Jump to content



Ερωτήσεις σχετικά με RAM


icedimos

Recommended Posts

Kαλησπέρα μαγκες! εχω να κανω μερικές ερωτήσεις :Ρ 1) στην συμβατοτητα μεταξύ ram (για ddr3) κοιταμε τα mhz και τα volt? 2) Αν βάλω 1333 θα χω μεγάλη διαφορά με 1600; 3) Ενας φίλος μου χαρίζει μια ddr3 2gb αχρησιμοποιητη και εχω μπει σε δήλιμμα...να παρω μια 4χ1; η να παρω αυτην και να αγορασω μια ιδια;

Link to comment
Share on other sites

1) Καλο θα ειναι να μην βαλεις διαφορετικες μνημες γιατι πιθανον να εχεις προβλημα αν οχι αμεσως καποια στιγμη...

2)Αν δεν κανεις benchmark δεν θα δεις διαφορα δεν παιζει ρολο μονο η ταχυτητα αλλα και τα timings

3)Παρε αυτη και αγορασε μια ιδια και βαλτες dual channel

Πες μας λιγο το υπολοιπο συστημα σου

Link to comment
Share on other sites

1) Καλο θα ειναι να μην βαλεις διαφορετικες μνημες γιατι πιθανον να εχεις προβλημα αν οχι αμεσως καποια στιγμη...

2)Αν δεν κανεις benchmark δεν θα δεις διαφορα δεν παιζει ρολο μονο η ταχυτητα αλλα και τα timings

3)Παρε αυτη και αγορασε μια ιδια και βαλτες dual channel

Πες μας λιγο το υπολοιπο συστημα σου

Στηνω τωρα νεο κουτι...κατσε να σε πω τι σκεφτομαι πανω κατω:

ATI Radeon HD6670 1GB DDR5 PCI-E DVI HDMI DP (Asus) (EAH6670/DIS/1GD5)

Asus Socket AM3+ M5A78L-M LX3 Vga GLan Audio Raid

AMD FX 4100 3.6 GHz Quad Core Socket AM3+ 95W Box (FD4100WMGUSBX)

Western Digital 1TB Caviar Blue WD10EZEX SATA III 7200rpm 64MB

Thermaltake Power Supply 530W ATX 24 pin Hamburg W0392RE Active-PFC Retail

αυτα :) για το 1) αρα να παρω την ιδια με 1.5v και 1333 oπως ειναι και αυτη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάνε ότι λέει ο φίλος και τσίμπησε αυτήν που σου χαρίζουν και μετά πέρνεις το ανάλογο υπόλοιπο και συμπληρώνεις. Όλες οι υπόλοιπες απαντήσεις του στα 1-2-3 είναι εντελώς σωστές και ισχύουν για να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.