Jump to content



Προσφορα Forthnet 3play-Αποριες


Dant3

Recommended Posts

Κανονικά δεν πρέπει να σου χρεώσει κάτι, γιατί τον γλυτώνεις από το πέρασμα του καλωδίου της δορυφορικής. www.kathrein.gr - -

Κάτι τέτοιο θέλεις, η τιμή δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 40€. Κάνε μία βόλτα από τα μαγαζιά της γειτονιάς σου και ρώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Καλως,πριν ερθουν για την εγκατασταση θα παρω τηλ να ρωτησω αν τα συμπεριλαμβανουν και με τι κοστος.

Ευχαριστω!

Παντως σκεφτομαι και την αλλη λυση απο το παραθυρο γιατι ειναι αρκετα πιο οικονομικο.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα λεφτα για να γλυτωσεις τις τρυπες και να μην εχεις και σωστο αποτελεσμα σηματος πιστευω δεν αξιζει.

Αυτο απο το παραθυρο 3Ε κοστιζει.

Τρυπα δυστυχως δε θελουν για κανενα λογο.

Ειχε γινει ανακαινιση πριν 2 χρονια και ειναι ολα καινουργια και δεν εχει αλλα μερεμετια.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρωτα καποιον με δορυφορικα συστηματα να σου πει αν ο ανταπτορας κανει δουλεια.Πες του και τον τυπο του καλωδιου που εχεις τωρα περασμενο μηπως και γλυτωσεις το περασμα του νεου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειχα μια αναμονη ξεχασμενη και το περασα απο εκει.

Το θεμα μου ειναι το μεσα μιας και εκει που ηταν η αναμονη υποτιθεται

θα ηταν η τιβι αλλα ειναι πλεον το τζακι :hehe:

Οπωτε πρεπει να βρω πως θα περασω το καλωδιο μεσα απο το σπιτι ομως.

[MENTION=12158]Dant3[/MENTION] θα σε αφησουν παρεπιτπτοντως 30 μετρα καλωδιο.Τοσο δινει

η νοβα εκτος αν εσενα στο κοψει.Εμενα με αφησε την κουλουρα ολη.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα σήμερα :D

Γενικά η γειτονιά εδώ είναι ΓΤΠΚ και με hol συγχρόνιζα 9,5-10,5 mbps, έχω ψάξει όλους τους παρόχους από γείτονες, όλοι κλαίνε, κανείς δεν έχει δει πάνω από 13 mbps.

Με 4net έπιασα 12,5 mbps :T:

Pings σε γερμανικό server CoD BO έχω 65-75ms :T:

tumblr_mk6s3dzjLf1qbdynmo1_400.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα έρθουν για την εγκατάσταση, ωστόσο πρέπει να αναφέρω ότι έχω ξεχωριστό καλώδιο που πάει από την ταράτσα στην TV του σαλονιού, οπότε εκεί θα το περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Την χριστουγενιατικη προσφορα ειχα παρει και μπορω να πω οτι ειμαι και ευχαριστημενος.

Βεβαια εχω και την δυνατοτητα ανα πασα στιγμη να ενεργοποιησω τα σινεμα η τα αθλητικα με το αναλογο τιμημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπηκε λοιπον και σημερα η forthnet.

στο speedtest πιανω ελαχιστα παραπανω απο οτι πριν και λιγο καλυτερο Ping

επειδη ηθελε και αλλιως συνδεση σε σχεση με τη cyta εμπλεξα και με τα καλωδια γιατι εχει κανει βλακεια ο ηλεκτρολογος που εχει κανει την εγκατασταση

απο αυριο αναμενω τηλ για τη νοβα.

παντως δε με εδιοποιησε κανεις οτι θα μου γινοταν σημερα η αλλαγη

απλα κοπηκε το τηλ και επαιρνα τηλ μετα να ψαχνω τι και πως

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν ηθελε κωδικο για το ιντερνετ.

τα ειχε ολα ετοιμα.απλα το συνδεσα το ανοιξα και βουαλα

το ανωμαλο εν τω μεταξυ θελει συνδεση κατευθειαν στο κεντρικο καλωδιο.εαν το εβαζα σε πριζα εβγαζε 140 Ping και επιανε με το ζορι 3 mbps και αναγκαστικα και επιασα κολλητηρι και το ενωσα απευθειας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.