Jump to content



Μας την έφερε το public!!!!!!!!!


Recommended Posts

Το διαχειριστικό πρόγραμμα που χρησιμοποιούν είναι custom sap που σου δείχνει απόθεμα κεντρικής αποθήκης καθώς και απόθεμα καταστημάτων...Όταν το απόθεμα είναι 0 το ξεχνάς...όταν φαίνονται κάποια τεμάχια τότε ο υπεύθυνος για τη παραγγελία θα πρέπει να δει αν όντως υπάρχουν αυτά τα τεμάχια. Όταν κάνει το check θα πρέπει να βεβαιωθεί ότι το τεμάχιο είναι σφραγισμένο και δεν είναι εκθεσιακό ή προς επισκευή/αντικατάσταση στην αποθήκη του service του καταστήματος. Τα λάθη είναι ανθρώπινα, και από τη στιγμή που παραδόθηκαν κάποιες παραγγελίες είναι -για μένα- πέρα για πέρα σωστοί. Το μέγα λάθος -αν δουλεύουν ακόμα έτσι, δεν το ξέρω- είναι το ενιαίο απόθεμα (κεντρική αποθήκη + καταστήματα) για online πωλήσεις. Γιατί -λέω 'γω τώρα- αν το επίμαχο προϊόν αξίας 5-6 ευρώ πουληθεί online με παραλαβή από κατάστημα που δεν το έχει σε απόθεμα, τότε θα πρέπει να γίνει ενδοδιακίνηση από άλλο κατάστημα...διαδικασία που κοστίζει σε χρόνο και χρήμα...ίσως για την αξία αυτή να μην πολυσυμφέρει... Βέβαια, για προϊόντα μεγάλης αξίας δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...εκεί το κέρδος είναι καλό... just a thought

Νομίζω έχουν navision

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πήρε κανείς πάνω απο δύο.Ξέρω άτομο που έκανε παραγγελία 20 τεμ. και πήρε ενα μόνο.Εγώ έκανα παραγγελία για εμένα 2 και για αλλους δύο φιλους με τα δικα τους στοιχεία 5τεμ και 10 τεμ για τον άλλον και δεν πήρε κανένας μας τίποτα:look:

Link to comment
Share on other sites

5 ο ενας, 10 και 20 ο άλλος... μπράβο ρε παιδιά :flag:

Για μένα οσοι πήραν πάνω απο δύο καλά να πάθουν και δεν πηραν τίποτα. Οποιος θέλει τα πολλά χάνει και τα λίγα.:neo:

Απλά όποτε μπαίνει μια προσφορα πέρνουν για την παρτη τους και τα υπολοιπα μπαίνουν αγγελίες σε τιμές 20% κατω της αρχικής....

Link to comment
Share on other sites

5 ο ενας, 10 και 20 ο άλλος... μπράβο ρε παιδιά :flag:

κατσε να δεις σε λιγο θα γεμισει η χρυση ευκαιρια και το αγγελιοπολις απο δαυτα.Θα τα δινουν κανα 15 για να βγαλουν κατι και τα παιδια για τον κοπο τους:mad:

Link to comment
Share on other sites

περιεργο παντως! εγω παρηγγειλα 12 και μου εστειλαν μονο 10 !!

παρ οτι εβαλα απο τους πρωτους ,αρα ειχα προτεραιοτητα!!

απαραδεκτα πραγματα......

σου δινω 5Ε μου δινεις ενα απο τα 10 ; γτ εγω δε πηρα ουτε 1.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πέστε και σε μένα που δεν καταλαβαίνω...

Τί στον φούτσο έχει αυτό το πληκτρολόγιο και τους έχει πιάσει όλους τόση κ@λ@πηλάλα να το αποκτήσουν ;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με βόλευε να το έχω στο HTPC. Έχω ήδη ασύρματο ποντίκι για να κάνω τη δουλειά μου, αλλά όταν θέλω να πληκρολογήσω χρησιμοποιώ το onscreen keyboard. Έτσι θα με βόλευε το ασύρματο, αλλά δε θα πεθάνω κιόλας αν δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πέστε και σε μένα που δεν καταλαβαίνω...

Τί στον φούτσο έχει αυτό το πληκτρολόγιο και τους έχει πιάσει όλους τόση κ@λ@πηλάλα να το αποκτήσουν ;;;;;;;;;

Οι πιθανές απαντήσεις είναι δύο

1) Logitech, ασύρματο, 5€

2)

Αφού το πήρε ο άλλος 5€ ΠΡΕΠΕΙ να το αποκτήσω και εγώ με 5€

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έκανα παραγγελία, δεν μπορούσα το registration. Μιλάω για το λόγω που θα το ήθελα, αν έπαιρνα. Και ίσως είναι κι άλλοι αυτοί που θα το χρειάζονταν για παρόμοια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.