Jump to content



Ταχυτητα Internet!


TheHacker

Recommended Posts

Καλησπερα, θα ηθελα καποιος να μ βοηθησει αν ξερει πως θα αυξησω την ταχυτητα το δικτυου μου... μετραει αν ειναι ενσυρματο ή ασυρματο? το ρουτερ παιζει ρολο? ο παροχος? και οτι αλλο μπορει να βοηθησει εχω 4 mbps ενω πληρωνω για 18 αν θυμαμαι καλα... any help?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα καποιος να μ βοηθησει αν ξερει πως θα αυξησω την ταχυτητα το δικτυου μου... μετραει αν ειναι ενσυρματο ή ασυρματο? το ρουτερ παιζει ρολο? ο παροχος? και οτι αλλο μπορει να βοηθησει εχω 4 mbps ενω πληρωνω για 18 αν θυμαμαι καλα... any help?

ευχαριστω εκ των προτερων

Παίζουν ρόλο τα πάντα κυριολεκτικά ! η απόσταση απο το DSLAM, η περιοχή, τα καλώδια-συνδέσεις του σπιτιού, για gaming πάντα ενσύρματο μοντεμ και φυσικά ο πάροχος

Link to comment
Share on other sites

4 mbts εχεις? εγω που εχω σχετικα αργη συνδεση εχω 54mbts αυτη τη στιγμη μαλον πρεπει να αλλαξεις δυκτιο... ειναι εξοφρενικα αργη η ταχυτητα σου εμενα στα 4 δε θα επιανε σημα καν

Link to comment
Share on other sites

ποιος παροχος παρεχει 4mbs.

βαλε αμεσως 24

Κανείς. 24 έχει, αλλά κλειδώνει 4. Αυτό ρωτάει, γιατί.

4 mbts εχεις? εγω που εχω σχετικα αργη συνδεση εχω 54mbts αυτη τη στιγμη μαλον πρεπει να αλλαξεις δυκτιο... ειναι εξοφρενικα αργη η ταχυτητα σου εμενα στα 4 δε θα επιανε σημα καν

Δεν αναφέρεται στο ασύρματο. Αναφέρεται στην ταχύτητα συγχρονισμού του adsl.

Link to comment
Share on other sites

σωστα....σημερα μετα απο καποιες ρυθμισεις π μ ειπαν κτ φιλοι επιασα 10 περιπου Mbps ..τελικα απο οτι εψαξα πληρωνω 24αρη adsl αλλα ποτε δν εχει ανεβει πανω απο 13... μ λενε οτι φταιει η περιοχη ή τ δικτυο καπως ετσι... δν εχω κ πολυ ιδεα απο δικτυα .. Πως θα μπορεσουμε να το αυξησουμε ή......?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Αν η περιοχή σου υποστηρίζει 13 εκεί γύρω θα παίζεις σε ταχύτητα. Είναι θέμα απόστασης από το αστικό κέντρο. Όσο πιο μακριά είσαι από αυτό εξασθενεί το σήμα και πέφτει πιο χαμηλά η ταχύτητα. Αν θες περισσότερη ταχύτητα κοιτάς να μετακομίσεις αλλού.

Από πάροχο σε πάροχο, modem σε modem και tweaking στις ρυθμίσεις μην περιμένεις να βγάλεις πολλά σε ταχύτητα. Άντε να σου ανέβει μισό mbps πάνω ή ένα στην καλύτερη.

Υ.Γ. Εκτός της ταχύτητας καλύτερη απόκριση της γραμμής θα δεις άμα πας σε fastpath αν δεν είσαι ήδη και αν συνδεθείς με καλώδιο δικτύου (ethernet). Μείωση ping ---> καλύτερη εμπειρία σε online games αλλά όχι καλύτερη ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

σωστα....σημερα μετα απο καποιες ρυθμισεις π μ ειπαν κτ φιλοι επιασα 10 περιπου Mbps ..τελικα απο οτι εψαξα πληρωνω 24αρη adsl αλλα ποτε δν εχει ανεβει πανω απο 13... μ λενε οτι φταιει η περιοχη ή τ δικτυο καπως ετσι... δν εχω κ πολυ ιδεα απο δικτυα .. Πως θα μπορεσουμε να το αυξησουμε ή......?

Μετακόμισε... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.