Jump to content



Black Hole benchmark


Recommended Posts

Δεν είναι καθόλου υποθετικά τα νούμερα Ultraex.

Έχεις καμιά αμφισβήτηση ότι στα 5.2 το σκορ 15.856 είναι σωστό και φυσιολογικό??

Στο 4 thead έχεις αντιρηση ότι όλοι έχουν γύρω στα 4200 σε αυτές τις συχνότητες,με αυτόν τον επεξεργαστή??

Οι δυο τελευταίοι αριθμοί του λείπουνε.Και αν δεις και τα άλλα τρία που έβαλε πάλι οι τελευταίοι αριθμοί του λείπουν.Αν βάλεις κάποιους ορισμένους αριθμούς θα δεις οτι στην πρόσθεση βγαίνουν ακριβώς.Και λέω ορισμένους γιατί στην πρόσθεση άλλοτε δεν πρέπει να ξεπεράσουν το 9 για να βγει σωστό το υπόλοιπο νούμερο,και άλλοτε πρέπει να ξεπεράσει το 9 για να βγει σωστά η πρόσθεση των σκορ με το τελικό.

Τώρα για το αν θα έπρεπε να βγει σωστό δεν εχω καμιά αντίρρηση,

Όμως αν μπορέσει και το τρέξει σωστά θα δεις ότι τα σκορ του αυτά είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply
------------------

[MENTION=30555]Franky_stein[/MENTION]

δοκιμασε να το γραψεις 2 η και 3 φορες !! μη ξεχνας το enter καθε φορα ( lodctr /r) again until the profile is rebuilt (Close all applications possible)

εδιτ επισης να μη ξεχνας να ξεκινας την γραμμη εντολων με δικαιωματα διαχειριστη!!

Link to comment
Share on other sites

@Franky_stein

δοκιμασε να το γραψεις 2 η και 3 φορες !! μη ξεχνας το enter καθε φορα ( lodctr /r) again until the profile is rebuilt (Close all applications possible)

εδιτ επισης να μη ξεχνας να ξεκινας την γραμμη εντολων με δικαιωματα διαχειριστη!!

Thanks done !

Link to comment
Share on other sites

η λύση βρέθηκε και δεν ήταν πρόβλημα του προγράμματος

όταν είχα στήσει το pc το είχα συνδέσει στην 42" TV και για να βλέπω από τον καναπέ τα κείμενα ποιο εύκολα είχα αλλάξει το text size από 100% που είναι το default σε custom 110% και έμεινε έτσι

αποτέλεσμα οι χαρακτήρες να μην χωράνε μέσα στα κελιά του γραφικού περιβάλλοντος της εφαρμογής

την ιδέα για να αρχίσω να το ψάχνω την έδωσε ο SmileMan που είπε πως έφταιγε το theme που είχα όταν του έδειξα το πρόβλημα

FX8320 @ 5.322

15892.jpg

Link to comment
Share on other sites

η λύση βρέθηκε και δεν ήταν πρόβλημα του προγράμματος

όταν είχα στήσει το pc το είχα συνδέσει στην 42" TV και για να βλέπω από τον καναπέ τα κείμενα ποιο εύκολα είχα αλλάξει το text size από 100% που είναι το default σε custom 110% και έμεινε έτσι

αποτέλεσμα οι χαρακτήρες να μην χωράνε μέσα στα κελιά του γραφικού περιβάλλοντος της εφαρμογής

την ιδέα για να αρχίσω να το ψάχνω την έδωσε ο SmileMan που είπε πως έφταιγε το theme που είχα όταν του έδειξα το πρόβλημα

FX8320 @ 5.322

15892.jpg

[/quote

Άρα δεν ήταν καθόλου υποθετικά και μεσοβέζικα τα νούμερα που έγραψα πριν,αλλά και το ότι δεν έδειχνε τον τελευταίο αριθμό στα δυο σκορ.Και το σκορ σε όλα φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες πως πας? Εισαι σταθερος? Εχτες τον ετρεξα στα 5.0 με 1.50 και νωμιζα οτι ειχα τα καλοριφερ ανοιχτα!:boxed::boxed::blink::secret:

για το καλοριφέρ που λες δεν απέχει και πολύ, στην οροφή του case που φυσάνε οι ανεμιστήρες από το ψυγείο ο αέρας είναι αρκετά ζεστός

πριν για να τρέχω το bench είχα ανοίξει το a/c στο full 17c είχε στο δωμάτιο

οταν τρέχω benchmarks βγάζω το δεξί side panel και στο cpu cut out στερέωνω έναν innovative -BP1202512Η ρίχνει τη θερμοκρασία του socket περίπου 8 βαθμούς

με 17c θερμοκρασία δωματίου push pull στο rad και σύνολο στο case 9 ανεμιστήρες 7x120 1 x230 και 1 x innovative BP1202512Η το socket έφτασε τους 71 και τα cores 66-67 αυτό κατά την διάρκεια του multithreaded όταν τελειωνε το bench έπεφτε η θερμοκρασία σε λιγότερο από λεπτό 32 στο socket και 30 στα cores μερικές φορες έπεφτε και στα 18 αλλα 18 είναι άκυρο reading

από σταθερότητα για benchmarks η πρώτη φορα που δοκίμασα στα 5.3 ήταν πριν 2-3 μέρες πάλι με το black hole το έτρεξα 3-4 φορες και δεν είχα κάποιο θέμα

αν εννοείς σταθερότητα να τρέξω occt prime ibt... τότε σίγουρα θα έτρωγα warning από το πρόγραμμα reboot, dsod, η έστω freeze σε λιγα λεπτα η δευτερολέπτα

για κάθε μέρα δεν ξερω ποσο φτάνει stable maximum συνήθως αν δεν το έχω stock θα παίζει 4.2

τον τελευταίο καιρό ξαναπιάστηκα με το άθλημα δεν είμαι και expert, από ότι έχω καταλάβει σε αυτά τα ghz ίσως τον μεγαλύτερο ρολο παίζει η ψυχή είδα διαφορα από την mugen σε w/c με push και με push pull ακόμα και από την αλλαγή του case και όταν με τον καιρό του πρόσθεσα fans

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε αυτές τις συχνότητες δεν γίνετε να είσαι και σταθερός.

Τρέχεις το bench και αν σου βγάλει το σκορ,το παίρνεις και τελείωσε.Αλλωστε ειναι τελειως οριακα ο επεξεργαστης.

Δηλαδή οι άλλοι που τρέχουν με 6.00 και 7.00 με άζωτα,είναι σταθεροί??Έτρεξαν καμιά ώρα prime με άζωτο να δουν αν είναι σταθεροί??

Κι όμως,το σκορ είναι αυτό που μετράει και ειναι πρώτοι στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

στα 5 ειμαι σταθερος αλλα κατι παιζει με την ψυξη μου....φερτε ρουχα να απλωσω "στεγνωστηρη"!!! Τωρα ειμαι στα 4.250 volt 1.295 44 βαθμους στα core! Ειναι αρκετα ζεστο το cpu μ!:unsure::unsure:

Link to comment
Share on other sites

και ενα σημερινο με τον fx 8320

fx 8320 @ 5120

[MENTION=1627]Zeus[/MENTION]

εχω την εντυπωση οτι σε πλησιαζω επικινδυνα παρα το αρκετα μικρoτερo ρολοι μου !!!:hmm:

απο κει και περα για το ρολογακι σου και για το σκορακι σου !!! :worship:

δεν ειχα τον χρονο να παιξω πιο ψηλα καθοτι ετοιμαζω αλλαγες στο setup !!!:yes4:

iuu7.jpg

Link to comment
Share on other sites

έτρεξα τα ίδια settings λίγο πολύ τα ίδια

είναι μικρες οι διαφορες μπορεί να αλλάζουν από run σε run μερικές φορες παρόλο που τις περισσότερες φορες ειναι σχεδόν καρμπόν μου το έχει κάνει

κάτι μου λέει ότι στο επόμενο run που θα ποστάρεις θα φάω σκόνη :blink:

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο benchακι! Μου αρέσει που τρέχει στο παρασκήνιο και εσύ απλά συνεχίζεις να χρησιμοποιείς κανονικά το PC(έγκλημα για κάθε bencmarker που σέβεται τον εαυτό του :p ).

Οι μνήμες τρέχουν στα 1866MHz και όχι στα 2133MHz αφού εκεί έχω θέματα αστάθειας. Τα υπόλοιπα φαίνονται στις εικόνες και στην υπογραφή μου.

5bjh.png

Link to comment
Share on other sites

Στο 1.6 που λεει εισαι σταθερος σε θεμα ρευμα? Ή σου ανεβοκατεβενει οταν κανεις bench?

ναι ειναι σταθερο πολυ σταθερο το ρευμα και παιζω καρφωτα τη συχνοτητα ! (σταθερα ξεκιναω με 5.0 απο βιος) και παιζω αναλογα μετα μεσα στα win με το turbo(προγραμμα της asus)

επισης της asus το LLC δουλευει απιστευτα στα high !!οτι βαζω απο ρευμα ειμαι πολυ κοντα μεσα!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.