Jump to content



Ψωνιζοντας απο το Play247.gr


Chosen

Recommended Posts

Μια και εχουμε καθιερωσει να ποσταρουμε ολοι τις αρνητικες μας εντυπωσεις σε αγορες απο τα διαφορα καταστηματα (online και μη) ειπα να γραψω και γω την θετικη εμπειρια μου απο το νεοσυστατο Play247.gr

Ολα ξεκινησαν οταν αρχισα να ψαχνω για 2x512Mb DDR για το Fujitsu-Siemens laptop μου. Η καλυτερη τιμη που ειχα παρει απο την αγορα ηταν ~350 (148 +ΦΠΑ το 512αρι). Ριχνοντας μια ματια στην ιστοσελιδα του Play247, ειδα οτι φερναν μνημες για φορητους και εστειλα ενα e-mail στις πωλησεις. Η απαντηση ηρθε σε λιγη ωρα, και μαλιστα με λιστα των διατιθεμενων και απολυτα συμβατων σετ 1Gb για το φορητο μου. Παρ'οτι βρηκα και πιο φτηνες στη λιστα (στα ~245 αν θυμαμαι καλα), προτιμησα την μαρκα που προτιμω και που ειχε ηδη πανω στον φορητο (οι 256αρες). Η τιμη που μου εδωσαν τα παλικαρια ηταν εφαμιλλη των περισσοτερων ευρωπαϊκων online καταστηματων, παρα της ελληνικης (online και μη) αγορας: ~275 τελικη, με το 3% εκπτωσης λογω του TheLab και δωρεαν μεταφορικα. Για να συγκρινω, να σκεφτω και να αποφασησω να αγορασω απο αυτους, μου πηρε συνολικα 25 δευτερολεπτα :)

Η ολη παραγγελια εγινε με 2-3 e-mail μου με ερωτησεις και αποριες που απαντηθησαν προθυμα απο τον υπευθυνο πωλησεων ΑΜΕΣΑ και λεπτομερως, μεσα σε λιγη ωρα απο την στιγμη που τα εστελνα(!) Θα μου πειτε "Ε, καθηκον τους ειναι, οχι χαρη". Κι ομως επειδη εχω μερικες μικρες αρνητικες εμπειριες απο το παρελθον, ειμαι ιδιαιτερα αυστηρος σ'αυτα τα θεματα αλλα παραλληλα και ευγνωμων οταν βλεπω επαγγελματικοτητα που μονο στο NewEgg ειχα δει προηγουμενως.

Να μη τα πολυλογω, η παραγγελια μου ξεκινησε αμεσως μετα τα e-mails, πριν κανω την καταθεση του ποσου (!!) και ενημερωνομουν συχνα για την ακριβη πορεια της. Την Πεμπτη 16-9 εκανα την παραγγελια και μου απαντησαν οτι θα τις εχω στο σπιτι μου σε 3-6 εργασιμες μερες. Την Παρασκευη εκανα την καταθεση και χτες το πρωι (23-9) τις ειχα στα χερια μου (4 εργασιμες απο την καταβολη του ποσου). 45' περιπου μετα την παραδοση του πακετου, δεχθηκα τηλεφωνημα απο το Play247.gr για να με ρωτησουν αν παρελαβα το πακετο και αν ολα πηγαν καλα...

Thumbs up και συνεχιστε την καλη δουλεια!

Πετρος Σοφιανος

ΥΓ: Αν εκαναν λαθη ή "λαδιες" ή καθυστερουσαν, θα εκανα ποστ με παραπονα, οπως κανουμε ολοι παντα. Οποτε δε βρισκω το λογο να μη κανω το αντιθετο αν το καταστημα με σεβεται...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο play247 για την επαγγελματική του συμπεριφορά :T: μακάρι να είχε και desktops parts...

επίσης το site τους είναι άψογο, αναφέρουν κάθε λεπτομέρεια των χαρακτηριστικών του προιόντος, την εγγύηση που φέρει αλλά και ποιος την αναλαμβάνει (κάτι που δε έχω δει κανένα άλλο εγχώριο site να το ξεκαθαρίζει) καθώς και links για επίσημο support ή drivers για το προιόν.

Link to comment
Share on other sites

Που έχουμε καταντήσει λέω εγώ...

Να δίνουμε συγχαρητήρια σε αυτούς που κάνουν σωστά τη δουλειά τους...

Μα δουλειά τους είναι... Απλά θα έπρεπε να λειτουργούν έτσι όλα...

Και σε αυτό φτάει ο καταναλωτής που είναι ανεκτικός...

Τέλος πάντων μεγάλη συζήτηση... Μπράβο στο play247 ελπίζω να μην αλλάξει στο μέλλον πολιτική..

Link to comment
Share on other sites

κακεντρέχεια τώρα

οταν έγινε η πρωτη επαφή με το μαγαζι τους απείλησες?

είπες οτι είσαι παραπαίδι του ΝΟΝΟΥ

ηγετικό στέλεχος του Λάμπη και μετά είπες με ύφος....

Το όνομα χχ χχχ σύνδεσε το με τα παραπάνω???

βαρέσαν προσοχή οι άνθρωποι :)

όντως πολύ καλές τιμές και θα ήθελα να πω πως μακαρι να είχε πλήρη γκάμα!

’ξιοι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Χθες, στις 21:25]

Μακάρι να είχε και μεγαλύτερη ποικιλία σε pc parts, όντως.

συμφωνωωωωωωωωω:T:

:whistle2 ( αντε να μαζευτουμε πολλοι που συμφωνουμε με αυτο το QUOTE για να γινει πραγματικοτητα το ανοιγμα στην ποικιλια): :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83

Που έχουμε καταντήσει λέω εγώ...

Να δίνουμε συγχαρητήρια σε αυτούς που κάνουν σωστά τη δουλειά τους...

Μα δουλειά τους είναι... Απλά θα έπρεπε να λειτουργούν έτσι όλα...

Και σε αυτό φτάει ο καταναλωτής που είναι ανεκτικός...

Τέλος πάντων μεγάλη συζήτηση... Μπράβο στο play247 ελπίζω να μην αλλάξει στο μέλλον πολιτική..

πες τα ρε μεγάλε

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.