Jump to content



A Song of Ice and Fire - Spoiler-Free Zone


Recommended Posts

To σχισαν λίγο το βιβλίο στο τελευταίο επεισόδιο (3η season για τους μελλοντικούς αναγνώστες).

Ούτε τον τύπο με τα κοράκια, τελείως άκυρη η σκηνή με την Greyjoy, και δε ξέρω, αλλά μου φαίνεται ότι πάνε να αλλάξουν τη πόρνη του tyrion και την κάνουν "καλή" τελικά....

Όσο για kate/joffrey ε, λογικά 9 επεισόδιο 4ης season. Εκτός άμα είναι tyrion bonanza σε εκείνο το επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

719jOa5ltnL._SL1500_.jpg

Για πιο λογο δεν εβαλαν την ανασταση της σταρκ και αλλαξαν την ιστορια?

Jesus christ δλδ

Δεν θα γινοταν και lord commander ο snow υποτιθεται?

Αφησαν μπολικο πραγμα στην απ εξω...

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Για πιο λογο δεν εβαλαν την ανασταση της σταρκ και αλλαξαν την ιστορια?

Jesus christ δλδ

Δεν θα γινοταν και lord commander ο snow υποτιθεται?

Αφησαν μπολικο πραγμα στην απ εξω...

Γιατί το επόμενο βιβλίο είναι βαρετό ή η μεταφορά του θα είναι βαρετή , δεν πολυκατάλαβα. Οπότε κάπως έπρεπε να κρατήσουν το τηλεοπτικό ενδιαφέρον οπότε θα κάνουν κάτι μίξεις. Btw wiki ή friends? Εγώ wiki ^^

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με σποιλεριαζει ενας κολητος που εχει διαβασει ολο το wiki.

Εχει παιξει και το expansion του crusader kings που και εκει ειχε μαθει αρκετα πραγματα.

Ειχε παει να διαβασει και τα βιβλιa αλλα σκυλοβαρεθηκε.Moorcock fan...:p

Δεν του αρεσε καθολου ο τροπος που γραφει ο martin.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

719jOa5ltnL._SL1500_.jpg

Για πιο λογο δεν εβαλαν την ανασταση της σταρκ και αλλαξαν την ιστορια?

Jesus christ δλδ

Δεν θα γινοταν και lord commander ο snow υποτιθεται?

Αφησαν μπολικο πραγμα στην απ εξω...

Μην ξεχνάς κάτι βασικό. Το A Feast of Crows και το A Dance with Dragons μέχρι περίπου τα 3/4 του δεύτερου εξελίσσονται παράλληλα. Αν ακολουθούσε αυστηρά τη δομή των βιβλιών πχ δε θα είχαμε καθόλου Ντανέρις σε αυτή τη σεζόν. Και δεδομένου οτι μιλάμε για τα μεγαλύτερα βιβλία της σειράς δε θα μου κάνει έκπληξη αν τελικά συνολικά αυτά τα 2 βιβλία πιάσουν 3 και όχι 2 σεζόν. (αν και αυτό τελικά ίσως και να είναι όπως και να χει αναγκαίο δεδομένου του ρυθμού χελώνας με τον οποίο γράφει ο χοντρός).

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα συνεντευξη του σκηνοθετη του τελευταιου επεισοδιου (αν θυμαμαι καλα) οτι υπαρχει ενδεχομενο να μην εμφανιστει ουτε στην season 5 η lady stoneheart... Αν ισχυει αυτο..... RR τρεξε να κρυφτεις....

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

'Game of Thrones' director explains Lady Stoneheart finale decision | Inside TV | EW.com

Τι σχέση έχει ο RR με την τηλεοπτική προσαρμογή της σειράς; Οκ, έχει κάποιο συμβουλευτικό ρόλο, αλλά δε νομίζω να επιβάλλει τι θα βγει και τι όχι. Εξάλλου ο ίδιος έχει πει ότι θέλει περισσότερα επεισόδια ανά σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

'Game of Thrones' director explains Lady Stoneheart finale decision | Inside TV | EW.com

Τι σχέση έχει ο RR με την τηλεοπτική προσαρμογή της σειράς; Οκ, έχει κάποιο συμβουλευτικό ρόλο, αλλά δε νομίζω να επιβάλλει τι θα βγει και τι όχι. Εξάλλου ο ίδιος έχει πει ότι θέλει περισσότερα επεισόδια ανά σεζόν.

Ο Martin ειχε πει οτι τα βιβλια ειχαν γραφτει 13 χρονια πριν και πλεον εχει αλλαξει γνωμη για καποια συμβαντα... Το τελευταιο βιβλιο που γραφει τωρα ειπε οτι θα το κανει με βαση το σιριαλ. Σιγουρα δεν τους επιβαλει αλλα το δαχτυλακι του το δειχνει στο ποιος θα ψοφησει...

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατανοώ ότι ο λόγος που δεν το έδειξαν ήταν τηλεοπτικός. Αλλά ρε παιδιά πιστεύετε ότι θα υπάρξουν άτομα που δεν θα ξέρουν για ls μέχρι να αρχίσει η επόμενη season? Εγώ θεωρώ ότι θα σποιλεραριστούν οι πάντες...

Έγινε επεξεργασία από Xero
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.