Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Το θέμα με τα cryptos είναι πολυ σοβαρό, ασχολούμαι περίπου ένα χρόνο και η εκρηξη ήταν αναμενόμενη. (Φυσικά πολλοί <εξυπνοι> τα έβρισκαν αστεία όλα αυτά.)

Αυτο όμως δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που έχει να γίνει του χρόνου και πάει λέγοντας.

Στην Αμερική οι μεταχειρισμένες 7950/70 πωλούνται ακριβότερα από όσο οι καινούριες.

Υ.Γ. Εντωμεταξύ είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο να βγουν εξειδικευμένα μηχανήματα για τα scrypt coins, με καλύτερη απόδοση/κατανάλωση από τις κάρτες AMD.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω απο μερα σε μερα να ερθει η sapphire R9 290 .Διαβασα οτι καποιες ξεκλειδωνουν τα shader και γινονται R9 290x. Ποσες ελπιδες εχει καποιος?Ειδα οτι το βλεπεις με το OCCT αλλα καλο θα ηταν να μπορουσες να ελεγξεις με κανεναν s/n χωρις να ανοιξεις το κουτι :alien:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω απο μερα σε μερα να ερθει η sapphire R9 290 .Διαβασα οτι καποιες ξεκλειδωνουν τα shader και γινονται R9 290x. Ποσες ελπιδες εχει καποιος?Ειδα οτι το βλεπεις με το OCCT αλλα καλο θα ηταν να μπορουσες να ελεγξεις με κανεναν s/n χωρις να ανοιξεις το κουτι :alien:

Απ'όσο ξέρω οι μόνες που ξεκλείδωναν (με τα shaders και τα όλα τους), ήταν η πρώτη παρτίδα από XFX και Powercolor (με τις θυγατρικές της).

Σε Sapphire δεν θα έχεις τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Το ASIC δεν παιζει κανενα ρόλο. Εχει καρτες με 60+ που κλοκαρουν καλυτερα απο αλλες με 75+. Η δικια σου αν ειναι στα 1280 gaming stable τα σπαει!!! ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ASIC δεν παιζει κανενα ρόλο. Εχει καρτες με 60+ που κλοκαρουν καλυτερα απο αλλες με 75+. Η δικια σου αν ειναι στα 1280 gaming stable τα σπαει!!! ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Κι όμως παίζει μεγάλο ρόλο, απλά για τις 290x ρώτησα που δεν ξέρω τι κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

τι λες ωρέ? Καλή είναι? Δεν έχω ιδέα τι τιμή ASIC είνα καλή κι ποια όχι. :/

Περιμενω να δω στα παιχνιδια (Metro LL,Tomb Raider, Grid II, ...) τι κανει και που βρισκει τοιχο ... power limit.

Δωσε μας κανα 3dmark11/13 ετσι για αρχη.

edit

Απο οτι βλεπω στο ss την μαιμουδιασες ηδη ; PT3 bios ;

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω οι μόνες που ξεκλείδωναν (με τα shaders και τα όλα τους), ήταν η πρώτη παρτίδα από XFX και Powercolor (με τις θυγατρικές της).

Σε Sapphire δεν θα έχεις τύχη.

Δεν ειναι απολυτο αυτο που λες

The R9 290 -> 290X Unlock Thread - Page 201

12/12/2013 sapphire ο τυπος και εχει και τις 2 ξεκλειδωτες

Επισης λενε οτι με το bf4 εχουν περισσοτερες πιθανοτητες για unlock.Αυτες περιμενω !(crossfinger)

Έγινε επεξεργασία από Aias
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να δω στα παιχνιδια (Metro LL,Tomb Raider, Grid II, ...) τι κανει και που βρισκει τοιχο ... power limit.

Δωσε μας κανα 3dmark11/13 ετσι για αρχη.

edit

Απο οτι βλεπω στο ss την μαιμουδιασες ηδη ; PT3 bios ;

Αφού δεν παίζω games θα ποστάρω από 11άρι/FS όταν την ξανα βάλω πάνω :)

UPDATE: [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

9grx.jpg

v6px.jpg

6azh.jpg

Έγινε επεξεργασία από firekiller
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι περιμενω αποτελεσματα απο μια Χ με official bios και χωρις πειραγματα στον driver.

δες το vantage τότε...

το "πειραγμένο" Bios έχει power limit +150% αλλά το έχω 0% γιατί δεν είδα να μου δίνει κάτι. Ουσιαστικά το ρεύμα είναι τομόνο πειραγμένο του bios και αυτό στα 1.25ν ;)

Επίσης νομίζω κι εσύ είχες βάλει "πειραγμένο" bios για 150% power limit. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9603]firekiller[/MENTION] αν και πήρες την -x και όχι την απλή, θα ήθελα κάποια στιγμή δύο λόγια..

1. αξίζει σαν αγορά με πακέτο για νεράκι;

2. με αέρα δεεεεεν;

3. πώς χαρακτήρισες την όλη εμπειρία;

4. θεωρείς ότι άξιζε ή -x σε σχέση με την απλή;

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.