Jump to content



VGA Διαξιφισμοί


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply
Ρε φιλαράκι, σόρι για το λέητ ριπλάι τώρα το είδα τούτο, η 260X δεν υποτίθεται ότι είναι πιο χαμηλής κατανάλωσης από την 750Ti?

Είμαι ένα τσακ πριν την αγορά της 260X και μόλις είδα αυτό το post και προβληματίστηκα..

Capture.jpg

Ο maxwell θα ριξει μαστίγιο στους κόκκινους αδαείς με τα μουσατενια σκορια και fps...

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω ντάξει ας πούμε ότι συμφωνώ με αυτά που λές... αλλά για ποιό λόγο βγάζεις την Titan στην απέξω?? Τι νομίζεις ότι αυτή θα μπορεί να τρέξει DX12 ας πούμε...??? ΑΝ ποτέ βγεί DX12..

όχι φίλε μου απλά για να μην νευριάζω μερικούς που έχουν ΤΙΤΑΝ δεν την πιάνω στο στόμα μου οπότε την εξαιρώ , εννοείται ότι ούτε αυτή θα τρέχει DX12 ...

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου απλά για να μην νευριάζω μερικούς που έχουν ΤΙΤΑΝ δεν την πιάνω στο στόμα μου οπότε την εξαιρώ , εννοείται ότι ούτε αυτή θα τρέχει DX12 ...

Δεν με νευριαζεις γιατι μεχρι τοτε θα εχω Nvidia Volta! Ενω εσυ τον ΤραVαTραVαVοlta! :hehe:

....και κατσε να βγαζεις χολη για τον Τιτανα! Who cares!

Ψιτ μικρε, απο τον παγκο του Τιτανα περασαν αρκετοί κόκκινοι πισινοί!

Link to comment
Share on other sites

Typical Board Power ≠ TDP

αλλά στα ψιλά θα περάσει οπότε.... :help1:

....διαβασε και τα χοντρά τότε! 222w (system with 260X)-184w (system with 750ti) κανε μας την αφαίρεση!

image.jpg

+20% πανω η 750ti! Tα ψιλά τα γράμματα που λέγαμε! :hehe:

image.jpg

Να περασει επόμενος ξερόλας...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις οτι Typical Board Power αναφέρεται σε όλη την κάρτα ενώ το TDP αναφέρεται μόνο στην GPU, στο τσιπάκι, δεν σου φταίει κανείς.

Επίσης 38 ≠ 55 αλλά δεν πειράζει, προσπάθησες να σώσεις τον κόσμο από την υπερκατανάλωση ενέργειας.

Μέχρι τότε keep trolling έτσι και αλλιώς έχεις free pass εδώ μέσα. :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις οτι Typical Board Power αναφέρεται σε όλη την κάρτα ενώ το TDP αναφέρεται μόνο στην GPU, στο τσιπάκι, δεν σου φταίει κανείς.

Επίσης 38 ≠ 55 αλλά δεν πειράζει, προσπάθησες να σώσεις τον κόσμο από την υπερκατανάλωση ενέργειας.

Μέχρι τότε keep trolling έτσι και αλλιώς έχεις free pass εδώ μέσα. :banging:

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, η πράσινη έχει πιο ολοκληρωμένες προτάσεις εδώ και τουλάχιστον από την εποχή της 580... Τώρα με την 750 βλέπω καλύτερη απόδοση με λιγότερο ρεύμα. Η επιλογή μου είναι εύκολη βάση των δεδομένων.

(Πρίν βιαστείς, ήμουν κόκκινος σε όλα μέχρι πρίν 2 μήνες....)

Όποια εταιρία μου δώσει το καλύτερο vfm+quality αυτή θα αγοράσω, τέλος!

Όσο για τον seb... νταξ είναι λίγο γραφικός, αλλά έχει ΤΙΤΑΝ (όχι τα τσιμέντα! :tomato: ) οπότε πρέπει να του κάτσουμε απο λίγο όλοι! :p

Link to comment
Share on other sites

....διαβασε και τα χοντρά τότε! 222w (system with 260X)-184w (system with 750ti) κανε μας την αφαίρεση!

image.jpg

+20% πανω η 750ti! Tα ψιλά τα γράμματα που λέγαμε! :hehe:

image.jpg

Να περασει επόμενος ξερόλας...

Tα ψιλά γράμματα είναι ότι πρέπει να συγκρίνεις την 750ti ($150 MSRP) με την R7 265 ($150 MSRP) και όχι όποιες σε συμφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη,

Ο λόγος που άνοιξε αυτό το thread ήταν αυτός:

Επειδή έχουμε δεχθεί πολλά παράπονα για τις γραφικότητες που γράφονται στα θέματα αυτής της κατηγορίας, κάνω μια προσπάθεια να αποφορτίσουμε τα θέματα αυτά. Το θέμα είναι ένα "πεδίο βολών" όπου μπορείτε - μέσα στα πλαίσια των κανονισμών του forum πάντα - να ξεκατινιαστείτε ελεύθερα.

Δυστυχώς διαπιστώνουμε ότι μέσα σε αυτό το θέμα καταλήγουν πλέον χρήσιμες συζητήσεις για νέα μοντέλα και τεχνολογίες οι οποίες μπλέκονται μεταξύ άλλων συζητήσεων και γενικά είναι ένα θέμα το οποίο κανείς δύσκολα παρακολουθεί.

Οπότε αποφασίσαμε ότι είναι καλύτερο το θέμα "VGA Διαξιφισμοί" να κλειδωθεί και πλέον να συζητούνται ξεχωριστά σε νέα threads τα νέα μοντέλα καρτών, τα συγκριτικά, τα bechmarks και όλες οι πληροφορίες που τα συνοδεύουν, ώστε να ξέρει ο ενδιαφερόμενος ότι θα βρει την πληροφορία στο θέμα που τον ενδιαφέρει.

Καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.