Jump to content



Δε μπορω να διαγραψω φακελο


Recommended Posts

Εχω παραθυρα 7.

Ειναι ενας φακελος,μαλλον απο τα update που κανει με αλαμπουρνεζικα για ονομα σε σκληρο ασχετο με το λειτουργικο και απο προηγουμενη εγκατασταση κιολας

το θεμα ειναι οτι δε με αφηνει να το διαγραψω για κανενα λογο,ουτε απο cmd

δε με αφηνει να μπω καν μεσα στα περιεχομενα του

πως τον ξεφορτωνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκιμασα και σε safe mode Και τιποτα.

Δε θελω να μπλεξω με lice cd.

κατι μεσω windows δε γινεται?

Εψαξα στο google για κατι με δικαιωματα κτλ αλλα δε βρηκα ακρη.

Με βλεπω στο τελος να αδειαζω το σκληρο για να ριχνω φορματ αλλα ειναι και 300 γιγα μεσα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μια ..στο φακελο δεξι κλικ -> ιδιοτητες -> ασφαλεια(security) -> Για προχωρημενους (advanced) -> change permissions..

(αγγλικα εχω..δε θυμαμαι τι θα επρεπε να λεει στα ελληνικα σε καποια :p)

Link to comment
Share on other sites

600KB ειναι.

σε καποιους φακελους μεσα κατι εικονιτσες εχιε.

NTG ολα allow τα εχει.

αρα αφου δεν επιβαρυνει το συστημα γιατι πρεπει να τον διαγραψεις κ να πεδευεσαι να βρεις το πως
Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να μπλεξω με lice cd.
Με βλεπω στο τελος να αδειαζω το σκληρο για να ριχνω φορματ αλλα ειναι και 300 γιγα μεσα

:suicide:

Καλά quote of the decade!!!!

Καταλαβαίνεις ότι αυτό που σου πρότεινα είναι πανεύκολο; Κατεβάζεις ένα αρχείο. Το καις στο cd. Μπουτάρεις με αυτό, χωρίς να πειραχτεί καθόλου ο δίσκος σου! Σε βάζει σε περιβάλλον ubuntu και απλά επιλέγεις τον φάκελο που θες να σβήσεις και τον σβήνεις...

Πού είναι το μπλέξιμο και προτιμάς να φορμάρεις τον δίσκο;

Link to comment
Share on other sites

αν τα εχεις ολα σε ταξη καλα ξηγιεσαι εγω εχω καταριψει καθε ρεκορ ακαταστασιας μεσα στους εξωτερικους σκληρους δισκους που εχω εχω δωσει στα αρχεια τυχαια αλαμπουρνεζικα ονοματα οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους φακέλους που δε διαγράφονται είναι θέμα owner από τα win 7. Στα properties & advanced θα κοιταξεις να αλλάξεις τον owner από administrators στο δικό σου user.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους φακέλους που δε διαγράφονται είναι θέμα owner από τα win 7. Στα properties & advanced θα κοιταξεις να αλλάξεις τον owner από administrators στο δικό σου user.

*GNex*

Το καταλαβα απο το googlαρισμα.

Τα αλλαξα ,εβαλα ολες τις επιλογες και καθε φορα μου λεει οτι πρεπει να ζητησω αδεια απο αυτον που εχω βαλει owner ακομα και εαν ειμαι εγω αυτος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ρε παιδια εχει δικιο ο ανθρωπας παραπανω που λεει για το livecd... Το πιο ευκολο πραγμα ειναι. Σε λιγο θα πουμε οτι ειναι πιο ευκολο να ξηλωθει ο δισκος απο το μηχανημα και να μπει ως εξωτερικος σε android box οπου εκει μπορεις να διαγραψεις τα παντα... LOL

Link to comment
Share on other sites

 @icy20 :p 

πριν 3 ώρες, το μέλος Ambushgr έγραψε:

Έχω ένα θέμα δεν με αφήνει να διαγράψω αυτόν τον φάκελο. Τι να κάνω? 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Οτι λεει ο GDP στο πρωτο του ποστ. Κατεβασε για παραδειγμα αυτη την διανομη , κανε ενα bootable usb (με το rufus ειναι πολυ ευκολο να γινει) ή καψε το σε dvd. Και οταν ξεκινας τον υπολογιστη σου πατησε να ξεκινησει απο το Usb (συνηθως το διαλεγεις με F11 αναλογα και τη μητρικη). 

Θα επιλεξεις να μπεις σε live περιβαλλον και απλα θα σβησεις το φακελο που θελεις αν δε σβηνει με τιποτα απο Windows. 

ΥΓ: Τα screenshot ειναι "σπασμενα" , δε βλεπουμε τιποτα :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.