Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Προφανως το να φοραει hynix μετραει αλλα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου αν ερθει με elpides. Το χειροτερο overclock που εχω δει σε giga ηταν καπου 1100/1300 και το καλυτερο καπου 1200/1550. Καπου ενδιαμεσα να σκασω και δεν εχω κανενα παραπονο.

Link to comment
Share on other sites

για τις 290 εχουμε κατι σχετικο με το asic quality.1η φορα το δοκιμασα απο GPU-Z και μου δινει 78%.Ειναι καλο σαν νουμερο?

μια χαρά είναι σαν νούμερο.

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION] κάνα 3dmark11 και firestrike όταν βρεις χρόνο ρε αγόρι :D

Link to comment
Share on other sites

9upy5aba.jpg

Carbon το τεστ με του παιδιού

Sent from my HTC One

Και εμενα στο 1ο τεστ ειχε βγάλει 119 αλλα επειδη δεν ειχα τρέξει gpuΖ (αν θυμαμαι καλα) το ξανα ετρεξα και μου έβγαλε 116 :p

Link to comment
Share on other sites

Οι στροφές του ανεμιστήρα δεν αλλάζουν.Παραμένουν οι ίδιες (1391 rpm) σε idle mode/load mode.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Screenshot+%252810%2529.png

Θα το κοιταξω μετα στην δικια μου και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Οι στροφές του ανεμιστήρα δεν αλλάζουν.Παραμένουν οι ίδιες (1391 rpm) σε idle mode/load mode.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Screenshot+%252810%2529.png

Στο fan control είναι στο auto;Μην το έχεις ξεχάσει στο fixed.

Edit: Άκυρο, μόλις παρατήρησα ότι το φαν ανέβηκε στο 44%

Link to comment
Share on other sites

To fan speed ανεβαίνει (απο 20% στο 45%) αλλά παραμένουν οι στροφές στα ίδια επίπεδα!!!

Για να μετρήσω τις στροφές του ανεμιστήρα έβαλα τους catalyst 13.12 και έτρεξα το gpu-z.

Δες σε idle mode.

Screenshot+%252812%2529.png

Δοκίμασε να αλλάξεις τις στροφές του ανεμιστήρα μέσω του ccc στην επιλογή "enable manual fan control".To powertune δεν λειτουργεί σωστά με αποτέλεσμα οι στροφές του ανεμιστήρα να μην αλλάζουν ταχύτητα(rpm).

100% fan speed/ 1413rpm.Screenshot+%252813%2529.png

Έχει "κλειδώσει" στα 1413 μέγιστο....

Έγινε επεξεργασία από Geo_K
Link to comment
Share on other sites

To fan speed ανεβαίνει (απο 20% στο 45%) αλλά παραμένουν οι στροφές στα ίδια επίπεδα!!!

Για να μετρήσω τις στροφές του ανεμιστήρα έβαλα τους catalyst 13.12 και έτρεξα το gpu-z.

Δες σε idle mode.

Screenshot+%252812%2529.png

Δοκίμασε να αλλάξεις τις στροφές του ανεμιστήρα μέσω του ccc στην επιλογή "enable manual fan control".To powertune δεν λειτουργεί σωστά με αποτέλεσμα οι στροφές του ανεμιστήρα να μην αλλάζουν ταχύτητα(rpm).

100% fan speed/ 1413rpm.Screenshot+%252813%2529.png

Έχει "κλειδώσει" στα 1413 μέγιστο....

Ασε το ccc ως εχει και παιξε με το trixx ... Silly Sapphire Tri-x are for kids(some temp test for those who want to know) - Guru3D.com Forums

Link to comment
Share on other sites

Το overdrive στο CCC μην το ενεργοποιήσεις καθόλου.Επίσης εγώ στην αρχή είχα ένα θεματάκι με το gpu-z και μου έδειχνε παύλες στο fan speed rpm.Όταν έσβησα το ΑΒ έφτιαξε.Δοκίμασέ το...

Edit: Το γλωσσόφαγα!Δε μπορώ να καταλάβω κάθε πότε το παθαίνει:

capture1.jpg

Έγινε επεξεργασία από AgMa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.