Jump to content



Το πρωτο μου format!


fanisk

Recommended Posts

Παιδες μιας και αυριο δεν εχουμε σχολειο, και εχω ενα σωρο προβληματα με τα παραθυρα, λεω να του κανω ενα ξεγυρισμενο φορματ να ησυχασω!

Λοιπον...

Στο φορματ κραταμε backup:

Ολο το My Documents...

Mp3

Τι αλλο?????Δεν μπορω να σκεφτω...

Α!Πως θα κρατησω backup απο τα email μου?????

Περιμενω να μου πειτε παιδες γατι ειλικρινα δεν αντεχω αλλο με τα κουφα προβληματα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωπ σωστος Skinny!!!!! Αλλα που παω για να τα απ[οθηκευσω και που τα ριχνω μετα????? Παιδες προτεινετε και τπτ αλλο γιατι εχει κολλησει το μυαλο μου τωρα... ΕΠισης ρωταω που παω να τα τραβηξω και που τα ριχνω μετα γιατι δεν εχω ξανακανει φορματ...το αποφασισα μετα απο πολλη σκεψη!!!!!Αυριο θα γινει η επιχειρηση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς outlook από File, Import and Export.. μπορείς να κρατήσεις όποιους φακέλους του outlook θέλεις.

edit Αν και στο format πάντα κάτι θα ξεχάσεις, οπότε μη τρελαίνεσαι. :D

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχάσεις να γράψεις τον κωδικό και το τηλέφωνο για το net

Πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία να βεβαιωθείς ότι έχεις όλους τους οδηγούς από τις συσκευές σου

Να πάς στο φάκελο (δεν θυμάμαι όνομα )που βρίσκεται στον τοπικό δίσκο (C:) και να γράψεις και τα διάφορα up-dates από το windows update και έτσι να μην χρειαστεί να τα ξανακατεβάσεις

Επίσης το direct X 9

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θυμαται κανεις σε ποιο φακελο αποθηκευονται τα win updates και το sp2 για να μη χρειαστει να τα ξανακατεβασω?????

Ναι δεν θα ξεχασω τα του internet!!!!!

Οπως επισης και τα cookies...

To direct X9 που βρισκεται για να το τραβηξω και να το ριξω μετα (στο ιδιο μονοπατι?)?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Μηπως θυμαται κανεις σε ποιο φακελο αποθηκευονται τα win updates και το sp2 για να μη χρειαστει να τα ξανακατεβασω?????

To direct X9 που βρισκεται για να το τραβηξω και να το ριξω μετα (στο ιδιο μονοπατι?)?????

συνήθως δημιουργείται ενας φάκελος'' WU '' και εκεί μέσα είναι τα updates (και το directX αν το εχεις κατεβάσει μέσω windows update)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ:clap:

Το χαμογελο μου εχει φτασει μεχρι τα αφτια, επειδη ΔΕΝ ξεχασα τπτ απο οσα ηθελα, και ολα πανε ρολοι τωρα:banging:

Ααααααχ τωρα που πηρα φορα αν θα μου ξανακανει τα κουφα προβληματα, φορμαααααααατ!

Το καναμε κατα τις 12 παρα με τον ξαδερφο...4 DVD backup αλλα η ταλαιπωρια ηταν οτι επρεπε να ξαναπερασω τα προγραμματα μετα..

Τωρα παει σφαιρααααααααααααα:flex:

Σας ευχαριστω:T:

Link to comment
Share on other sites

εγώ κατα μέσο όρο κάνω format ανά 2-3 μήνες

βασικά κρατάω ένα image και όταν θέλω format το κάνει σε 30 λεπτά και μετά ούτε κάτσε για τουσ οδηγούς ούτε για ρυθμήσεισ τίποτα (Acronis)

Link to comment
Share on other sites

gbdanis δεν ξερω τπτ σχετικα με τα images...

Δλδ τι κραταει στο image?????

Παντως αν ειναι ετσι ευκολο θα το κανω κ εγω γιατι ειναι κουραστικο να τα περνας ξανα ολα...

ΠΑΙΔΕΣ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΩΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Μαλλονν κ εγω θα κανω αν 3 μηνες μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

To image το κάνεις με κάποιο πρόγραμμα όπως το Acronis. Αυτό παίρνει μια εικόνα του δίσκου σου (μια φωτογραφία του δίσκου σου) και την γράφεις σε CD DVD και όταν θέλεις να κάνεις φορμάτ σε επαναφέρει στην κατάσταση που ήταν ο δίσκος σου την στιγμή που έκανες το image (είναι κάτι σαν την επαναφορά συστήματος αλλά πιο υγείες για το δίσκο σου και πιο καθαρό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.