Jump to content



Επιλογη DVD Recorder


kostas578

Recommended Posts

Απο Δευτερα παω για αγορα DVD Recorder και ειμαι αναμεσα στα Teac 516D , Pioneer 108 και Nec 3500.Ποιο προτεινετε εσεις? Με ενδιαφερει εκτος απο ποιοτικες εγραφες να δουλευει αξιοπιστα και ως reader. Η διαφορα στην τιμη τους ειναι 10-20 ευρω οποτε δεν ειναι και πολυ μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Το Teac νομίζω πως είναι ακριβώς το ίδιο με το Pioneer. Πάντος το Pioneer είναι κορυφαίο!Με mod firmware μπορείς να γράφεις ΟΛΑ τα dvd-r 16Χ και το καλύτερο είναι οτι παίζουν παντού.

Link to comment
Share on other sites

Kωστα επειδη εχω το 108 σου λεω οτι οσο αφορα το διαβασμα ειναι λιγο πιο αργο (εγω χρησιμοποιω το 121 για διαβασμα)

Για εγγραφη ειναι πολυ αξιοπιστο.

Βεβαια και το προηγουμενο NEC 1300 μου βγηκε πολυ καλο.

Δεν νομιζω οτι εχουν και τραγικες διαφορες αυτα που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Mια κ αναφερθηκε η ταχυτητα να πω πως αποψη μου ηταν η ειναι να περνω drives με 1ο κριτηριο την αξιοποιστια κ οχι την ταχυτητα....

Αυτο το εμαθα(για τα καλα) οταν πριν 3-4 χρονια μου εμειναν στα χερια 2 Creative 52x CD-ROMs :sick:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kostas578

Για το Teac καποιος που το εχει δοκιμασει? Για τα αλλα δυο υπαρχει πλουσιο υλικο στο φορουμ.

Σε κανα 2-3 ημερες θα ανέβει αναλυτικό review για το συγκεκριμενο Teac DV-W516D (στα ελληνικα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Αν ειναι το 3500 οπως το 2500 τοτε ας τα να πανε........

Δεν διαβαζει ουτε τις ταινιες απο Video Club.

Pioneer και ξερο ψωμι.

Για διάβασμα το 2500 ειναι οτι χειρότερο αλλα για εγραφη ειναι πολυ καλο..

Για διάβασμα το βάζεις σε αλλη συσκευη DVD ROM που λογικά θα έχεις...

Παρε το 3500 .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.