Jump to content



Απο Crossfire σε SLI


Koutport

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Επειδη θα αλλαξω τις 5850Crossfire σε 780 SLI εχω διαβασει οτι εκτος απο το driver sweeper πρεπει να αλλαξω και κατι στη registry στα windows7 (αν οχι θα εχω πολλα blue screen :()

Ξέρει καποιος πως και τι??:hmm:

Thanx

Κoutport

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα φορματ βρε αδερφε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

και στησε απο την αρχη τα windows. τελος καλο ολα καλα ! :rolleyes:

αλλιως κατεβασε αυτο

https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v8-0/

σβηνει τα παντα απο drivers (nvidia / amd) και οτι εχει μεσα το συστημα.

κανεις ρεσταρτ περνας τους καινουριους και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επειδη θα αλλαξω τις 5850Crossfire σε 780 SLI εχω διαβασει οτι εκτος απο το driver sweeper πρεπει να αλλαξω και κατι στη registry στα windows7 (αν οχι θα εχω πολλα blue screen :()

Ξέρει καποιος πως και τι??:hmm:

Thanx

Κoutport

Στην θεση σου, ειδικα αν παιζεις σε 1080p, θα επαιρνα μια 780, καθως θεωρω οτι ειδικα αν την κλοκαρεις λιγο, ειναι υπεραρκετη για τετοια αναλυση ακομη και στα πιο απαιτητικα games, δουλεψε τι και αν δεις οτι δεν σου φτανει, τοτε παρε και δευτερη:T:

Για τα αλλα που ρωτας, κανε Unistall τους ati drvers, χρησιμοποιησε μετα και το driver sweeper και στη συνεχεια κανε Install τους nvidia drivers.

Αν παραταυτα, δεις οτι κατι δεν παει καλα/δεν σ'αρεσει κανε format και clean install windows μετα:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επειδη θα αλλαξω τις 5850Crossfire σε 780 SLI εχω διαβασει οτι εκτος απο το driver sweeper πρεπει να αλλαξω και κατι στη registry στα windows7 (αν οχι θα εχω πολλα blue screen :()

Ξέρει καποιος πως και τι??:hmm:

Thanx

Κoutport

Χωρις να εχω χρησιμοποιησει το εργαλειο που αναφερουν οι αλλοι, αλλα εχοντας κανει δεκαδες απεγκαταστασεις οδηγων, προτεινω (αν δεν κανεις format) να χρησιμοποιησεις τον atiman uninstaller 7.0.2 μετα να αφαιρεσεις τις amd καρτες και να βαλεις τις nvidia και ΠΡΙΝ βαλεις τους οδηγους της nvidia, απο το control panel να δεις τα hidden devices κ να απεγκαταστησεις κ απο εκει οτι εχει μεινει απο παλιοτερες καρτες.

Επανεκκινηση κ nvidia driver installation...

Link to comment
Share on other sites

Με το Revo uninstaller, (επιλογή - για προχωρημένους ) δεν θα είναι εντάξει;

Το revo το εχω χρησιμοποιησει για απλα προγραμματα, οχι οδηγους. Το ΑΤΙΜΑΝ UNINSTALLER απο την αλλη ειναι φτιαγμενο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για την αφαιρεση οδηγων AMD!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.