Jump to content



Νεα συνθεση...!


Μοκου

Recommended Posts

κουτι: BITFENIX SHINOBI XL WINDOW WHITE - - CASES -

Τροφοδοτικο: SILVERSTONE ST1000-P STRIDER PLUS SERIES 1000W - -

Cpu: AMD FX-8320 3.5GHZ 8-CORE BOX - - CPU -

Mother: ASROCK 990FX EXTREME4 RETAIL - - ή ASRock > 990FX Extreme9

ram: GEIL GOC38GB2133C11DC 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-17000 2133MHZ EVO CORSA DUAL CHANNEL KIT - RAM -

cooler: NOCTUA NH-D14 CPU COOLER - -

Για καρτα γραφικων 8α ειναι 2 5870 μεχρι να μαζεψω λευτακια....και οτι υπαρχει τοτε απο με μερια amd!!!!

Αξιζει ετσι οπως το σκευτομαι? Η να περιμενω τα cpu της amd??

Link to comment
Share on other sites

αν θες τωρα να αλλαξεις pc το κανεις τωρα ,αν εισαι οκ με το παλιο περιμενε για τους καινουριους λιγο ακομα , δεν ξερω ποτε βγαινουν ακριβως . επεξεργαστης οκ ,μνημες οκ, τροφοδοτικο δεν το γνωριζω , ψυκτρα προς θεου οχι αυτη υπαρχουν καλυτερες και φτηνοτερες

Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme CPU Cooler

Thermalright Silver Arrow SB-E Special Edition CPU Cooler

για μητρικη υπαρχουν και οι sabertooth r2, fatal1ty ,extreme 9 αν ειναι να δωσεις 140ε για την extreme 4 δωσε κατι παραπανω για τις υπολοιπες,

αναλογα με το overclocking που θα κανεις αν θες να τον πας πανω απο 4.5 [που δεν ειναι και σιγουρο οτι θα παει]μια απο τις παραπανω. στα 4,4.2 μια χαρα θα σου δουλεψει και η 970 extreme 3 των 70ε

edit ακυρο για την 970 extreme 3 δεν κανει crossfire 8x8x θες την 970 extreme 4

Link to comment
Share on other sites

Absolom Θα συμφωνήσω σε αυτά που λές απλά μιά ένσταση. Δέν ξέρω γιατί το κιτρινομάγαζο του την βάρεσε έτσι και έβαλε σχεδόν 100άρι την dh14 αλλά στην ουσία ένα 75άρι κάνει. Σκυλί παραμένει όπως σκυλί είναι αυτή που αναφέρεις. Για αερόψυξη αυτές κοιτάμέ συνήθως και σάν τρίτη επιλογή κάτι από bequiet. (top air λύσεις ότι και να πάρεις. Μακροχρόνια, καλύτερη επιλογή ακόμα και από έτοιμα κιτάκια νερού. Να μήν αναφέρω παιδικές ασθένειες σε προιόντα των 100κ ευρώ τύπου h100i. Τα αγοράζεις και ανχώνεσαι άν θα πάς για RMA.....)

Link to comment
Share on other sites

Οπως παντα...τα λιωνω τα ργαλεια μου!!!! ι extreme 3 εχει 4+2 οποτε δεν θα ειναι και τοσο σταθερο το μηχανικατακι!!!asus h asrock ειμαι πιο πολυ, msi-giga δεν μου αρεσουν και τοσο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

αν το λιωνεις απο sabertooth rev2, fatality ,extreme 9 , και αν θες οπωσδηποτε noctua εχει βγαλει πιο καινουρια απο την nh d14 και ειναι καλυτερη

http://www.thelab.gr/heatsinks-coolers-watercooling-reviews/cpu-cooler-review-database-89014.html

να ξερεις οτι δεν φτανει μονο η μητρικη και η ψυκτρα πρεπει να μπορει να παει και ο επεξεργαστης

Link to comment
Share on other sites

Absolom Θα συμφωνήσω σε αυτά που λές απλά μιά ένσταση. Δέν ξέρω γιατί το κιτρινομάγαζο του την βάρεσε έτσι και έβαλε σχεδόν 100άρι την dh14 αλλά στην ουσία ένα 75άρι κάνει. Σκυλί παραμένει όπως σκυλί είναι αυτή που αναφέρεις. Για αερόψυξη αυτές κοιτάμέ συνήθως και σάν τρίτη επιλογή κάτι από bequiet. (top air λύσεις ότι και να πάρεις. Μακροχρόνια, καλύτερη επιλογή ακόμα και από έτοιμα κιτάκια νερού. Να μήν αναφέρω παιδικές ασθένειες σε προιόντα των 100κ ευρώ τύπου h100i. Τα αγοράζεις και ανχώνεσαι άν θα πάς για RMA.....)

ειναι πολυ καλη ψυκτρα την ειχα απλα ειναι παλια και εχουν βγει καλυτερες απο αυτην

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα κιτάκια, όλο παράπονα ακούω. Τσίμπα καμιά αερόψυκτρα, αλαφρώς χειρότερες temps σε λιγότερο θόρυβο και χωρίς το ενδεχόμενο να αρχίσει να κοπανάει από το πουθενά η τρόμπα.

Άμα δε βρεις καμιά από τις silverarrow/u14s μια χαρά είναι και η d14. 1-2C διαφορά έχουν, το κουτί θα κανει ΠΟΛΥ μεγαλύτερη διαφορά.

Μιλώντας για κουτί, πολλα τα λεφτά για το shnobi xl. Παίζουν καλύτερα κουτιά σε αυτό το pricepoint.

Link to comment
Share on other sites

+1 Για ψυκτρα προτιμησε SilverArrow ή U14S. Και οι δυο πετανε. ((Εγω εχω την SilverArrow SB-E Extreme στον 8350.))

Για μητρικη καλη ειναι η Extreme 4. 8+2 φασεις εχει. Μετα μονο σε Extreme9 αλλα ειναι πολυ ακριβη κ δε νομιζω οτι αξιζει. Το ιδιο νομιζω κ για τις sabertooth. Πολυ καλες ειναι αλλα δυσαναλογα ακριβες.

Link to comment
Share on other sites

+1 Για ψυκτρα προτιμησε SilverArrow ή U14S. Και οι δυο πετανε. ((Εγω εχω την SilverArrow SB-E Extreme στον 8350.))

Για μητρικη καλη ειναι η Extreme 4. 8+2 φασεις εχει. Μετα μονο σε Extreme9 αλλα ειναι πολυ ακριβη κ δε νομιζω οτι αξιζει. Το ιδιο νομιζω κ για τις sabertooth. Πολυ καλες ειναι αλλα δυσαναλογα ακριβες.

Ειμαι αναμεσα σε extreme 4(SilverArrow) και extreme 9(Thermaltake Frio Advanced CPU Cooler( CLP0596 )). Αλλα σαν εμφανιζη με τραβαει η 9αρα!!!

Οσο για κουτι δεν υπαρχει πλεον....και δεν βρισκω κατι που μ αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/heatsinks-coolers-watercooling-reviews/to-asimenio-belos-tis-thermalright-silverarrow-sb-111922-8.html#post1063508613

Δες εδω την δικη μου extreme3 οσο φαινεται, καθως η silverarrow ειναι αρκετα ογκωδης και την κρυβει.

Δεν ειναι κακη η Ε.4 εμφανισιακα. Απλα δε συνδυαζεται χρωματικα με ψυκτρες, μνημες, καρτα γραφικων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

το καλο με τα κιτακια τυπου h100i ειναι οτι μπορεις να αλλαξεις μνημες για παραδειγμα χωρις να βγαλεις την ψυκτρα ,και δε βλεπεις μονο μια γκουμουτσα μονο απο το παραθυρο[αν παρεις δηλαδη την extreme 9 που εχει ωραια εμφανιση], εχουν και 5 χρονια εγγυηση αν παθει η αντλια και κανει θορυβο μπορουν να στην αλλαξουν , για τα προβληματα τους με την αντλια το εχω ακουσει για την η100 οχι για την η100ι την πιο καινουρια, αν η καινουρια noctua ειναι πιο συμμαζεμενη αξιζει να ριξεις μια ματια και σε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελανουν τα γερμανακια??? Στελνω απιτοπου στου μπαρμπα μ εκει χαμο να δω τι παιζει!!!!

σαν πολλα μου φαινονται για αυτο το κουτι .στα χρηματα αυτα [οκ ισως και με λιγο περισσοτερα]υπαρχουν καλυτερα κουτια

obsidian 650d, storm stryker,nzxt phantom 410,530 ,in win grone

οτι σ αρεσει περισσοτερο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.