Jump to content



Ξέχασα την κίνηση δεδομένων ανοιχτή


alfie

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω πρόγραμμα συμβολαίου στην vodafone χωρίς να έχω αγορασμένα MB για mobile internet ωστόσο καταλάθος άνοιξα την κίνηση δεδομένων και το άφησα ανοιχτό ολόκληρη μέρα(ίσως λίγο παραπάνω) χωρίς να κάνω τίποτα και έχοντας απενεργοποιήμενο τον συγχρονισμό στο smartphone.Θα υπάρξει υψηλή χρέωση στον λογαριασμό μου?

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

αν στο συμβολαιο σου εχεις καποια μεγαμπαιτ σιγουρα θα καταναλωθηκαν (μερικα - αν εγινε κινηση δεδομενων) απο αυτα.

απο εκει και περα αν δεν εκανες καποια μεγαλη χρηση (πχ κατεβασμα εφαρμογων) δεν εχεις να φοβασαι τπτ

13830 παρε τηλ και ρωτα τους.

παντως το τηλεφωνο απο μονο του εκτος απο τον συγχρονισμο δεν καταναλωνει δεδομενα (εκτος αν ειχες εφαρμογη χαζη που τραβαγε δεδομενα)

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο είναι το κινητό,δεν είχα προλάβει να βάλω κάποιο πρόγραμμα(αν αυτό εννοείς)

αν εννοείς πρόγραμμα συμβολαίου έχω το unlimited 30

Το Unlimited 30 εχει 100mb το μηνα Internet.

(το unlimited 30 old δεν εχει Internet)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εξαρτάται από το κινητό. Αν το κινητό προσπάθησε να μπει ιντερνετ για αναζήτηση updates κτλ αν το πακέτο σου δεν έχει δωρεαν MB σε ιντερνετ λογικά θα σου άνοιγαν ιντερνετ για μια μέρα και θα σου ερχόταν μήνυμα που θα σε ενημέρωνε αναλόγως (χρέωση κάπου στο 1€). Δεν θυμάμαι αν στο συμβόλαιο γίνεται αυτόματα αυτό ή πρέπει να στείλεις μήνυμα έσυ την πρώτη φορά για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία. Όπως έχουν γίνει τα πακέτα τώρα 100-150ΜΒ τον μήνα δεν θεωρούνται πολλά για κίνηση δεδομένων. Πάντως αν έχεις GPS στο κινητό τα data είναι αρκετά χρήσιμα γιατί αν περιμένεις να επικοινωνήσει με δορυφόρο - καληνύχτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόγραμμά σου έχει οσαδήποτε δεδομένα, δεν έχεις πρόβλημα (εξάλλου θα σου ερχόταν μήνυμα όταν έφτανες το 80%).

Αν το πρόγραμμά σου δεν έχει δεδομένα, η χρέωση είναι 1€ ανά ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.