Jump to content



κουτιά - ποιο προτείνεται;


midkin

Recommended Posts

http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=134&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=61

Μπορεί να παίρνει 6 και οχι 9 ανεμιστήρια αλλά με λίγη μοντα τα παίρνει και τα άλλα 4. Επίσης είναι πιο ευρύχωρο και χωραεί και 2ο τροφοδοτικό το οποιό πλεονέκτημα το στάκερ δεν έχει με καμία μοντα

3ο το στακερ δεν μπορεί με καμία δύναμη να συγκριθεί απο κοψήματα και υλικά μερία με κανένα κουτί της Lian-Li

4ο Το ολο στιλ της stacker διαφέρει εξ'ολοκλήρου με το στιλ της Lian-Li. Τα κουτία της της Lian-Li δεν είναι για να βγάζουν ματι οπως το στακερ. Είναι απλά και λυτα. Complicated in their simplicity

Αν ολα αυτά δεν σου φτάνουν τοτε πες μου να σου πω και τους άλλους 139 λόγους που μπορώ να σκεφτώ και που βαριέμαι να σου γράψω

Παρακαλώ :p

Link to comment
Share on other sites

Και γώ το στακερ θα έπερνα αλλά γιατί δεν είναι τοσο το στιλ μου η λυτότητα του Lian-Li και γιατί χωράει 4πλο ψυγείο και γιατί δεν το λύπαμε να το κόψω αλλά αν ήταν να μην χρειαστώ μοντες τοτε Lian-Li θα έπερνα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της M/B του CPU της GPU κ.λ.π μέσα στο νέο μου stacker! Ωφείλω να πω πως είναι λίγο μπουρδ... μέσα...παντού καλώδια...τα τακτοποίησα όσο μπορώ αλλά το χάλι δεν μαζεύεται με τίποτα... Επέισης λόγω των ανεμιστήρων στο εσωτερικό του τρίζει ολόκληρο το κουτί(και είναι μόλις 4, με 9 τι θα γίνει;)..

Ίσως παραγγείλω πλαστικές βίδες για τα ανεμιστήρια...

Αναρωτιέμαι που θα χορέσει η υδρόψυξη....

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάτι λαστιχάκια που πατάνε πάνω οι ανεμηστήρες και έτσι μειώνετε λίγο ο θόρυβος...

τα λίαν λι τα έχουν έτσι και αλλιώς... :p

αν και το ότι συντονίζει είναι κυρίως θέμα ποιότητας των συνδέσεων του κουτιού...

Άντε καλορίζικο...

Link to comment
Share on other sites

άκυρος ο θώριβος! δεν ήταν καλά σφιγμένο το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή και είχε γαμ... να τρίζει... το εσφιξα και δεν ακούγετε τίποτα!!!

τώρα για να κακτοποιήσω τα καλόδια τι να κάνω; να πάρω επεκτάσεις για όλα τα καλώδια ώστε να είναι πιο εύκολο να τα "κρύψω";

Link to comment
Share on other sites

Casetek V-Aris,V-Achiles με 60 ευρώ και το μόνο που δεν έχεις είναι η ποιότητα κατασκεύης των CM/Lian-Li.

κουτί πήρα το Stacker 832, τώρα ψάχνω τρόπο να τακτοποιήσω τα καλώδια!

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι σαν πιθανότητα, απλά πρέπει να πηγαίνω σε αλουμινά...!

Μπορεί επίσης να πάρω άλλο τροφοδοτικο 100% modular να τελειώνω με αυτά.

Βασικά όταν βάλω το τετραπλό ψυγελιο τον αλουμινά δεν το γλυτώνω :p. Έχει ο πατέρας μου έναν γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.