Jump to content



Βοήθεια σε μαζικό-επιλεκτικό delete !


Alkis27

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους ! Χρειάζομαι μια βοήθεια από κάποιον γνώστη προκειμένου μια ενέργεια που θέλω να κάνω και μπορεί να μου φάει μέρες για να γίνει χειροκίνητα , να γίνει σε μια στιγμή ! Εχουμε και λέμε λοιπόν.

Εχω περίπου 7000 αρχεία-games τα οποία έχουν πολλαπλές εκδόσεις (διπλές,τριπλές κοκ) του τύπου

Mario (Europe)(En,Fr,De)

Mario (USA)

Mario (JPN)

Αυτό που ουσιαστικά θέλω είναι να μείνει μόνο η έκδοση (Europe) όπου αυτή υπάρχει. Δηλαδή με λίγα λόγια όταν ο αυτοματισμός βρίσκει μια πολλαπλή καταχώρηση (ακριβώς ίδιο όνομα πριν την 1η παρένθεση σε τουλάχιστον 2 αρχεία) να κρατάει ΜΟΝΟ εκείνο το αρχείο που η πρώτη αυτή παρένθεση περιέχει τη λέξη "Europe" και να διαγράφει τις υπόλοιπες εκδόσεις. Αν δεν βρίσκει τη λέξη "Europe" στις πολλαπλές καταχωρήσεις , να μην κάνει τίποτα.

Εννοείται οτι ο έλεγχος της λέξης "Europe" θα γίνεται ΜΟΝΟ στην περίπτωση πολλαπλής καταχώρησης , ως αυτή ορίστηκε παραπάνω.

Για να βοηθήσω λίγο δεν ξέρω μήπως αυτό είναι εφικτό με το προγραμματάκι "Bulk Rename Utility".

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.