Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Τα νουμερακια μας εδω ειναι και στο valley/heaven/3d mark και στο metro με Τιτανες και 780 gtx... score δεν θα μας πάρετε!

Εγώ την κάρτα την θέλω για να παίζω games ... Πραγματικά χ€στιca για τα heaven και valley ...:hehe::hehe:

Υπνηλία με πιάνει βλέποντάς τα ξανά και ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Ο BILL πέρα από τα παραπάνω είπε και κάτι άλλο. Τιμή 699$ .... Δεν ξέρω αν το πρόσεξες ... :warning2:

Αν έχει αυτές τις επιδόσεις είμαι διατεθειμένος, ή τουλάχιστον για Hawaii Pro.

BTW τα 20nm μάλλον αργούν οτιδήποτε και αν "ακούγεται". Πρώτα chip στην καλύτερη καλοκαίρι, οπότε για κάρτες ....

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αυτές τις επιδόσεις είμαι διατεθειμένος, ή τουλάχιστον για Tahiti Pro.

BTW τα 20nm μάλλον αργούν οτιδήποτε και αν "ακούγεται". Πρώτα chip στην καλύτερη καλοκαίρι, οπότε για κάρτες ....

Κοίταξε, και εγώ την 290x περιμένω να αγοράσω, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πόσες ημέρες έφαγα στην δουλειά για να τα βγάλω τα 700€ , βλέπω και τα παιχνίδια που παίζουν στην πιάτσα την εποχή (τίποτα τρομερό) και κάνω σκέψεις ...

Αξίζει....... ?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, και εγώ την 290x περιμένω να αγοράσω, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πόσες ημέρες έφαγα στην δουλειά για να τα βγάλω τα 700€ , βλέπω και τα παιχνίδια που παίζουν στην πιάτσα την εποχή (τίποτα τρομερό) και κάνω σκέψεις ...

Αξίζει....... ?

Διάλεξε game πρώτα.

Εγώ πχ θα περιμένω να βγει το Titanfall και θα πάρω την φθηνότερη κάρτα που μπορεί να μου βγάλει 60fps.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, και εγώ την 290x περιμένω να αγοράσω, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πόσες ημέρες έφαγα στην δουλειά για να τα βγάλω τα 700 , βλέπω και τα παιχνίδια που παίζουν στην πιάτσα την εποχή (τίποτα τρομερό) και κάνω σκέψεις ...

Αξίζει....... ?

Σίγουρα δεν αξίζει καμμία κάρτα δεν αξίζει τόσο. Ειδικά αν με 250 ευρώ υπάρχουν κάρτες που σε καλύπτουν φουλ στα 1080p.

Είναι θέμα του χομπι.

Εγώ έχω και ένα λόγο παραπάνω, θέλω να "στείλω" τις 7950 σε dedicated minning rig.

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Στο Crysis III ειμαι στο 10ο τερματισμό....

Οπότε έχεις δώσει 1000 ευρώ για κάρτα γραφικών και έχεις παίξει 50 ώρες συνολικά, give or take βάσει των reviews για 5 ωρες gameplay, ένα παιχνίδι με πεθαμένο Multi. Ωραία. Βάζω στοίχημα και κόβω το @ρι του [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION], ότι οι ώρες μπροστά στο υπέρτατο setup σου κάνοντας benchmark, δηλαδή η διαδικασία να πατάς ένα κουμπάκι -πάλι καλά που χειρίζεσαι και κάτι- να περιμένεις και στο τέλος, όντας χαρούμενος -του πούστη μετά απο πέταμα 1000 ευρώ, να πατάς άλλο ένα κουμπάκι -PrtScn- αυτή τη φορά στο kb σου, ελπίζω να χεις μηχανικό για καλύτερη απόκριση, ξεπερνούν κάθε φαντασία (οι ώρες πάντα μη ξεχνιόμαστε).

Link to comment
Share on other sites

....μου αρέσει που πιάνετε κάποιες εκφράσεις μου που απλα τις πεταω και τις αναλύεται! :hehe:

Εννοειται βρε boys οτι δεν το εχω παιξει 10 φορες....2 φορες το επαιξα (μια με 670gtx και μια με 690 gtx!

Αλλα games παιζω, dead space III, nfs shift 2, grid 2, bf III, mass effect III, castlevania....αλλα σιγα σιγα γιατι απο χρονο ελάχιστο!

Το Pc πρεπει να ειναι παντα top και μάχιμο....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3942]Grisos[/MENTION] ρε παιδι μου το @ μου τι σου φταιει????? :hehe:

Κοίταξε, και εγώ την 290x περιμένω να αγοράσω, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πόσες ημέρες έφαγα στην δουλειά για να τα βγάλω τα 700€ , βλέπω και τα παιχνίδια που παίζουν στην πιάτσα την εποχή (τίποτα τρομερό) και κάνω σκέψεις ...

Αξίζει....... ?

:T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω αυτο που κανετε σε αυτο το ποστ.

Οπως ειναι τα τελευταια 10 χρονια ετσι θα γινει και παλι.

Ολοι χαιροντε οτι ξαφνικα θα παρουνε "Titan+5%" καρτα με 600Ε αντι για 950E.. ολοι ξερουμε θα κοστιζει 600-650$ αμερικη, αρα 700Ε Ευρωπη πλευρα εκτος απο κατι γερμανικα site, και 750-800 στο Ελλαντα, παλι δεν θα δωσετε τοσα λεφτα.

Και μετα απο 3-4-6 μηνες θα απαντησει η Nvidia με καρτες +20% οπως συμβαινει ΠΑΝΤΑ και θα περιμενετε 1.5 χρονο να απαντησει η AMD.

Δεν εχετε βαρεθει ? ;D

Ποιος εχει Titan,ποιος θα εχει 290Χ, κακια λογικη..Κανετε λες και η 290Χ θα εχει +40% επιδοεις και θα κοστιζει λιγοτερο, στην καλυτερη περιπτωση θα ειναι +10%, κατι που απλο OC της Titan φτανει, μετα λιγο OC την 290Χ, παλι 5% μπροστα, και μετα καινουργιες καρτες..

Τα game που παιζετε, τα παιζουν? Γιατι τρελενεστε αφου ολα γινονται για να βγαζουν λεφτα? :D

Δεν διαφωνω, fanboyism εχουμε ολοι μεσα μας, αλλα κανετε λες και η AMD εκανε καποια τρελη προοδο και αλλαξε τα παντα για τις καρτες γραφικων και θα γυρισουμε εποχες που η τοπ καρτα εκανε 550Ε και οχι 1Κ.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω αυτο που κανετε σε αυτο το ποστ.

Οπως ειναι τα τελευταια 10 χρονια ετσι θα γινει και παλι.

Ολοι χαιροντε οτι ξαφνικα θα παρουνε "Titan+5%" καρτα με 600Ε αντι για 950E.. ολοι ξερουμε θα κοστιζει 600-650$ αμερικη, αρα 700Ε Ευρωπη πλευρα εκτος απο κατι γερμανικα site, και 750-800 στο Ελλαντα, παλι δεν θα δωσετε τοσα λεφτα.

Και μετα απο 3-4 μηνες θα απαντησει η Nvidia με καρτες +20% οπως συμβαινει ΠΑΝΤΑ και θα περιμενετε 1.5 χρονο να απαντησει η AMD.

Δεν εχετε βαρεθει ? ;D

Σωστος

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, και εγώ την 290x περιμένω να αγοράσω, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πόσες ημέρες έφαγα στην δουλειά για να τα βγάλω τα 700€ , βλέπω και τα παιχνίδια που παίζουν στην πιάτσα την εποχή (τίποτα τρομερό) και κάνω σκέψεις ...

Αξίζει....... ?

Να μην αξίζει ένα σκασμό λεφτά δίνεις..

Αλλά πάντα εξαρτάτε τι θες..

Εγώ θέλω να πάρω για παράδειγμα 4930Κ

Θα ξέρω όμως ότι για τα επόμενα 3 χρόνια δεν θα με νοιάζει άμα θα έχω Bottleneck η άμα ο CPU είναι ΟΚ

η ότι δεν θα μπορώ να βάλω πάνω από 2 κάρτες στο Mobo..

Πλέον έτσι πάει και με τις κάρτες έχεις μαι 7970-770 δεν φτάνει για BF4 παίρνεις δεύτερη.. Με την ελάχιστη τιμή.. Πλεόν 300-350 είναι πάρα πολύ λίγα για ένα τόσο καλό Upgrade είναι τρομερό Boost!

Αυτά τα σεμπαστινιακα τα ακούω βερεσέ.

Το ίδιο και με 780 έχεις μια.. σε κάποια φάση δεν θα φτάνει ρε παιδι μου λογικό είναι τα Games πάνω μπροστά πέρνεις μια 2η και το ίδιο και με 290

Αλλά άμα έχεις 4κ η Eyefinity εκεί σίγουρα θες και άλλο H/W για να παίξεις ταπεινά..

Εξαρτάτε το τι θες παίζεις 1080p

Δεν σε φτάνει ρίχνεις λίγο τα Settings αλλά εγώ αυτό είδικα σε SP δεν το κάνω..

Όσο για την 290 για την ώρα είναι ο νικητής..

Η τιμή με τσούζει λίγο άμα τα έχω θα ενδώσω άμα δεν άλλη μια 7970 και Accelero μαζί 4930Κ και άντε γεια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω αυτο που κανετε σε αυτο το ποστ.

Οπως ειναι τα τελευταια 10 χρονια ετσι θα γινει και παλι.

Ολοι χαιροντε οτι ξαφνικα θα παρουνε "Titan+5%" καρτα με 600Ε αντι για 950E.. ολοι ξερουμε θα κοστιζει 600-650$ αμερικη, αρα 700Ε Ευρωπη πλευρα εκτος απο κατι γερμανικα site, και 750-800 στο Ελλαντα, παλι δεν θα δωσετε τοσα λεφτα.

Και μετα απο 3-4-6 μηνες θα απαντησει η Nvidia με καρτες +20% οπως συμβαινει ΠΑΝΤΑ και θα περιμενετε 1.5 χρονο να απαντησει η AMD.

Δεν εχετε βαρεθει ? ;D

Ποιος εχει Titan,ποιος θα εχει 290Χ, κακια λογικη..Κανετε λες και η 290Χ θα εχει +40% επιδοεις και θα κοστιζει λιγοτερο, στην καλυτερη περιπτωση θα ειναι +10%, κατι που απλο OC της Titan φτανει, μετα λιγο OC την 290Χ, παλι 5% μπροστα, και μετα καινουργιες καρτες..

Τα game που παιζετε, τα παιζουν? Γιατι τρελενεστε αφου ολα γινονται για να βγαζουν λεφτα? :D

Δεν διαφωνω, fanboyism εχουμε ολοι μεσα μας, αλλα κανετε λες και η AMD εκανε καποια τρελη προοδο και αλλαξε τα παντα για τις καρτες γραφικων και θα γυρισουμε εποχες που η τοπ καρτα εκανε 550Ε και οχι 1Κ.

Που να εβλεπες φιλε μου τι γινοτανε εδω μεσα με το ΤITAN των 1000 ευρω παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχεις δώσει 1000 ευρώ για κάρτα γραφικών και έχεις παίξει 50 ώρες συνολικά, give or take βάσει των reviews για 5 ωρες gameplay, ένα παιχνίδι με πεθαμένο Multi. Ωραία. Βάζω στοίχημα και κόβω το @ρι του @AnimaTronic, ότι οι ώρες μπροστά στο υπέρτατο setup σου κάνοντας benchmark, δηλαδή η διαδικασία να πατάς ένα κουμπάκι -πάλι καλά που χειρίζεσαι και κάτι- να περιμένεις και στο τέλος, όντας χαρούμενος -του πούστη μετά απο πέταμα 1000 ευρώ, να πατάς άλλο ένα κουμπάκι -PrtScn- αυτή τη φορά στο kb σου, ελπίζω να χεις μηχανικό για καλύτερη απόκριση, ξεπερνούν κάθε φαντασία (οι ώρες πάντα μη ξεχνιόμαστε).

Οπα μισό. Τις τρεις 7970 θες να πεις ότι τις έχεις για να ευχαριστιέσαι gaming και όχι για benching; :hmm::nono:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχεις δώσει 1000 ευρώ για κάρτα γραφικών και έχεις παίξει 50 ώρες συνολικά, give or take βάσει των reviews για 5 ωρες gameplay, ένα παιχνίδι με πεθαμένο Multi. Ωραία. Βάζω στοίχημα και κόβω το @ρι του [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION], ότι οι ώρες μπροστά στο υπέρτατο setup σου κάνοντας benchmark, δηλαδή η διαδικασία να πατάς ένα κουμπάκι -πάλι καλά που χειρίζεσαι και κάτι- να περιμένεις και στο τέλος, όντας χαρούμενος -του πούστη μετά απο πέταμα 1000 ευρώ, να πατάς άλλο ένα κουμπάκι -PrtScn- αυτή τη φορά στο kb σου, ελπίζω να χεις μηχανικό για καλύτερη απόκριση, ξεπερνούν κάθε φαντασία (οι ώρες πάντα μη ξεχνιόμαστε).

Nταξ, ενω το να καθεσαι 15 ωρες τη μερα να καιγεσαι σε bf3 με εναν κουβα απο διπλα να μαζευεις τα σκατα ειναι οτι καλυτερο! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

The red team says that with Mantel, its new flagship GPU will “ridicule” the GeForce Titan

We had a chance to sit down with AMD Product Manager Devon Nekechuck to see how AMD’s new top dog R9 290X stacks up against the green team’s best single-GPU offering. According to Nekechuck, even though the R9 290X uses a 438 square mm die, which is significantly smaller than the Titan’s 550 sq. mm GK110 offering, it “will definitely compete with the GTX 780 and Titan.” When we asked what this means in real-world terms, he stated, “with Battlefield 4 running with Mantel (AMD’s new graphics API), the card will be able to ‘ridicule’ the Titan in terms of performance.”

Also from WCCF:

AMD Radeon R9 290X Flagship Volcanic Islands GPU Official – Reclaims The Single GPU Performance Crown From Titan.

Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.