Jump to content



προταση οθονων για surround


osfp1980

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Απο τα ωραιοτερα μονιτορ BENQ GW2760HS

Εχω δει-δουλεψει το GW2760HM , δεν ξερω τι διαφορες εχει, (αν εχει) απο το GW2760HS...

Αν ειναι σαν το GW2760HM θα ειναι φοβερο, ο [MENTION=22471]Da_KiLLA[/MENTION] καθε μερα μου εξυμνει τις αρετες αυτου του monitor:p

Y.Γ Εχω δοκιμασει surround με 27αρες και δεν μου αρεσε και τοσο, ισως επειδη οι οθονες ειναι τεραστιες...

Ισως με μικροτερες οθονες να ηταν καλυτερο, η ισως απλα δεν μου αρεσει εμενα και τοσο το surround...

Περι ορεξεως βεβαια.......

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει-δουλεψει μονο το GW2760HM , δεν ξερω τι διαφορες εχει, (αν εχει) απο το GW2760HS...

Αν ειναι σαν το GW2760HM θα ειναι φοβερο, ο @Da_KiLLA καθε μερα μου εξυμνει τις αρετες αυτου του monitor:p

Y.Γ Εχω δοκιμασει surround με 27αρες και δεν μου αρεσε, ισως επειδη οι οθονες ειναι τεραστιες...

Ισως με μικροτερες οθονες να ηταν καλυτερο, η ισως απλα δεν μου αρεσει εμενα και τοσο το surround...

Περι ορεξεως βεβαια.......

το μονιτορ ειναι ακριβως το ιδιο η μονη διαφοορα ειναι οτι το HS ειναι πιο λεπτο

οκ τα 27αρια ειναι μεγαλα αλλα εμενα μου αρεσουν πολυ τεσπα αυτα ειναι γουστα.

Link to comment
Share on other sites

Μπά σε καλο σας, μόλις ήρθα απο παραλία βλέπω αυτα και ζεσταθηκα πάλι. Πάντως osfp1980 δεν με βλέπω έτοιμο για μέσα στο μήνα, δυστυχώς.

και εγω πρωτη με τρεις σεπτεμβριου θα τα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει-δουλεψει το GW2760HM , δεν ξερω τι διαφορες εχει, (αν εχει) απο το GW2760HS...

Αν ειναι σαν το GW2760HM θα ειναι φοβερο, ο [MENTION=22471]Da_KiLLA[/MENTION] καθε μερα μου εξυμνει τις αρετες αυτου του monitor:p

Y.Γ Εχω δοκιμασει surround με 27αρες και δεν μου αρεσε και τοσο, ισως επειδη οι οθονες ειναι τεραστιες...

Ισως με μικροτερες οθονες να ηταν καλυτερο, η ισως απλα δεν μου αρεσει εμενα και τοσο το surround...

Περι ορεξεως βεβαια.......

Ειναι για ΠΕΤΑΜΑ... χωρις ΚΑΜΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΗ...:hang3::hang3::hang3::haha:

:TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD::TD:

Λοιπον εχει και αλλα "θετικα" :haha:

Ταινιες/σειρες του τυπου GAME OF THRONES που ειναι λιγο σκωτεινες, επειδη το μαυρο ειναι μαυρο μαυρο, προσπαθεις να μαντεψεις ποιος ηθοποιος ειναι...:rofl::rofl::rofl:

γιατι δεν ξεχωριζεις τα προσωπα ευκολα, φενονται πολυ μαυρα.

Και μην μου πειτε θελει ρυθμισμα γιατι 2 μηνες τωρα μου εχει πιαστει το χερι να ρυθμιζω....:hang3::tomato::sarcastic:

ΥΓ. η μονη ταινια που απηλαυσα ηταν το F&F6 που ηταν εντονη και με πολυ χρωμα...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Και μην μου πειτε θελει ρυθμισμα γιατι 2 μηνες τωρα μου εχει πιαστει το χερι να ρυθμιζω....:hang3::tomato::sarcastic:

Eνα τριποδο για στηριξη του αγκωνα θα ειναι "ταμαμ" για τετοιες δουλειες...:p

Επρεπε να δινουν ενα μαζι με αυτο το μονιτορ:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Να μην πω και για το ποσο εντονη ειναι... υπερβολικα θα ελεγα...:happy2:

που αμα δεν την εχω στο reading modeοταν χαζευω στο ιντερνετε, νομιζω οτι κολλαω με ηλεκτροκολληση χωρις μασκα...:sarcastic::sarcastic::sarcastic:

Κατα τα αλλα ειναι αριστη...:sarcastic::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Da killa το συγκεκριμενο monitor δεν εχει black crash shadows. Συνολικα ειναι αριστο....

Κατι εχεις κανει στο gamma...

Eχεις περασει κανενα περιεργο icc profile ?

Με τι καρτα γραφικων παιζεις ?

Test settings

Our test settings essentially involved a significant reduction in brightness and slight adjustment of colour channels. Following those adjustments (and of course making sure the graphics card was giving out the right colour signal, as mentioned earlier) the image become very nicely balanced, rich and varied – much as it should be. The strong contrast characteristics of the VA panel were also apparent with good inky blacks and strong shadow definition. The following settings make up the ‘test settings’ used throughout this review. Each individual monitor, even of the same model, will vary slightly. These should therefore be used as a starting point but aren’t necessarily going to be optimal for everybody.

Brightness= 25 (according to preferences and lighting)

Contrast= 50

Gamma= 3

Color Temperature= User Define

Red= 99

Green= 100

Blue= 95

Link to comment
Share on other sites

Da killa το συγκεκριμενο monitor δεν εχει black crash shadows. Συνολικα ειναι αριστο....

Κατι εχεις κανει στο gamma...

Eχεις περασει κανενα περιεργο icc profile ?

Με τι καρτα γραφικων παιζεις ?

Test settings

Our test settings essentially involved a significant reduction in brightness and slight adjustment of colour channels. Following those adjustments (and of course making sure the graphics card was giving out the right colour signal, as mentioned earlier) the image become very nicely balanced, rich and varied – much as it should be. The strong contrast characteristics of the VA panel were also apparent with good inky blacks and strong shadow definition. The following settings make up the ‘test settings’ used throughout this review. Each individual monitor, even of the same model, will vary slightly. These should therefore be used as a starting point but aren’t necessarily going to be optimal for everybody.

Brightness= 25 (according to preferences and lighting)

Contrast= 50

Gamma= 3

Color Temperature= User Define

Red= 99

Green= 100

Blue= 95

Θα δοκιμασω και αυτα τα settings,

απο καρτες gtx680 και hd4000:upside:,

α και τωρα με geforce FX5700Le :suicide2:

δεν ειδα καμια διαφορα εκτος απο την fx πλεον που εχει ολα τα χαλια μαζι...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Dakilla επειδη εχω ψαξει πολυ το θεμα των Monitor με black crush μιας και τα SAMSUNG F2380 εχουν black crush επειδη η Samsung εκανε λαθος στο gamma του monitor. Μετα εβγαλε το F2380M & MX οπου το διορθωσε.

Φοβαμαι οτι εχεις πειραξει γενικες ρυθμισεις στα windows και σου προκαλει αυτο το προβλημα.

Μπορεις να την δοκιμασεις σε αλλο pc ή σε φρεσκο-φορμαρισμενα wndows και με τις προκοπης καρτα γραφικων.

Εγω μετα απο πολλα πειραγματα για να διορθωσω το gamma με profiles σε καρτα γραφικων και πειραγματα στα windows αναγκαστικα να κανω format στα windows μου για να βγαλω την μαυριλα και να τα δουλεψω απο καθαρη βαση για να φτιαξω το gamma.

Επισης εαν το προβλημα σου ειναι μονο στις ταινιες τοτε θα σου ελεγα να δοκιμασεις αλλον player να παιξεις τις ταινιες σου.

Για παιξε λιγο με αυτα και περιμενω θετικες εντυπωσεις ή μη, ξανα...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22471]Da_KiLLA[/MENTION]

για δωσε στο Video -> Adjust Video Color settings -> With the Nvidia Sets -> Gamma -> 1.40 ..και μετα βαλε ενα video στο media player! Για παιξε και με αυτο!

Μολις παρουμε νεο pc τρελε μου θα το κοιταξουμε :D

Τωρα τι ρυθμισεις να κανω με το P4 και την 5700..:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Samsung F2380 (αυτα εχω στο surround gaming)

Samsung_F2380.jpg

BenQ GW2750HM (αυτο εχω για single monitor game)

Ben_Q_GW2750_HM.jpg

BenQ GW2760HS

Ben_Q_GW2760_HS.jpg

Μπορει να ειναι flickering free το BenQ GW2760HS αλλα σε θεμα CONTRAST και ΜΑΥΡΟΥ χανει. Ειδικα σε θεμα CONTRAST ειναι ενα χιλιαρικο πισω....

[MENTION=22714]osfp1980[/MENTION] εαν θες τα απολυτα Monitor με μικρα bezel ειναι αυτο το μοντελο της Samsung

27 -> Samsung Οθόνη LED 27'' S27C750P - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

24 -> Samsung Οθόνη LED 24'' S24C750P - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

Mιλαμε για CONTRAST μεταξυ 4800-5300 πραγματικο.....παιζουν και αναποδα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.