Jump to content



Ώρα για νεό υπολογιστή ; ωπωπωπ!


PetranEVO

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
τα μεταφορικα ποσο βγαινουν? θα ηθελα και εγω εναν αμα παρεις και αν γινετε φυσικα

Απο οτι έμαθα 30€ αλλά σε μεμονομένα κομμάτια,τώρα επειδή αυτό θα είναι μεγάλη παραγγελία μπορεί να μην χρεωθώ θα επικοινωνήσω μαζί τους αμέσως μόλις μπορέσω και πουλήσω τα υπόλοιπα και έχω συγκεντρώση τα πάντα :):banging:

Link to comment
Share on other sites

στις μητρικές να σκεφτείς αν θα θέλεις αργότερα SLI ή αν σου είναι αδιάφορο. Αν δεν σε ενδιαφέρει νομίζω έχει κάποια Fatality H87 στα 86,46€ που 'ναι και κόκκινη κι αν βλέπω σωστά έχει και καλύτερο chip για τον ήχο ASRock Fatal1ty H87 Performance Intel H87 So.1150 Dual Channel

Στο κουτί να κοιτάξεις αν τυχόν βγάζει USB 3 από μπροστά, επίσης αν καταλήξεις σε micro ΑΤΧ μητρική μη τυχόν δεν έχει νόημα μεγάλο κουτί και γλυτώσεις κάνα φράγκο. Τον θόρυβο που σου ανέφερε κάποιος μην τον υποτιμάς.

Θα κοιτούσα και αυτά στη θέση σου:

ψύκτρα Thermalright True Spirit 140 BW Tower Kόhler - Hardware,

μνήμη 8GB TeamGroup Xtreem Vulcan LV DDR3-1600 DIMM CL9 Dual Kit

8GB Kingston HyperX Black DDR3-1600 DIMM CL9 Dual Kit

κουτί Corsair Carbide 400R Midi Tower ohne Netzteil schwarz

τροφοδοτικά 620 Watt Seasonic M12II Bronze Modular 80+ Bronze - Hardware,

580 Watt Super Flower Atlas Modular 80+ - Hardware, Notebooks

πιο φτηνό αλλά λιγότερη ονομαστική ισχύς 520 Watt Seasonic M12II Bronze Modular 80+ Bronze - Hardware,

καθώς και τα BeQuiet που σου προτάθηκαν ήδη. Αν αποφασίσεις να κοιτάξεις και non-modular έχεις και φτηνότερες δυνατότητες χωρίς να χάνεις κάτι σπουδαίο.

Αν θες κανένα Blu Ray/DVD, κανένα floppy και τέτοια να υπολογίζεις το χρήμα και σε αυτά. Δεν είναι πολύ αλλά εικοσάρικο από δω εικοσάρικο από κει στο τέλος κανει διαφορά όταν είσαι πολύ σφιγμένος. Νομίζω πάντως ότι είναι καλύτερα να περιμένεις λιγάκι ώστε να μαζέψεις πιο πολλά χρήματα ειδικά αν είναι να μην ξεκινήσεις με SSD. Εφόσον συναρμολογείς μόνος σου θα σου συνιστούσα για κάθε εξάρτημα που διαλέγεις να βλέπεις τις τιμές του εδώ, αν είναι για πολύ μικρές διαφορές καλύτερα να στηρίζουμε λιγάκι και τα εγχώρια (συμφέρον μας είναι πιστεύω, δεν το γράφω σε στυλ κηρύγματος)

Link to comment
Share on other sites

μη φοβασαι την asrock..

Παρε την extreme4 .Αν θες να γλιτωσεις λεφτα παρε μικροτερη.(και την Η87 φαταλιτυ)

Απο μνημες αν δεν μπορεις αυτη

8GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133 DIMM CL9 Dual Kit - Hardware,

αυτη

8GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133 DIMM CL10 Dual Kit - Hardware,

Καρτα γραφικων εννοειτε πας για 670.(δες ποστ #54)

(σου μενει και το 10€ για τις ανωθεν αλλαγες).

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,για κουτί το ξανασκέφτηκα και λέω να πάρω το Corsair 300 .

Λέει πιστέυω και όσο για την μητρική μάλλον θα πάμε προς ASROCK. Αλλά,δεν ξέρω απο παλιά γενικότερα δεν ήταν και ότι καλύτερο σε εταιρία ,τώρα πως και ανέβηκε τόσο και την προτείνουν και άφοβα;:giveup:

Link to comment
Share on other sites

στα ΄γραψε ο Trexx και δεν εννοούσε καν αυτό που κάνουμε τώρα. Το κακό είναι ότι όλα αυτά είναι άνευ οθόνης, ηχείων κλπ. Αν δεις ότι δε βγαίνεις και δεν αντέχεις να περιμένεις λίγο καιρό με οικονομίες και τέτοια, στην τελική πάρε το Aerocool που σου αρέσει -νομίζω κάποιο από αυτά έβγαζε USB 3 μπροστά-, πάντως τα Carbide είναι καλύτερα κουτιά. Τον SSD δεν θα τον άφηνα για αργότερα, πιο πιθανό να άφηνα την κάρτα για κάνα δίμηνο μπας και πέσουν λίγο οι τιμές αλλά λες πρώτη προτεραιότητα τα παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.