Jump to content



ΟΤΕ & ΞΕΦΤΙΛΑ continued...


duende

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από DMylonas [Χθες, στις 20:34]

Δεν θέλω να γίνω περισσότερο κακός (λόγο του ότι βρίσκομαι στον συγκεκριμένο χώρο) αλλά οι εν λόγο υπάλληλοι είναι "φιντάνια" της προηγούμενης κυβέρνησης και βρίσκονται σε πολλά πόστα και γραφεία αραχτοί και lite.... Οπότε αν έχετε τέτοια αντιμετώπιση κάντε μια καταγγελία... Στο ΙΝΚΑ ή στον προιστάμενό τους πχ.... ’ντε να στρώσουνε....

ειλικρινα πιστευεις οτι τωρα που αλλαξε η κυβερνηση θα αλλαξουν και τα ρεμαλια οι δημοσιοι υπαλληλοι...

ειλικρινα πες μου αν το πιστευεις αυτο......

ειναι απο τις μεγαλυτερες βλακειες αυτο που λες και το ξερεις και συ ο ιδιος.....

ρεμαλια ηταν ρεμαλια θαναι....

αλλιως δεν 8α γινοντουσαν δημοσιοι υπαλληλοι ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Zarras

ειλικρινα πιστευεις οτι τωρα που αλλαξε η κυβερνηση θα αλλαξουν και τα ρεμαλια οι δημοσιοι υπαλληλοι...

ειλικρινα πες μου αν το πιστευεις αυτο......

ειναι απο τις μεγαλυτερες βλακειες αυτο που λες και το ξερεις και συ ο ιδιος.....

ρεμαλια ηταν ρεμαλια θαναι....

αλλιως δεν 8α γινοντουσαν δημοσιοι υπαλληλοι ...

:T:δεν φταινε οι κυβερνησεις για αυτη την κατασταση, η φιλοσοφια του ελληνα φταιει.

Link to comment
Share on other sites

>αλλιως δεν 8α γινοντουσαν δημοσιοι υπαλληλοι ...

Kαλο θα ηταν να μη γενικευουμε γιατι καταρριπτουμε τα ιδια μας τα επιχειρηματα (δεν γενικευεις - απλα προτρεχω ;) ). Υπαρχουν φυσικα δημοσιοι υπαλληλοι που δουλευουν και δημοσιες υπηρεσιες που βγαζουν δουλεια, απλα ο πΟΤΕ δεν ειναι μια απο αυτες αναμφισβητητα.

Ισως η πληρης ιδιωτικοποιηση του και η ανασφαλεια που αυτη θα επιφερει στα καθησυχασμενα μελη του να ειναι το κινητρο της αλλαγης. Τουλαχιστον ετσι καταλαβαινω εγω απο τα γεματα μισος και φοβο ματια τους καθε φορα που τους αναφερω αυτη την προοπτικη εξελιξης σε καθε ευκαιρια που μου προσφερεται (δηλ καθε φορα που με εκνευριζουν και πηγαινω εκει να περασω ευχαριστα την ωρα μου) ;)

Link to comment
Share on other sites

Hemi, εννοω οτι η συντριπτικη πλειοψηγια των Δ.Υ. ειναι "να παω εκει να εξασφαλισω ενα μεροκαματο και να εχω το κεφαλακι μου ησυχο οσο αφορα την μονιμοτητα...

δουλευω 3 ωρες (αντι 8) την μερα και ειμαι και πολυ μαγκας...."

επισης σχεδον ολοι ειναι κομματοσκυλα....

υπαρχει και ακομα μια κατηγορια Δ.Υ. που ειναι ακομα χειροτεροι,,, ειναι οι γνωστοι "οπου φυσαει ο ανεμος" δηλαδη σημερα μπλε αυριο πρασινο μεθαυριο ...οτι βγει..

οι πιο εντονα κομματικοποιημενοι ανθρωποι γινονται Δ.Υ. για τους γνωστους λογους....

τωρα αν οι πρασινοι υποσκαπτουν το εργο των μπλε....

εε τι να πω.. υπαρχει συνομοσια....

απο την αλλη οι μπλε ξυλουν τους πρασινους και βαζουν τους δικους τους....

αποτελεσμα....

ο απλος πολιτης υποφερει καθε μερα ανεξαρτητου κυβερνησης...

αυτα τα λεω εγω, ενας αν8ρωπος 30 χρονων που γνωριζει παρα πολυ καλα την πολιτικη ιστορια αυτου του τοπου και εχει να ψηφισει απο τα 19 του..... και δεν προκειται να το κανει ΠΟΤΕ!

εμεις τρωμε τα παιδια μας...

εμεις κοιταμε να βγαλουμε τα ματια μας...

εμεις εμεις εμεις και η μαμημενη νοοτροπια που μας εχουν περασει οι παπουδες μας μετα το τελος του 2ου π.π. κατα την μευρη περιοδο του εμφυλιου.... απο τοτε ξεκινησαν αυτα τα κολπα, και απο οτι φαινεται ακομα υπαρχουν ΠΑΡΑ πολλοι υποστηρικτες της...

δε θελω να κραξω ειλικρινα αυτον που ειναι κομματικοποιημενος, καλα κανει....

κραζω ομως αυτον που εχει παροπιδες...

κραζω αυτη τη νοοτροπια του "εσεις και εμεις".....

δυστηχως φωτεινο παραδειγμα πολιτικης συνενεσης με αποτερο σκοπο το καλο του τοπου αποτελει η αμερικη και ντρεπομαι πολυ που το λεω αυτο....

τουτα....

ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΞΕΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ

((ριξτε μορταδελλα))

συγνωμη για το οφφ τοπικ της υποθεσης. απο αλλου ξεκινησε και αλλου φαινεται να καταληγει

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα του ΟΤΕ είναι η αργοπορία του.

δηλαδή αργεί πολύ να κάνει κάτι που έπρεπε να έχει κάνει ήδη.

εγώ π.χ. είχα κάνει αίτηση dsl πέρυσι, αρχές οκτώβρη νομίζω,

και ήρθε ο "μάστορας" σπίτι 20 δεκεμβρίου...

2μήνες για το τίποτα δηλαδή. τουλάχιστον μέχρι να μου

το βάλουνε είχε πέσει το πάγιο:D

Link to comment
Share on other sites

and the kseftila continues......αφου καταφερα να κανονισω να ερθουν νωρις το πρωι (8-10 ετσι μου ειπαν δηλ) περιμενα και γω ο ανθρωπος μεχρι τις 10 που θα ερχονταν..και καλα.περνα η ωρα,τιποτα...ειχα παρει κ ενα διωρο αδεια απο τη δουλεια..παει 10 κ μισι κ σκαει ενα βανακι του πΟΤΕ κ αραζει κοντα στο σπιτι.μετα απο κανα διλεπτο βγαινει απο μεσα ενας τυπας ο οποιος με το πιο βαριεστημενο στυλ (περπαταγε πιο αργα και απο παππου 90 χρονων) καταφερε να διανυσει σε 2 λεπτα τα 20 μετρα μεχρι το καφαο.κανει κατι εκει,γυρναει στο αμαξι και την κανει με ελαφρα."δεν ηταν για μενα..." λεω μεσα μου.παιρνω τηλ τα παλικαρια στο τεχνικο τμημα "εεε εχουμε πολλες βλαβες κυριε,θα ερθουμε και σε σας καποια στιγμη..τι 10 τι 11,δε χαθηκε ο κοσμος για μια ωριτσα,ε?"...παει 11...παει 12 παρα...τιποτα,αφαντοι οι ΟΤΕτζηδες που θα ερχονταν κ καλα.παιρνω κ γω τσαντισμενος τηλ για να μου πει ο τυπας "αα ναι,περασαν πριν καμια ωρα και ειδαν οτι η βλαβη ειναι απο τον κατανεμητη,μπορειτε να φυγετε".ΜΑΛΙΣΤΑ.ηρθαν οι τυπαδες κατω απο το σπιτι μου και ενα τηλ δε μπορουσαν να παρουν (στο κινητο που ειχα δωσει φυσικα) να ενημερωσουν να μη περιμενω σα μλκαςουτε να τσεκαρουν το νετμοντ που ηταν οφ φυσικα..διαφορες κακες σκεψεις περνουν απο το μυαλο μου.σηκωνομαι κ παω να κανω το υπολοιπο μισο μεροκαματο..παιρνω τηλ στο 121 κατα τισ 1 κ μου λεει η τυπισσα "το φτιαξανε κυριε,ειναι οκ η γραμμη"."χλωμο" λεω μεσα μου,αφου και το νετμοντ τα ειχε παιξει ολοφανερα-το οποιο τους το ειπα επανελλημενα αλλα με γραψανε στα...μπιπ τους ως συνηθως-.παιρνω τηλ σπιτι να δω αν εγινε κανενα θαυμα....φουτσες.σιγα μη το φτιαχνανε.αφου ειναι οφ και το αλλο το ρημαδι.τζιφος ολη η υποθεση δηλ.παιρνω τηλ παλι στο τεχνικο πιο αργα,απαντα ο γνωστος αγνωστος του πρωτου επεισοδιου.."ελα,τι θες" , "εεε..ναι εχει ακομα προβλημα η γραμμη,απο δευτερα παλι,παρε τηλ τη δευτερα,γεια γεια"...φταιω εγω τωρα αν περνουν φονικες σκεψεις απο το μυαλο μου?......:rant:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις χάσει τον έλεγχο με τα καμώματα του OTE θα σου πω κάτι που θα σε ανακουφίσει.Την τετάρτη διάβασα σε εφημερίδα πως ο ΟΤΕς είναι στα πρόθυρα πτωχεύσεως και θα το ανακοινώσει τον επόμενο μήνα.Για να το αποφύγει όπως λέει η εφημερίδα πρέπει ν απολύσει 6000 - 8000 εργαζόμενους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kanonieris

Αφού έχεις χάσει τον έλεγχο με τα καμώματα του OTE θα σου πω κάτι που θα σε ανακουφίσει.Την τετάρτη διάβασα σε εφημερίδα πως ο ΟΤΕς είναι στα πρόθυρα πτωχεύσεως και θα το ανακοινώσει τον επόμενο μήνα.Για να το αποφύγει όπως λέει η εφημερίδα πρέπει ν απολύσει 6000 - 8000 εργαζόμενους.

Αντε να μπει καμια ιδιωτικη εταιρια να ησυχασουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς μετά τα λεγόμενα του ea6gka και του Zarras καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει μια ολοκληρωμένη άποψη για του Δημοσίους Υπαλλήλους, αλλά λέτε ότι ακούτε από την TV..... Αν 1-2-3 υπάλληλοι σας δυσαρέστησαν, σας είπα την λύση... Χαρτάκι στον προιστάμενό τους....

Παιδιά λυπάμε για όσα λέτε, αλλά σας δικαιολογό, γιατί δεν σας έχει τύχει να ζείτε στον χώρο αυτό 22 χρόνια (του ΟΤΕ και του Στρατού μιλάω)......

Όταν αλλάξετε μυαλά θα μπορέσουνε να μιλήσουμε με πιο κόσμιους χαρακτηρισμούς....

Υ.Γ.: ea6gka, μπράβω που κατάλαβες πως σκέφτομαι... Ίσως αν σκεφτόντουσαν μερικοί σαν και εμένα να μην υπήρχανε τόσοι πολλοί κυφίνηες στην Ελλάδα, όχι μόνο στο δημόσιο, αλλά και στον ιδιωτικό τομέα....

Υ.Γ.: Zarras, από τον χαρακτηρισμό σου:

ειναι απο τις μεγαλυτερες βλακειες αυτο που λες και το ξερεις και συ ο ιδιος.....

ρεμαλια ηταν ρεμαλια θαναι....

αλλιως δεν 8α γινοντουσαν δημοσιοι υπαλληλοι ...

σκέψου λίγο καλύτερα τί είπες και αν χρωστάς μια συγνώμη κάπου..... Λυπάμε που από έναν άνθρωπο 30χρονών ακούγονται τέτοια λόγια και μάλιστα από forum που μπένουνε παιδιά 15 χρονών και άνω.... Βέβαια, αν σαν μεγαλύτερος βγάζεις τόσο αρνητικές ιδέες προς του νεότερους, δεν απορώ γιατί η Ελλάδα πάει από το κακό στο χειρότερο...

@duende: πήγαινε στον ΟΤΕ της περιοχής σου με το NetMod στα χέρια και απευθύνσου στον Προιστάμενο των Τεχνικών ή στον Προιστάμενο του Γραφείου.... Σίγουρα οι άνθρωποι θα μεριμνήσει να μην ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο σε εσένα ή σε κάποιον άλλον και να αλλάξει καθήκοντα ο κ. Πυλοφόρης που σε βασανίζει.....

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ.....και γω συναδελφος...το netmod νεκρο.....και ηρθε εχθες ο τεχνικος και αντι να μου πει ποτε θα το φτιαξει μου ζητησε copia των xp:worship: ???

Ακομη νεκρο.........

Σε λιγες μερες βεβαια παει ο οτε...δεν αντεχω αλλο να εχω χρεωσεις ιντερνετ 13 και να πληρωνω 50.....

θα βαλω telepassport με δικο της τηλεφωνο...:)

Η vivodi τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

Δεν κάνω καθόλου λάθος και μάλλον είμαι στο ίδιο μήκος κύματος με τον unstoppable

Αυτό μου θυμίζει το σλόγκαν "υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και την θέλουμε" αλλά πήγε άπατο

Δεν θα αλλάξει τίποτα (η αδιαφορία και ωχ αδερφισμός κλπ εννοώ) και εδώ είμαστε να το ξανασυζητήσουμε μετά από 6 μήνες 1,2,3 και βάλε χρόνια

Το ότι η Ελλάδα μπορεί περισσότερα (όπως η εθνική μπορούσε και πήρε το Euro 2004) δεν το βγάζω από το μυαλό μου, ούτε το ονειροπολώ. Για να γίνει τέτοια αλλαγή, δεν τίθεται θέμα να βγει μια "καλή" κυβέρνηση ή κάτι τέτοιο. Πρέπει εμείς οι ίδιοι προσωπικά να κάνουμε κάτι με την νοοτροπία να βελτιώσουμε την Ελλάδα και να γράψουμε στα @@ μας τους άλλους τους "μάγκες" και να στηρίξουμε αλλά και να μεταδώσουμε αυτήν την πεποίθηση στους άλλους ανθρώπους, κυρίως νέους όπως ανέφερε κι ο DMylonas, για να δούμε ευρύτερα αποτελέσματα. Και τι έγινε δηλαδή που 1-2-100-10.000, έστω όλοι οι υπάλληλοι την έχουν δει κάποιοι και πράττουν όπως ανέφερε παραπάνω ο duende? Στα @@ μου τι κάνουν ακόμη κι αν είναι οι υπόλοιπη Ελλάδα που λέει ο λόγος. Εγώ κοιτάω να κάνω σωστά τις υποχρεώσεις μου απέναντι στο περιβάλλον, στους ανθρώπους, στην κοινωνία κι από κει και πέρα ας κάνουν ό,τι θέλουν. Θα μου πεις βέβαια ότι πχ μέχρι να σου βάλουν την γραμμή adsl, θα έχει περάσει ένας χρόνος. Το πως θα αντιδράσει ο καθένας μας, είναι δική μας απόφαση. Προσωπικά προτιμώ να έχω διάφορες ασχολείες να κάνω, από το να κάθομαι να περιμένω και να εκνευρίζομαι για το πότε κάποιοι θα μου φέρουν την γραμμή. Που και που κανένα βρίσιμο χρειάζεται για να πάρουν μπρος αλλά όχι να είμαστε συνέχεια εκνευρισμένοι για χάρη τους.

ΥΓ. Καλύτερα να μην συνεχίσουμε αυτήν την off-topic συζήτηση εδώ αλλά σε άλλο thread. Big brother (admins/mods) is watching us. :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

ε δεν φταινε τα κομματα για τους δημοσιους υπαλληλους οσοι ειναι λουφες ειναι λουφες οσοι δουλευουν δουλευουν.Απλα το κακο με αυτους ειναι η λεγομενη "γραφειοκρατια"...πηγαινε στον τεταρτο φερε μου αυτο,μετα στον πρωτο κ.ο.κ!

ο Οτε παντως σε βλαβες ειναι οκ στην περιοχη μου,στο adsl αργει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero [Χθες, στις 15:13]

Και τι έγινε δηλαδή που 1-2-100-10.000, έστω όλοι οι υπάλληλοι την έχουν δει κάποιοι και πράττουν όπως ανέφερε παραπάνω ο duende? Στα @@ μου τι κάνουν ακόμη κι αν είναι οι υπόλοιπη Ελλάδα που λέει ο λόγος. Εγώ κοιτάω να κάνω σωστά τις υποχρεώσεις μου απέναντι στο περιβάλλον, στους ανθρώπους, στην κοινωνία κι από κει και πέρα ας κάνουν ό,τι θέλουν.

Νατα σκέφτεσαι και συ και σχεδόν όλοι μας σαν και αυτους άρα δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Μόνος σου το ομολογησές

Link to comment
Share on other sites

βρισκω που λετε επιτελους εναν ανθρωπο να κατσει το πρωι να ερθουν οι οτετζηδες να αλλαξουν το ρημαδι (δυστυχως οσο και να το θελω δε μπορω να παιρνω καθε μερα αδεια για τετοιες μλκιες,παρολο που θα ηθελα πολυ να πω δυο λογακια με τον προισταμενο στον πΟΤΕ εδω..) και συννενοουμαι με τους τυπαδες απο τη προηγουμενη να ερθουν πριν τις 11-12 γιατι εχει και δουλεια μετα ο ανθρωπος."οκ,θα ερθουν νωρις νωρις".ειπα και γω λες να γινει κανενα θαυμα και να εχουμε τηλ??ερχεται λοιπον ο ανθρωπος κατα τις 8,φευγω εγω για δουλεια..περνα η ωρα παει 10..10 κ μισι.παιρνω τηλ να ρωτησω τι γινεται,τπτ.αφαντοι.παει 11,παιρνω παλι τηλ τους οτετζηδες για να μου πουν "δυστυχως δε προλαβαινουμε,θα περασει πιο αργα μεσημερι ο τεχνικος." "μα,2 εβδομαδες,μα....." λυπαμαι,εχουμε αλλες εντολες".τι να πω αλλο στον τυπα,"τουλαχιστον αυριο??" "αυριο κατι γινεται,ναι,θα περασει αυριο".παιρνω και γω τηλ τον ανθρωπο που περιμενε να φυγει,σχεδον 4 ωρες περιμενε τσαμπα.και επαναπαυομαι με την αυριανη ελπιδα.ελα που με πιασανε τα διαολια μου,λεω κατσε να βγω μια να παρω τηλ στο 121,ετσι απο περιεργεια,να δω αν εχει περαστει οντως το ραντεβου,η θα με στησουν παλι.απαντα μια κοπελια,τσεκαρει στο pc το νουμερο."βλεπω οτι εχει γινει η αναφορα απο σας απο τη περασμενη δευτερα,εχει καταχωρηθει και σαν επειγον κλπ..αλλα......"αλλα??" "εχει γινει καποιο λαθος....βλεπω καταχωρηση οτι "περασαν στις 9/10 αλλα δε προλαβε ο τεχνικος και νεο ραντεβου για κυριακη 10/10" .εκει μου ασπρισαν λιγο ακομα τα μαλια.. μην τα πολυλογω,ελπιζω να ειναι απλα λαθακι με τις ημερομηνιες απο τον τυπα που το καταχωρησε και να ερθουν αυριο οπως ειπαν.γιατι αν με παρουν αυριο να μου πουν παπαριες για κυριακη παω δευτερα πουρνο πουρνο εκει και γινεται χαμος....ημαρτον πια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.