Jump to content



bitfenix prodigy


The Spirit

Recommended Posts

Γεια σου ρε Λάκη με τα σχέδια σου :worship:

[MENTION=29852]The Spirit[/MENTION] Καλά στα είπε ο Blinky.

Προσοχή θέλει εγώ παίρνω ένα μυτοτσίμπιδο και απαλά απαλά το γυρνάω δεξιά αριστερά αφού πρώτα το ζεστάνω λίγο. Μη φανταστείς ότι θα έχεις το μπιστολάκι απο πάνω μέχρι να ψήσεις αυγά.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ 2.3cm για να λυθει με μικρο-επεμβαση...

Κατα τη γνωμη μου, επειδη το κουτακι ειναι και ομορφουτσικο εμφανησιακα και ολοκαινουριο, μη του κανεις καγκουριες για να χωρεσει...γιατι στην τελικη σε ολα αυτα σημασια εχει και το κερδος, το οποιο δε συναδει με τον κοπο (και τα μειονεκτηματα που θα προκυψουν) στην περιπτωση σου...

Δηλαδη ενταξει να κατσεις να σκοτωθεις να βρεις τροπο να μεινει το Arctic cooling πανω αν αξιζε τον κοπο, να επαιρνες και 200mhz στην gtx 660ti σου αθορυβα ας πουμε, αλλα τωρα για μια ψωρο 550 να κατσεις να κανεις ολοκληρη ιστορια να πετσοκοψεις ολοκαινουριο κουτακι κλπ, θα το λυπομουνα ρε γμτ...

Στην τελικη αν θες παραπανω αποδοση, πουλα και την 550 και την arctic cooling, βαλε και 20 ευρω και παρε μια 560ti μεταχειρο που μια χαρα θα χωραει με το stock ανεμιστηρα, αθορυβη θα ειναι, και χωρις OC θα εισαι ηδη σε διπλασια αποδοση ξερωγω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά έβγαλα την ψύκτρα και έβαλα την παλιά όπως μου είπατε με το πιστολάκι βγήκαν εύκολα τα ψυκτράκια.

Σύντομα θα πουλήσω την 550 και το twin turbo II και θα πάρω κάποια άλλη μεταχειρισμένη με καλύτερες επιδόσεις.

Ορίστε και μερικές photo απ' το τελικό (αλλά προσωρινό) αποτέλεσμα.

PS. Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, μπορείται να προτείνεται σε τι τιμή περίπου μπορώ να πουλήσω την 550ti?

post-29852-1416077783,7836_thumb.jpg

post-29852-1416077783,9147_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.