Jump to content



Βοήθεια επιλογής υδρόψυξης σε case Thermaltake GT10


Element79

Recommended Posts

Γεια σε όλους κ όλες τους TheLabers,θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας...

Έχω το case Thermaltake Level GT10 Snow Edition και θέλω να βάλω υδρόψυξη,και είμαι ανάμεσα σε 3 από την Corsair..

1) Corsair Hydro Series H100 Extreme Performance

2) Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance CPU

3) Corsair Hydro Series H110

και λίγο πήγε το μάτι μου στην Thermaltake Water 3.0 Extreme

Ευχαριστώ!!:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Την h100 όχι διότι είναι παλιό μοντέλο με αρκετούτσικα προβλήματα.

Η h100i την έχουν βελτιώσει σε σχέση με την παλιά αλλά δες εαν μπορείς να πάρεις την h110.

Έχει καλύτερη απόδοση και με μικρότερο θόρυβο απο τα προηγούμενα.

Απο εκεί και πέρα, εαν δεν κάνω λάθος, το δικό σου κουτί βγαίνει και σε watercooling εκδοση...γιατί δεν ριχνεις μια ματιά εαν μπορείς να το προσαρμόσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί και πέρα, εαν δεν κάνω λάθος, το δικό σου κουτί βγαίνει και σε watercooling εκδοση...γιατί δεν ριχνεις μια ματιά εαν μπορείς να το προσαρμόσεις ?

Αυτό εννοείς το watercooling της Thermaltake?

Thermaltake - U.S.A. - Bigwater 780 - CL-W0186

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζεις games δώσε αυτά τα λεφτά και λίγα ακόμα για μια κάρτα γραφικών ή κράτα τα

για να πας σε νέο σετ cpu, mobo αργότερα. Δεν βλέπω πέρα από την αισθητική άλλο

λόγο αγοράς τέτοιας ψύκτρας.

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζεις games δώσε αυτά τα λεφτά και λίγα ακόμα για μια κάρτα γραφικών ή κράτα τα

για να πας σε νέο σετ cpu, mobo αργότερα. Δεν βλέπω πέρα από την αισθητική άλλο

λόγο αγοράς τέτοιας ψύκτρας.

Ναι παίζω Games COD βασικά,αλλά περιμένω το Battlefield 4 !!

Όσο για κάρτα γραφικών είμαι έτοιμος να πάρω την EVGA GTX 680 από mobo λίγο ακόμη θα την κρατήσω την

X58-EXTREME,μετά θα κοιτάξω για καμία EVGA η ASUS.Και λέω να αρχίσω πρώτα από την υδρόψηξη του CPU.

Ο 920 που έχω καλά κρατά ακόμη,βλέπεις είναι και η κολωκριση!θέλει σιγά σιγά για αναβάθμιση... :(

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να μην αλλαξεις CPU γιατι να αλλαξεις MOBO? ^^

δεν βλεπω λογικη...^^

Δεν ειπα να αλλάξω MOBO ακόμη, θέλω μια υδρόψηξη για το CPU ποια θα ταίριαζε στο κουτί μου το Thermaltake Level 10 GT είπα.Και ο φίλος Trexx πιο πάνω με λέει να αλλάξω κάποια πράγματα.Και τον απάντησα.

Να πώ την αλήθεια μια χαρά ειναι ο i7 920 που έχω και η mobo EX-58 EXTREME μόνο μια καρτουλα θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα να αλλάξεις τον 920, είπα ότι θα ήταν λογικότερο από το να του βάλεις υδρόψυξη. Κάρτα δες την 770 όχι την 680.

Καλή την βλέπω την 770..

Zotac, ASUS ή EVGA ? εγώ λέω για EVGA!!

https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=gtx+770

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε την EISBERG 240 . Ποιό καλή απόδοση, ποιό δυνατή αντλία, με reservoir, refillable, fully modular, μπορείς να προσθέσεις και έξτρα ψυγείο ή μπλόκ για κάρτα γραφικών. θα σου κρατήσει ποιό πολύ από τα κλειστά κυκλώματα που κυκλοφορούν τύπου h100 κλπ.

CoolerMaster Eisberg 240L Prestige | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και κοπελιές αποφάσισα να κάνω την δική μου υδρόψηξη σε CPU και VGA, θα πάρω την κάρτα γραφικών GTX 770..

Θέλω μόνο από εσάς ένα καλό σέτ να μου προτείνετε,και ενδέχεται να βάλω και ακόμη μια 770 για SLI! ! !

Για να μην ξεχνιόμαστε το κουτί μου είναι το Level 10GT της Thermaltake Snow Edition

Σας Ευχαριστώ όλους για την τεχνική υποστήριξη που μου δίνεται!!!:coax:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με οτι θα σου προτείνει ο καθένας, καλό θα ήταν να διαβάσεις λίγο για να αποκτήσεις μια επαφή αν το αποφασίσεις για custom. Τα λεφτά που θα χρειαστούν για το σύστημα που σκέφτεσαι να στήσεις είναι αρκετά.

Γενικά 920 + 770 sli είναι ενεργοβόρο σύστημα. Πόσα ψυγεία χωράει το σύστημα σου (νομίζω οχι πολλά) και πόσο ανεκτικός είσαι στον θόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

Από ψυγεία λέω να βάλω ένα στο πάνω μέρος, στης διαστάσεις από H100i,H110

και πίσω, εκεί που έχει το fan 14αρι του κουτιού μου θα βάλω ακόμη ένα ψυγείο με διαστάσεις με fan ή 12αρι ή 14αρι..

Θέλω να τα καταφέρω έτσι όπως το στέφτηκα..

Ααα ενδέχεται να πάρω την GTX 780 ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξέχασα να σας πω έχω ένα φίλο που κάνει intercooler για αυτοκίνητα και ψυγεία και μπορεί να κάνω μια συζήτηση να κάνουμε κάποιο χειροποίητο ψυγείο!

Link to comment
Share on other sites

Aρα σκοπεύεις να βάλεις συνολικά ένα τριπλό.

Αν βάλεις κάποιο χοντρό με δυνατά fans τότε καλύπτεσαι για τον 920+ μια 780. Αν θέλεις sli θα ζορίσει πολύ.

Δεν νομίζω ο φίλος σου να μπορεί αν σου προσφέρει κάτι πιο αποδοτικό και οικονομικό απο έτοιμα ψυγεία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.