Jump to content



Liquid Cooling Bitfenix Prodigy Orange


yog-sothoth

Recommended Posts

Είναι πολύ μικρό και ελαφρύ το reservoir. Τα ρακορ είναι 45 μοιρών που φοράει. Θέμα αισθητικής δεν τίθεται διότι δεν υπάρχει παράθυρο.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Α!!!

Όλα κι' όλα, παραχωρήσεις δεν θέλω!!!! :nono:

Τι πάει να πει ότι δεν έχει παράθυρο, το βλέπεις εσύ, αυτό φτάνει!!! :yes4:

:...: :confused::unsure::haha:

Κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτό από δικιά μου κατασκευή, να δείτε πως αναπροσδιορίζονται τα κριτήρια της τακτοποίησης!!:innocent:

Όλοι σας θα χρειαστείτε -για να πλησιάσετε έστω και λίγο το μεγαλείο της-

................................τουλάχιστον ...................5 φτυαριές μπάζα!!! :hehe::hehe::hehe:

Άντε καλή συνέχεια!

:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=232]yog-sothoth[/MENTION]

Δεν είναι θέμα OC ρα, για τη φασαρία το είπα.

Αν δε σε ενοχλεί, πάσο.

Απλά ήσουν απο τους πρώτους που έβαλε την 7970 στο νερό και μου έκανε εντύπωση που δε το κράτησες...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτο για μπροστινο ψυγειο και μπορεις να το βαλεις αναποδα, δηλαδη τα ρακορ στο εδαφος.

Phobya Xtreme 200mm Radiator: V2 Full Copper |Specialtech UK Water Cooling Shop

H αντλια αντεχει μια χαρα, head pressure εχει 4.5 μετρα. Αυτην ειχα και πριν με υδροψυκτη την 7970 με τετραπλο ψυγειο και heatkiller 3.0 στο προηγουμενο κουτι (Silverstone TJ07). Αλλα το μπλοκ της 7970 το πουλησα και δεν το κοβω να ξαναπηγαινω σε υδροψυκτη καρτα γραφικων γιατι ειναι πολλα τα 100 ευρω περιπου για μπλοκ σε καθε νεα καρτα... Ας εχει μικροτερο υπερχρονισμο, δεν πειραζει. Αλλο ψυγειο να βαλω μεσα δεν παιζει γιατι εχο και 2 μηχανικους σε Raid 1 κατω. Πισω δεν χωραει πανω απο εναν ανεμιστηρα των 140μμ, μπροστα μεχρι εναν 230μμ. Η καρτα χτυπαει 85 βαθμους σε παιχνιδια, και 40 σε idle, αλλα εχω και μεγαλες θερμοκρασιες δωματιου τωρα το καλοκαιρι. Εΐναι και υπερχρονισμενη στα 1085/1700.

Το ψυγείο ίσως χωρέσει χωρίς ανεμιστήρα. Αν βάλεις ανεμιστήρα θα έχεις πρόβλημα το 200άρι δε χωράει καν ενώ το 140άρι χωράει αν το βάλεις με τα ρακόρ κάτω και το 2πλό πάνω με τα ρακόρ στο πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=232]yog-sothoth[/MENTION]

Δεν είναι θέμα OC ρα, για τη φασαρία το είπα.

Αν δε σε ενοχλεί, πάσο.

Απλά ήσουν απο τους πρώτους που έβαλε την 7970 στο νερό και μου έκανε εντύπωση που δε το κράτησες...

Με έπιασε η μίνι λόξα! Βαρέθηκα τα ογκώδη κουτιά. Αλλιώς δεν θα το έκανα.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το ψυγείο ίσως χωρέσει χωρίς ανεμιστήρα. Αν βάλεις ανεμιστήρα θα έχεις πρόβλημα το 200άρι δε χωράει καν ενώ το 140άρι χωράει αν το βάλεις με τα ρακόρ κάτω και το 2πλό πάνω με τα ρακόρ στο πίσω μέρος.

Χωράει με ανεμιστήρα αν το πάνω ψυγείο δεν είναι push pull.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Χωράει με ανεμιστήρα αν το πάνω ψυγείο δεν είναι push pull.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Εγώ έβαλα το 140αρι και είμαι οριακά. Τι να σου πω. Πάντως πάνω τα ρακόρ στο μόνο σίγουρα δε πάνε ούτε εμένα. Κάτω τα ρακόρ κοιτανε

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.