Jump to content



Tom Clancy's The Division


Cguevara

Recommended Posts

Διαβαζω σχολια, βλεπω βιντεο αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει αν αξιζει. Εχω ξενερωσει με diablo και σκεφτομαι για division. Τι λετε?

 

Επισης αν αγορασω μονο κλειδι απλα γραφομαι στο uplay, και το κατεβαζω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ardi21 said:

Διαβαζω σχολια, βλεπω βιντεο αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει αν αξιζει. Εχω ξενερωσει με diablo και σκεφτομαι για division. Τι λετε?

 

Επισης αν αγορασω μονο κλειδι απλα γραφομαι στο uplay, και το κατεβαζω απο εκει?

Καλύτερα να μην τα σκάσεις λεφτά σε κλειδί, γιατί την τελευταία φορά που τσέκαρα ήταν στο 40άρι οι τιμές... Καλύτερα θα ήταν να πας σε κανά public κλπ. που σκας 45άρι  με κουτάκι και είσαι και χαλαρός!! Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgiadis Giorgos said:

Καλύτερα να μην τα σκάσεις λεφτά σε κλειδί, γιατί την τελευταία φορά που τσέκαρα ήταν στο 40άρι οι τιμές... Καλύτερα θα ήταν να πας σε κανά public κλπ. που σκας 45άρι  με κουτάκι και είσαι και χαλαρός!! Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα ;)

Εμενα δεν με ενδιαφερει να εχω το κουτι. Οποτε γιατι να μην ειμαι χαλαρος με το κλειδι? Μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

 

Bεβαια οντως στο gameplanet εχει 38 ευρω το κλειδι. Η διαφορα δεν ειναι τεραστια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ardi21 said:

Εμενα δεν με ενδιαφερει να εχω το κουτι. Οποτε γιατι να μην ειμαι χαλαρος με το κλειδι? Μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

 

Bεβαια οντως στο gameplanet εχει 38 ευρω το κλειδι. Η διαφορα δεν ειναι τεραστια.

 

Μιλούσα για G2A κλπ. online καταστήματα, γι αυτό λέω να μην έχεις πρόβλημα (όχι ότι είχα ποτέ)..

Φυσικά ότι θες, απλά στην δικιά μου ζυγαριά μετράει περισσότερο το retail σε αυτά τα λεφτά.. Αν το κλειδάκι (από οποιοδήποτε κατάστημα) είχε την τιμή που έπρεπε να έχει φυσικά και γω κλειδάκι θα έπαιρνα. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Georgiadis Giorgos said:

Καλύτερα να μην τα σκάσεις λεφτά σε κλειδί, γιατί την τελευταία φορά που τσέκαρα ήταν στο 40άρι οι τιμές... Καλύτερα θα ήταν να πας σε κανά public κλπ. που σκας 45άρι  με κουτάκι και είσαι και χαλαρός!! Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα ;)

 

2 hours ago, ardi21 said:

Εμενα δεν με ενδιαφερει να εχω το κουτι. Οποτε γιατι να μην ειμαι χαλαρος με το κλειδι? Μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

 

Bεβαια οντως στο gameplanet εχει 38 ευρω το κλειδι. Η διαφορα δεν ειναι τεραστια.

Από 25€ ±2€ παίζουν οι τιμές, όχι 38€

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-the-division-cd-key-compare-prices/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wizard! said:

 

Από 25€ ±2€ παίζουν οι τιμές, όχι 38€

Buy The Division CD KEY Compare Prices

Αυτο δεν το ηξερα. Ειχα δει ενα link απο το gameplanet uk. Ειναι 100% αξιοπιστα καταστηματα?

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ardi21 said:

Αυτο δεν το ηξερα. Ειχα δει ενα link απο το gameplanet uk. Ειναι 100% αξιοπιστα καταστηματα?

Όχι όλα και ζητάνε πολλές φορές να στείλεις κάποιο id (ταυτότητα, δίπλωμα, κλπ) για να γίνει η αγορά.

Όμως, μπορείς να βρεις reviews και να καταλήξεις σε κάποιο καλό.

Φυσικά μόνο με Paypal, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω. Ολα τα φθηνα, 3 αστερια εχουν στα review.

 

Αν εχει αγορασει καποιος μονο key σε καλη τιμη, ας μου στειλει το καταστημα αν μπορει.

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ardi21 έγραψε:

Θα το ψαξω. Ολα τα φθηνα, 3 αστερια εχουν στα review.

 

Αν εχει αγορασει καποιος μονο key σε καλη τιμη, ας μου στειλει το καταστημα αν μπορει.

εγώ έχω αγοράσει από αυτό το site αρκετές φορες όχι το συγκεκριμένο game βεβαια χωρίς κανένα πρόβλημα πάντα

 

https://www.gamekeys4all.com/548-tom-clancys-the-division-english-only-uplay.html?a_aid=aks&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ardi21 said:

Θα το ψαξω. Ολα τα φθηνα, 3 αστερια εχουν στα review.

 

Αν εχει αγορασει καποιος μονο key σε καλη τιμη, ας μου στειλει το καταστημα αν μπορει.

Κι εγώ έχω πάρει από τα παρακάτω:

OnlineKeyStore

G2A

InstantGaming

AllCDKey

 

Βέβαια, όπως σου είπα, όλα ζητάνε κάποιο ID στην 1η σου αγορά με paypal.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος ardi21 έγραψε:

Διαβαζω σχολια, βλεπω βιντεο αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει αν αξιζει. Εχω ξενερωσει με diablo και σκεφτομαι για division. Τι λετε?

 

Επισης αν αγορασω μονο κλειδι απλα γραφομαι στο uplay, και το κατεβαζω απο εκει?

 

άμα είσαι της σχολής  glitch/exploit user/αςπροσεχανοιdevelopersναpatchαρανεσωσταγιαναμηνκανωχρηση και

διαθέτεις 8+  ώρες κάθε μέρα και άμα στα πολύ δύσκολα χρειαστεί παίρνω και μια "εξωτερική'' βοήθεια τότε ναι

αξίζει about Ubisoft game we talk afterall

Έγινε επεξεργασία από John63
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John63 said:

 

άμα είσαι της σχολής  glitch/exploit user/αςπροσεχανοιdevelopersναpatchαρανεσωσταγιαναμηνκανωχρηση και

διαθέτεις 8+  ώρες κάθε μέρα και άμα στα πολύ δύσκολα χρειαστεί παίρνω και μια "εξωτερική'' βοήθεια τότε ναι

αξίζει about Ubisoft game we talk afterall

 Για δωσε λιγο παραπανω info. Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ardi21 said:

 Για δωσε λιγο παραπανω info. Τι εννοεις?

Αναφέρεται σε τέτοιες περιπτώσεις:

Αλλά το ότι υπάρχουν τέτοια glitch δε σημαίνει ότι πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις κιόλας.. Και απο την στιγμή που το PvP έχει brackets εσένα δε σε επηρεάζει. Αν οι άλλοι θέλουν να παίζουν μόνοι τους για ένα μήνα (μέχρι ο κόσμος που δεν το εκμεταλλεύτηκε να ανέβει) δικό τους πρόβλημα. Μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για MMO και όλα τα MMΟ είχαν τέτοιου είδους θέματα!!

 

Το βασικό είναι ότι το παιχνίδι αξίζει. Έχει ωραίες ιστορίες στο "campaing" του. Τα "raids" του δουλεύουν (και αργή ή γρήγορα θα μπουν και άλλα). Αυτή τη στιγμή το μόνο που του λείπει είναι το καθαρό PvP  τύπου arena.

 

@ardi21 Στο σύνολο μιλάμε για 30 ώρες "campaing" και μετά έχει grind. Να ξέρεις πάντως πως το παιχνίδι είναι μακριά από τελειωμένο (με την έννοια ότι λείπουν πράγματα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι unplayable ή ότι δε θα το ευχαριστηθείς ).

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος ardi21 έγραψε:

 Για δωσε λιγο παραπανω info. Τι εννοεις?

είναι ένα παιχνίδι γεμάτο bugs ένα από αυτά κόστισε σε μεγάλη μερίδα παικτών που

κάνανε craft ένα συγκεκριμένο armor ένα ΜΗΝΆ-- ναι ναι--  charachter delete μέχρι να το διορθώσουν

το youtube είναι γεμάτο από το πως να κάνεις χρήση των  glith/exploits παράδειγμα  το Incursion με νορμάλ

παίξιμο θέλει μιάμιση ώρα βγαίνει σε 20 λεπτο.  Αλλα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το ασύστολο hacking για το οποίο

η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το σπρώχνει κιόλας η Ubi 

Oσο είσαι κάτω απο lvl 30  η lvl 30 και κάτω από Gear Score 160 στην Dark Zone για κάνα μήνα με casual play δηλαδή όλα καλά

μετά για να σε "παίζουν" τα άλλα παιδάκια και να μην σε διώχνουν από τα group των Challenge Mod Missions στο pve πρέπει

να ανέβεις σε gear+weapons οπότε και σε gear score και έτσι οδηγείσαι στην Dark Zone που είναι τα καλά high end gear & weapons

και εκεί σε περιμένουν τα άλλα καλά παιδάκια lvl30 DZrank90+ Gear Score200+ να σε κάνουν κινούμενο στόχο σκοποβολής οι οποίοι

όχι όλοι έχουν και μια "βοήθεια" για backup η χρησιμοποιησαν για να φτάσουν γρήγορα σε αυτό για πιο ξεκούραστο gaming

Μπαίνω στο reddit και διαβάζω τρομερά παράπονα ακόμα και για την χρησιμότητα του να φτάσεις στο max.

 Αυτη είναι η εικόνα βλέπω βεβαια προσπάθεια από τους Developers να διορθώσουν τα κακως κείμενα αλλά προς το παρον

περισσότερα δημιουργούν

 

 

about Ubisoft game we talk afterall

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, John63 said:

...το youtube είναι γεμάτο από το πως να κάνεις χρήση των  glith/exploits...

Ναι, και;

Για όλα τα παιχνίδια, ειδικά τα Online, υπάρχουν αντίστοιχα βίντεο. Κανένα παιχνίδι δε μπορεί να είναι 100% ασφαλές, αφού τρέχει στον υπολογιστή σου και η εταιρία δεν έχεις πρόσβαση να τον ελέγξει. Όμως, αν χρησιμοποιήσεις το glitch, είναι δική σου επιλογή κι όταν έρθει το ban-hammer, θα βρίζεις την εταιρία. (όχι εσύ, όποιος το χρησιμοποιεί)

Τα ίδια γίνονται και στο Diablo και ο μόνος τρόπος να τα ελέγξεις είναι από τα στατιστικά. Όποια ξεφεύγουν από ένα λογικό όριο, πάνε περίπατο.

Το πρόβλημα είναι ότι εμείς παίζουμε με αυτούς και μας χαλάνε το παιχνίδι, αλλά τουλάχιστον θα πάρουν πόδι κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Αναφέρεται σε τέτοιες περιπτώσεις:

Αλλά το ότι υπάρχουν τέτοια glitch δε σημαίνει ότι πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις κιόλας.. 

πριν 2 ώρες, το μέλος John63 έγραψε:

 

άμα είσαι της σχολής  glitch/exploit user/αςπροσεχανοιdevelopersναpatchαρανεσωσταγιαναμηνκανωχρηση

 

Όσο για τα raids το Incursion  δηλαδή είναι κατά γενική ομολογία epic fail  το οποίο οι περισσότεροι casual το

έπαιξαν μια φορά και μετά η καθόλου η με glitchoπαρέα και  αυτό γιατί το επόμενο όποιος θα είναι μέχρι τότε

απαιτεί min Gear Score 220

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Ναι, και;

Για όλα τα παιχνίδια, ειδικά τα Online, υπάρχουν αντίστοιχα βίντεο. Κανένα παιχνίδι δε μπορεί να είναι 100% ασφαλές, αφού τρέχει στον υπολογιστή σου και η εταιρία δεν έχεις πρόσβαση να τον ελέγξει. Όμως, αν χρησιμοποιήσεις το glitch, είναι δική σου επιλογή κι όταν έρθει το ban-hammer, θα βρίζεις την εταιρία. (όχι εσύ, όποιος το χρησιμοποιεί)

Τα ίδια γίνονται και στο Diablo και ο μόνος τρόπος να τα ελέγξεις είναι από τα στατιστικά. Όποια ξεφεύγουν από ένα λογικό όριο, πάνε περίπατο.

Το πρόβλημα είναι ότι εμείς παίζουμε με αυτούς και μας χαλάνε το παιχνίδι, αλλά τουλάχιστον θα πάρουν πόδι κάποια στιγμή.

 

εγώ δεν λέω κάτι διαφορετικό όσο υπάρχουν αυτοί όπως λες υπάρχει πρόβλημα στην διασκέδαση

 

να σου θυμίσω about Ubisoft game we talk afterall

η  οποία δεν κάνει τίποτα και ποτέ σε όλα τα παιχνίδια της για το hacking για να σε σπρώξει

σε διάφορες κατευθύνσεις με τελικό σκοπό το milking/moneygrabing όπως δεν θα μου

φανεί περίεργο στα επόμενα  DLC "ειδικά gear" πακέτα για όσους δεν μπόρεσαν/είχαν χρόνο/βαρέθηκαν/κουράστηκαν/και ότι άλλο

να φθάσουν το 220 στο GearScore

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, John63 said:

η  οποία δεν κάνει τίποτα και ποτέ σε όλα τα παιχνίδια της για το hacking για να σε σπρώξει

σε διάφορες κατευθύνσεις με τελικό σκοπό το milking/moneygrabing όπως δεν θα μου

φανεί περίεργο στα επόμενα  DLC "ειδικά gear" πακέτα για όσους δεν μπόρεσαν/είχαν χρόνο/βαρέθηκαν/κουράστηκαν/και ότι άλλο

να φθάσουν το 220 στο GearScore

Η Ubi, η ΕΑ, η Blizzard και λοιπές, θα κάνουν πάντα το ελάχιστο δυνατό. Κανόνας.

Πρέπει κάποια στιγμή να το καταλάβουμε αυτό ως καταναλωτές. Εμείς έχουμε τη δύναμη να το αλλάξουμε. Αν λοιπόν θεωρείς πως η Ubi αδιαφορεί, μην αγοράσεις το παιχνίδι. Απλό. Εγώ το πήρα γιατί δεν έχω κάτι άλλο που να με έλκει αυτή την περίοδο. Βαρέθηκα το BF4, γύρισα πάλι στο BF3, αλλά όσο να’ναι, το έχω παίξει >1000 ώρες. Μέχρι να βγει το BF5 κι αν θα είναι καλό και επειδή κάποια ρεμάλια, που ελπίζω κάποια στιγμή να παίξουμε μαζί, το έχουν είπα να ασχοληθώ κι εγώ. Αν δω ότι δε διασκεδάζω, απλά θα φύγει και δε θα ασχοληθώ πιά. Το βασικό του μειονέκτημα νομίζω, δεν είναι το ότι έχει bugs/glitches/exploits ή cheaters, όπως έχουν ΟΛΑ, αλλά το ότι δεν υπάρχουν server admins που να έχουν δικαίωμα να ρίχνουν ban, παράλληλα με την επιλογή να μπω σε έμπιστο server να παίξω. Δυστυχώς όμως στα MMPORPG δεν είναι εφικτό αυτό, λόγω σχεδιασμού και πληθώρας παικτών. Μαζί με την πολυπλοκότητα των gadgets/widgets/skills/mods/perks/κλπ είναι τα δύο στοιχεία που με κάνουν να τα αποφεύγω. Είναι ίσως το πρώτο που ασχολούμαι σοβαρά, αλλά αν βγει προβληματικό, απλά θα αδειάσει χώρο από το δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.