Jump to content



Ερωτησεις περι Iphone 4S


Dant3

Recommended Posts

Ενας φιλος του αδελφου μου στη δουλεια βρηκε ενα γιωτοφωνο 4ς και μου το δινει σε καλη τιμη.

το θεμα ειναι οτι ειναι σε αγγλικο δικτυο(δε ξερω ποιο ακριβως,προφανως επεσε απο τουριστα)

εαν το παρω θα μπορεσω να το ξεκλειδωσω για να παρει ελληνικη σιμ και μετα να του ριξω και ενα jailbreak η ειναι τοσο μανουρα η υποθεση που καλυτερα να το δωσω να μου το κανουν?

Γενικα αξιζει η υποθεση?

τωρα εχω ενα xperia p που ειναι εκνευριστικα τιγκα στα μπαγκς και θελω να το ξεφορτωθω.

Και κατι αλλο.

Σαν χρηση θα μου κανει το γιωτοφωνο?δεν ειχα ποτε μου ξανα επαφη με ios

wifi, παιχνιδακια,αντε λιγη μουσικη και σπανια gps.

φωτοζ κτλ μονο για τιποτα σημαντικο ,οχι τιποτα ιδιαιτερο.

η μικρη οθονη του θα με προβληματισει?γιατι αυτο που εχω τωρα εχει 4αρα...

θενκ γιου

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα το πήγαινα στην αστυνομία αν κάποιος το έχασε.

Ειδικά μετά από αυτά που έχω δει να κυκλοφοράνε ανά το διαδίκτυο με φωτογραφίες νέων 'ιδιοκτητών'.

Επειδή το δικό μου το έχω ασφαλισμένο, στην ασφάλεια δηλώνεις το IMEI, οπότε αν δηλώσω απώλεια και εσύ έρθεις Αγγλία υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να βρεθεί το τηλέφωνο (απίθανο το θεωρώ να ασχοληθούνε αλλά προσωπικά δεν θα έπαιρνα καν το ρίσκο).

Link to comment
Share on other sites

κλεμμενο δε παιζει να ειναι.συνηθως εκει τα χανουν,γιατι γινονται ντιρλα και μαζι με κλειδια βγαζουν και ολα τα παντα μαζι.το εχω δει και μπροστα μου.

τωρα αν το εχει χασει ετσι,τι να κανω,να το αγορασω και να ψαξω να τον βρω στην αγγλια να του το στειλω?

προφανως εαν δω οτι ειναι κλεμμενο κτλ δε προκειται να το παρω και ας μου το δινει και ξεκλειδωτο,γιατι απλα δε γουσταρω να το παρω και να ξερω οτι ειναι κλεμμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το δικτυο που ειναι υπαρχουν επιλογες για επισημο ξεκλειδωμα με το αναλογο κοστος βεβαια. Το πιο πιθανο ειναι ομως να το δηλωσε οτι το εχασε στην εταιρια που ειναι (για διακοπη συμβολαιου) οποτε και το imei του ειναι στην μαυρη λιστα και δε θα μπορεσεις να το ανοιξεις με κανενα τροπο.

Τωρα αν ειναι σε καμια παλια iOS ισως γινεται με καποια gevey αλλα και παλι δε θα αξιζει λογο παλιου iOS.

Με λιγα λογια δεν αξιζει. Αν το θες για ipod καλο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.