Jump to content



Nvidia Geforce GTX 770


Recommended Posts

Τι να σου πω μπορει να σου εκατσε μετριο κομματι σε oc..

Με τον φιλο που πειραμε μαζι τις 4 οι δικες του πανε +70 με stock voltage!

Εμενα καπου στο +100 παιζουν οποτε απο 1300 εως 1310 max boost.

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Δυστυχώς έτσι φαίνεται. +70 ούτε στον ύπνο μου! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς έτσι φαίνεται. +70 ούτε στον ύπνο μου! :rofl:

Καλα μην τρελαινεσαι και εμενα που υποτιθεται οτι ανεβαινουν στοκ τις εχω συνεχεια...

Αφου πανε αερα πατερα!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ολα μια χαρα εδω και στις 2 ανεβαζει το ρευμα,αλλα δεν μου δουλευει το OSD σε screen capture και δεν βρισκω ακρη,ασχετο βεβαια αλλα ειναι ενοχλητικο,ηθελα να ανεβασω κανα νουμερακι .

Το ιδιο και εδω.

Αν βρεις καμμια ακρη .... σφυρα ... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τρελαινεσαι και εμενα που υποτιθεται οτι ανεβαινουν στοκ τις εχω συνεχεια...

Αφου πανε αερα πατερα!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Πιο πολύ για το γαμώτο της υπόθεσης, διαφορετικά κι εγώ ποτέ δεν είχα κάρτα ocd 24/7.

Με +12mV πήγε +50 core +100 mem. Έχεις πέσει σε καλά κομμάτια πάντως. Η δική μου σε στοκ πάει μόλις 1189 με boost.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό ήταν,δεν είχα βάλει την εντολή και στα 2 αρχεία..τώρα άνοιξε κανονικά και στην δεύτερη κάρτα :)

Ορίστε και ένα ss με το sli στα 1340 core clock..ομολογώ ότι δεν περίμενα να παίξουν τόσο ψηλά και οι 2 μαζί!

Μόνο που ξέχασα να ανοίξω Gpu-z για να φανεί το max clock..θα το ξανατρέξω αν είναι πιο μετά για τους δύσπιστους :p

Core Clock 1343

Memory Clock 1900

+140 η μία κάρτα και +160 η άλλη για να παίξουν μαζί,αλλιώς αν βάλεις synchronized clocks η μία παίζει πιο χαμηλά από την άλλη..

Και οι μνήμες +295 και στις 2.

Valley_Benchmark_4_0_Sli_140_160_295.png

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Οπότε γενικά κ με μικρές αποκλήσεις τα καρτόνια 770GTX σχεδόν αγγίζουν τα 1300+ πυρήνα με unlock voltage mod,συνεπώς μιλάμε για πολύ μάχημη κάρτα...

@SpirosKGR αναμένουμε δικά σου αποτελέσματα/πειραματισμούς καθώς είναι κ κάποιοι που κάιγονται (@9000+rpm):p

να βγάλουν συμπεράσματα πριν προχωρήσουν σε αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πετανε ......:crazy_pilot:

Max temp ποσο πανε doc;

82 η μία και 75 η άλλη πήγαν τώρα με θερμοκρασία δωματίου στους 29-30 βαθμούς,δεν έχω a/c στο δωμάτιο..

Απλά βάζω θα φουρφούρια στο 100% σε αυτές τις δοκιμές λόγο παραπάνω ρεύματος κτλ.

Σε stock κατάσταση με ίδιες θερμοκρασίες δωματίου σε gaming πάνε μέχρι 80 αλλά με τους ανεμιστήρες στο auto χωρίς καν profile από το AB.

Ο φίλος με τις άλλες 2 που σου έλεγα πριν σε δωμάτιο με a/c δεν έχει ούτε 75 σε gaming!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] Aν δεν βαριεσαι τρεξε και ενα unigine 4.0 με τις καρτες στα 1350+mhz να δουμε και εκει τι κανουνε...:happy2:

Y.Γ Περιμενε και γω με 1,3 volt να δω εστω και σε single card, το magic number 1400mhz:P

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] Aν δεν βαριεσαι τρεξε και ενα unigine 4.0 με τις καρτες στα 1350+mhz να δουμε και εκει τι κανουνε...:happy2:

Y.Γ Περιμενε και γω με 1,3 volt να δω εστω και σε single card, το magic number 1400mhz:P

Ναι αν δεν προλάβω σήμερα γιατί είμαι πάλι νύχτα τότε αύριο το μεσημεράκι θα τα ανεβάσω και αυτά!

Edit: [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION]

Έλα εδώ είσαι..(μόλις είδα ότι είπες 1350+ :p πάω πάλι)

Heaven_Benchmark_4_0_140_160_295.png

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14176]paris_rx8[/MENTION]

Πάρη δεν μου στέλνεις την lightning να τρέξω κανενα bench να δουμε τι ψάρια πιάνει ώσπου να στήσεις εσύ το new pc?:devil::upside:

Aμαρτία να κάθεται τέτοια κάρτα:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] με αφορμη του run στο fire strike που εκανες στα 1360mhz...

Στις 770 παιζει καθολου throttle?

Εχεις παρατηρησει κατι?

Στο run που εκανες στο 3d mark για παραδειγμα, τα ρολογια ηταν καρφωτα στα 1358 καθ' ολη την διαρκεια η ειχαμε σκαμπανεβασματα λογο pοwer limit?

To εχεις κοιταξει καθολου?

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] με αφορμη του run στο fire strike που εκανες στα 1360mhz...

Στις 770 παιζει καθολου throttle εχεις παρατηρησει κατι?

Στο run που εκανες στο 3d mark για παραδειγμα τα ρολογια ηταν καρφωτα στα 1358 καθ' ολη την διαρκεια η ειχαμε σκαμπανεβασματα λογο pοwer limit?

To εχεις κοιταξει καθολου?

Ηθελα να αναφερθω σε αυτο σημερα και με προλαβες!

Με αφορμη αυτα που παρατηρησα εχθες και σημερα τελικα υπαρχει throttle απο τα 1375 και πανω...

Εως εκει τα ρολογια πανε καρφι και δεν εχω δει το παραμικρο κατεβασμα!

Οποτε οσοι εχουν βλεψεις για 1400ρι (αν τραβανε οι καρτες τοσο ψηλα) δεν νομιζω να το πετυχουν με το μαμα bios...

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα διαβαζω γενικα για την 770 ισως να ειναι η πιο πετυχημένη καρτα στην σειρα 7χ σε ολα της απο θεμα απόδοσης μεχρι και οικονομικό. Παίρνεις 2-3 και εισαι άρχοντας αντι να τα σκασεις σε μια ακριβη

Ακου εκει throttle απο τα 1375 και μετα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.