Jump to content



Nvidia Geforce GTX 770


Recommended Posts

τελικα αποφασισα να την πουλησω 2 ημερων καρτα και να παω για 780 dc2 να γλυτωσω και κανα ευρω και πιστευω σε 1080p θα παιζω ανετα σχεδον τα παντα...

Mην ορκιζεσαι θα παιζεις τα παντα ναι οκ δεν λεει κανεις το αντιθετο ειδικα στα 1080p αλλα τα νουμερα που θα βλεπεις απο 770sli με λιγοτερα χρηματα δεν θα τα δεις απο μια 780.Η γνωμη μου παντα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[MENTION=11414]christaras[/MENTION]

Μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι ο cpu σου και τις σηκωνει ανετα,απλα αναφερθηκα σε συγκεκριμενο παιχνιδι και υπο συγκεκριμενες συνθηκες,εξαλλου τι 56 καρε τι 60 και οχι παντα απλα σε συγκεκριμενες συνθηκες που αν δεν εισαι ψυρρας μπορει να μην τις προσεξεις καν,σε ολα τα αλλα παιχνιδια δεν υπαρχουν διαφορες stock cpu με ανεβασμενο αν εξαιρεσουμε τα mmo παντα.

Παντως πριν προχωρησεις στην αγορα τις 780 εναντι δευτερης 770,ας σου πει καποιος τι καρε παιρνει με την 780 και με τι settings,κριμα να παρεις 40 καρε απο τη στιγμη που θα μπορεσεις να παρεις 55-60,αναφερομαι στο black flag παντα.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα ειναι πιο κατω σε αποδοση το ξερω αλλα για 2η 770 θελω 320ε ενω για 780 θελω 200ε και δεν θα εχω θεματα τυπου sli. αν δεν ηταν το οικονομ θα πηγαινα σε σλι η 780ti dc2 οταν εβγαινε.α και 200watt παραπανω ρευμα μακροπροθεσμα ειναι διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Mην ορκιζεσαι θα παιζεις τα παντα ναι οκ δεν λεει κανεις το αντιθετο ειδικα στα 1080p αλλα τα νουμερα που θα βλεπεις απο 770sli με λιγοτερα χρηματα δεν θα τα δεις απο μια 780.Η γνωμη μου παντα

λιγοτερα χρηματα τι εννοεις????η 780 εχει 490ε μειον την 770 μου.

Δευτερα παραλαμβανω ελπιζω να φυγει αμεσα η 770

Έγινε επεξεργασία από christaras
Link to comment
Share on other sites

λιγοτερα χρηματα τι εννοεις????η 780 εχει 490ε μειον την 770 μου.

Ναι εγω μιλησα με το σκεπτικο οτι δεν θα δινες την 770 σου και οτι αν τσιμπαγες αλλη μια μεταχειρ.θα σουν με πιο λιγα χρηματα πιο πανω αρκετα απο μια 780.Δες το και αλλιως μια 780 καινουρια εχει οπως ειπες στα 500ε.Η 770 μεταχειρ.εχει πεσει αρκετα καπου στα 250 αρα 2 τετοιες μας κανουν παλι 500ε και εχεις πιο ανεβασμενα νουμερα

Link to comment
Share on other sites

Mεταχειρισμενη 770 στα 250€ ΑΝ βρει θα βρει καμια reference..ποσο μαλλον dcii που θελει εκεινος!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ναι ρε για απλη μιλαω μην το παραμαμαμε :p:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11414]christaras[/MENTION]

Επειδη σε βλεπω λιγο βιαστικο στις αποφασεις σου,δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο να πας στην 780 με +200ευρω οπως λες,αφου το παιχνιδι εξακολουθει να ειναι unplayable ειτε με 40 ειτε με 30,τωρα αν βαλεις πλωρη για 780Ti και να την ανεβασεις και λιγακι αλλαζει το πραγμα,αλλα και παλι με δυσκολια να δικαιολογησει την τιμη της και το κερδος στα καρε που θα παρεις,ζυγισε τα λιγο τα πραγματα,σαβ/κο ερχεται σκεψου ξεκαθαρα,διαβασε και κανα review και απο δευτερα αποφασιζεις τι θα κανεις,ακουσες και απο μας μερικες γνωμες,μπορει να ακουσεις και αλλες,στη θεση σου αυτο θα εκανα εγω,φιλικα στα λεω και οχι σαν συμβουλες, προς αποφυγη παρεξηγησης γιατι δεν θα σου πω εγω τι να κανεις με τα χρηματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με [MENTION=1278]aqua[/MENTION] συν οτι η asus 780 dcuii οι περισσοτερες δλδ φορανε ελπιδα μνημες με αποτελεσμα εαν θελεις καποια στιγμη να τρεξεις ενα βεντς δεν θα ανεβαινουν οι μνημες σου.Κριμα γιατι η asus μας ειχε συνηθησει σε καλα κομματια και ποιοτικα.Aν ειναι να δεις σε 780 πηγαινε σε msi 780 oc twin που περασε και αυτη απο τα χερια μου και πραγματικα ηταν πολυ δυνατο κομματι.Η κοιτα για evga acx και τα σχετικα η gigabyte windforce για να εχεις καλυτερες θερμικες συμπεριφορες στο παιχνιδι και να μην εχεις throttle απο θερμοκρασιες!

Link to comment
Share on other sites

Eδω εισαι σε 5 μερες το πολυ στην πορτα σου και 3 παιχνιδακια δωρο (και το black flag)και εχει απιστευτο support σαν εταιρεια στο θεμα εγγυησης απο κατω τα λινκ απο το πιο ακριβο στο πιο φθηνο+οτι σου δινει το δικαιωμα οτι μεσα σε 90 μερες εαν θες να παρεις κατι ανωτερο πχ. 780 ti επιστροφη συμπληρωνεις χρηματα και σου στελνει ανωτερο μοντελακι

EVGA | Products | EVGA GeForce GTX 780 Dual FTW w/ EVGA ACX Cooler | 03G-P4-3784-KR

EVGA | Products | EVGA GeForce GTX 780 Dual w/ ACX Cooler | 03G-P4-3783-KR

EVGA | Products | EVGA GeForce GTX 780 w/ EVGA ACX Cooler | 03G-P4-2782-KR

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11414]christaras[/MENTION]

Επειδη σε βλεπω λιγο βιαστικο στις αποφασεις σου,δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο να πας στην 780 με +200ευρω οπως λες,αφου το παιχνιδι εξακολουθει να ειναι unplayable ειτε με 40 ειτε με 30,τωρα αν βαλεις πλωρη για 780Ti και να την ανεβασεις και λιγακι αλλαζει το πραγμα,αλλα και παλι με δυσκολια να δικαιολογησει την τιμη της και το κερδος στα καρε που θα παρεις,ζυγισε τα λιγο τα πραγματα,σαβ/κο ερχεται σκεψου ξεκαθαρα,διαβασε και κανα review και απο δευτερα αποφασιζεις τι θα κανεις,ακουσες και απο μας μερικες γνωμες,μπορει να ακουσεις και αλλες,στη θεση σου αυτο θα εκανα εγω,φιλικα στα λεω και οχι σαν συμβουλες, προς αποφυγη παρεξηγησης γιατι δεν θα σου πω εγω τι να κανεις με τα χρηματα σου.

η αναβαθμιση δεν γινεται μονο για το ac4. Η evga μου αρεσει στις τιμες που βλεπω σε $$$ γιατι οι ευρωπαικες δεν τρελαθηκα κιολας, με ενδιαφερει το oc μονο σαν αποδοση στα games.oποτε απο τις 3 evga στα λινκ η πιο φτηνη βγαινει στα 500, +30ε απο την asus :inlove: αλλα με 3 παιχνιδια δωρο που μονο το ενα θα επαιζα και το χω.

Έγινε επεξεργασία από christaras
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση δεν γινεται μονο για το ac4. Η evga μου αρεσει στις τιμες που βλεπω σε $$$ γιατι οι ευρωπαικες δεν τρελαθηκα κιολας, με ενδιαφερει το oc μονο σαν αποδοση στα games.oποτε απο τις 3 evga στα λινκ η πιο φτηνη βγαινει στα 500, +30ε απο την asus :inlove: αλλα με 3 παιχνιδια δωρο που μονο το ενα θα επαιζα και το χω.

Δεν προτεινα εγω τις evga,οχι οτι δεν ειναι καλη εταιρεια αλλα για θεματα ισοτιμιας,μια φορα εσκασα 1 προς 1 usd to euro και αυτο γιατι βιαζομουνα και μεχρι εκει ητανε,αν σου εχει κατσει η asus παρε asus,εσυ θα την κουμπωσεις στο μηχανημα σου,οτι γουσταρεις παιρνεις,παντως εγω θα πηγαινα σε 780 lightning,γουστα ειναι αυτα ο καθενας οπου γουσταρει τα σκαει,ουτε θα σου πει κανενας οτι η asus ειναι μαπα,για μενα παρε οτι σε ευχαριστει,msi,asus,evga ολες τους κορυφαιες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προτεινα εγω τις evga,οχι οτι δεν ειναι καλη εταιρεια αλλα για θεματα ισοτιμιας,μια φορα εσκασα 1 προς 1 usd to euro και αυτο γιατι βιαζομουνα και μεχρι εκει ητανε,αν σου εχει κατσει η asus παρε asus,εσυ θα την κουμπωσεις στο μηχανημα σου,οτι γουσταρεις παιρνεις,παντως εγω θα πηγαινα σε 780 lightning,γουστα ειναι αυτα ο καθενας οπου γουσταρει τα σκαει,ουτε θα σου πει κανενας οτι η asus ειναι μαπα,για μενα παρε οτι σε ευχαριστει,msi,asus,evga ολες τους κορυφαιες.

ναι το ξερω απλα τα εγραψα ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπον εχω ενα παραξενο προβλημα και οποις βρει λυση κερδιζει λουκουμι.:yu:Setup asus p8p67 deluxe 2600k 8 gb ram (οχι οτι παιζουν ρολο) VGA (EVGA GeForce GTX 770 Superclocked w/ EVGA ACX Cooler) Μονιτορ dell u2410 συνδεση με DISPLAY PORT .Tv SAMSUNG C750 46.

Το προβλημα τωρα .Οταν ειναι εχω συνδεση dp στο dell και το hdmi πανω στην καρτα για την TV σε καθε restart για εναν παραξενο λογο primiry display γινεται η TV και το POST του BIOS φαινεται μονο εκει, το dell βγαινει off και μονο οταν αρχισει να φορτωνει windows ερχεται στα ισια του .Φυσικα με DVI ολα ειναι οκ.Γιατι γινεται αυτο ρε παιδια τα φωτα σας.ΦΥΣΙΚΑ το προβλημα δεν ειναι στα windows γιατι ειμαστε ακομα στο post απο to bios που εχουμε το προβλημα και δεν μπορει να λυθει αυτο εκτος και εαν ειχε η καρτα menu και τις λεγαμε να βγαλει στο post το hdmi off.Το προβλημα λυνεται φυσικα εαν βγαλεις το hdmi και το βαλεις μετα .Και φυσικα το dell δεν εχει καμια ρυθμιση για αυτο το θεμα .Καθε βοηθεια δεκτη αλλα δεν βλεπω φως...(Επλιζω να περιγραψα το προβλημα καλα ).

Έγινε επεξεργασία από axl
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα έχεις συνδέσει την tv με hdmi και το μόνιτορ με display port.

Η κάρτα βλέπει σαν πρωτη έξοδο το hdmi με αποτέλεσμα να πηγαίνει το boot στην tv.

Αυτό από ότι ξερω δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξεις.

Τώρα αν βαλεις το dvi στο monitor θα βλέπει αυτό σαν πρώτο μιας και το dvi το βλέπει πρώτο από όλα.Η κάρτα έχει μια σειρά στο που θα δώσει το πρώτο σήμα που είναι το boot.

Συν ότι τα dvi αν είναι δυο πάνω στην κάρτα έχουν αριθμούς 1 και 2.Πρώτο από όλα βλέπει το 1 μετά το 2 μετά το hdmi και τελευταίο το dp.

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως αλλα γιατι να βλεπει σαν 1 device το hdmi εγω θελω DP .!!!! Με DVI εναι ολα OK.Η MSI 6950 TF OC (που εχει 2 DVI HDMI AND 2 MINI DP) που ειχα και ειχε mini dp επαιζε μαι χαρα η nvdia γιατι δεν παιζει ειναι πιο χαζη !!!λολ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.