Jump to content



Xiaomi MiPhone 3


panos444

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Χρήστο όταν λες ψιλοζεσταίνεται τι εννοείς; Σε πιο βαθμό εννοώ.. Από φώτο πως τα πάει; Αυτονομία; Το λειτουργικό το ξέρω και μου αρέσει. Υπάρχει και Ελληνική έκδοση της ρομ;

Σκεφτόμουν να "έσπρωχνα" το δικό μου s3 και τις κοπέλας μου και να έπαιρνα 2 τέτοια για αλλαγή..!

Για μενα δεν αξιζει στα 230€, δωσε κατι παραπανω και παρε κανα LG G2, πιο ακριβο μεν, αλλα πολυ καλυτερο δε.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει στα 230€, δωσε κατι παραπανω και παρε κανα LG G2, πιο ακριβο μεν, αλλα πολυ καλυτερο δε.

Δική σου άποψη. Για μενα δεν αξίζει το Lg. Δεν θέλω να πάρω "κορεάτικο" κινητό ξανά. Θέλω ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.

Και για εξήγησε μου ΠΟΥ είναι καλύτερο;Έχει καμία σχέση το πλαστικό πίσω μέρος ακόμα και με το πιο φθηνό Ξιαομι; Απλά είμαι διστακτικός για την κοπέλα μου. Εγώ επώνυμο κινέζικο θα πάρω, είτε οππο είτε ξιαομι, για να έχω υποστήριξη. Αν το νεξους είχε μία σοβαρότητα στο multimedia κομμάτι του θα το προτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σελίδα Visual Phone Size Comparison που σου συγκρίνει το μέγεθος των κινητών και μπορείς να κάνεις και calibration-βαθμονόμηση στην οθόνη με κινητό που είδη διαθέτει κάποιος. Μου φαίνεται κάπως μεγάλο το κινητό για να χωράει σε τσέπη παντελονιού. Κρίμα και δείχνει πολύ καλό για τα χαρακτηριστικά του.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει και με το παραπανω απο οτι ενα G2 γιατι ειναι ταχυτερο, το λεω απλα και αντικειμενικα!

[MENTION=10518]panos444[/MENTION] ζεσταινεται κοντα στην περιοχη του ακουστικου γιατι προφανως εκει απο πισω ειναι και η μητρικη του με τον CPU. Αυτο βεβαια ειναι ενα μειονεκτημα...

η καμερα του με αριστα το 10 της βαζω 8.5 καθως ειναι αρκετα καλη αποδιδοντας καλους χρωματισμους.... στα + οι ρυθμισεις που εχει για Exposure, ISO, ταχυτητα κλειστρου.

Η Οθονη του απλα απαιχτη, ισως απο τις καλυτερες που εχω δει μεχρι στιγμης....

Το πλαστικο του απλα και ομορφα τονους καλυτερο απο των Samsung-LG.

Εχει ενσωματομενο EQ για τον ηχο + την επιλογη που σου δεινει, να επιλεξεις τι τυπου ακουστικα εχεις απο XIAOMI ή αν εχεις ακουστικα non XIAOMI.

Bγαζει κανονικοτατα μια ημερα με FULL 3G και οταν λεω FULL εννοω FULL... Το δοκιμασα εδω στην Ταιβαν καθως παντου πιανει 3G ακομα και μεσα στο Μετρο oποτε ήμουν με το κινητο συνεχως στο χερι! Mε απλη χρηση των Wifi και 3G πιστευω βγαζει κανονικα 1,5 ημερα μπορει και 2 αναλογα την χρηση!

Eχει πολυ καλο feeling στο χερει καθως το πλαστικο του απο πισω ειναι ματ και εχει ωραια εφαρμογη!

Γενικα το MIUI ειναι σχεδον κοπια του iOS και ολη η νοοτροπια του λογισμικου (ρομ) κινειται γυρω απο το iOS καθως για παραδειγμα δεν εχει menu button αλλα ολα μπαινουν δεξια απο την κεντρικη σελιδα οποτε για οτι θες κανει Slide left or right...

Δεν νομιζω να ξεχασα κατι...

οτι παραπανω χρειαστειτε πειτε μου!

Θα ειμαι Αθηνα απο τις 13 Ιουνιου για οποιον χρειαστει περναει μια βολτα απο το σπιτι μου (Νεα Σμυρνη) και το βλεπει! ;)

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Θα "πονέσουν" πολύ οι κορεάτες από τους κινέζους. OPPO XiaoMi Lenovo OnePlus και έπεται και συνέχεια.

Δεν έχω το mi3 αλλά το mi2s ένα χρόνο τώρα και το μόνο που με χαλά είναι η "ανασφάλεια" αν πάθει κάτι. Αν ανοίξουν ευρωπαϊκά service centers και warehouses για online παραγγελιές θα πουλάνε σαν κουλούρια θεσ/νικης.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] Μπορείς να δώσεις πληροφορίες για το Mi2s, αυτό έχεις http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quadcore-smartphone_p/meri8462.htm; Με ενδιαφέρει να μπορώ να κοιτάω καμιά σελίδα στο ίντερνετ και να μην κολλάει σε τηλέφωνα και μηνύματα. Από μπαταρία και κολλήματα- προβλήματα έχεις; Επίσης έχει κανένα θέμα με το ελληνικό δίκτυο κινητής, σήμα; Το κοιτάω και εγώ λόγο μεγέθους μαζί με αυτό Jiayu G5 Octa-Core Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

H γυναίκα έχει το mi2s (απο merimobiles). Όσο αναφορά την ταχύτητα, μπροστά στο GalaxyNote2 που έχω εγώ, είναι σαν S4 μπροστά σε S2 ! Από ΟΛΕΣ τις απόψεις ανώτερο. Κανένα πρόβλημα. Αν το mi3 ήταν λίγο μικρότερο (δεν την ξαναπατάω με παντόφλα) το note2 θα είχε φάει σουτ καιρό τώρα. Κανένα θέμα με gps/δίκτυα/wifi.

Link to comment
Share on other sites

Δική σου άποψη. Για μενα δεν αξίζει το Lg. Δεν θέλω να πάρω "κορεάτικο" κινητό ξανά. Θέλω ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.

Και για εξήγησε μου ΠΟΥ είναι καλύτερο;Έχει καμία σχέση το πλαστικό πίσω μέρος ακόμα και με το πιο φθηνό Ξιαομι; Απλά είμαι διστακτικός για την κοπέλα μου. Εγώ επώνυμο κινέζικο θα πάρω, είτε οππο είτε ξιαομι, για να έχω υποστήριξη. Αν το νεξους είχε μία σοβαρότητα στο multimedia κομμάτι του θα το προτιμούσα.

Τι εννοεις υποστηριξη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι στο τσακ να παραγγειλω το mi3 απο vickmall μαλλον

Αλλα σκαλωσα λιγο γιατι νομιζα οτι η μπαταρια ειναι αφαιρουμενη ενω δεν ειναι..

Απο μπαταρια πως τα παει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι στο τσακ να παραγγειλω το mi3 απο vickmall μαλλον

Αλλα σκαλωσα λιγο γιατι νομιζα οτι η μπαταρια ειναι αφαιρουμενη ενω δεν ειναι..

Απο μπαταρια πως τα παει;

ταγκαρε τον να το δει! [MENTION=9691]pastelidis.n.s.[/MENTION]

xiaomi power bank για εξτρα μπαταρία! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.

ειναι ενας φιλος μου Κινα αυτη τη στιγμη, και σκεφτηκα να μου παρει το κινητο

Αλλα δεν εχει καρτα να το παραγγειλει, και δεν νομιζω να ειναι και σε κανενα κεντρο.Που μπορει να βρει το κινητο ξερει κανενας τιποτα συγκεκριμενο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.

ειναι ενας φιλος μου Κινα αυτη τη στιγμη, και σκεφτηκα να μου παρει το κινητο

Αλλα δεν εχει καρτα να το παραγγειλει, και δεν νομιζω να ειναι και σε κανενα κεντρο.Που μπορει να βρει το κινητο ξερει κανενας τιποτα συγκεκριμενο;

Δυστυχώς δεν έχω να του προτείνω κάτι, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ... Την έχουν πατήσει πολλοί έτσι, δεν μπορούσαν να πάρουν από το επίσημο κατάστημα online και έψαχναν λιανική...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.