Jump to content



VGA Διαξιφισμοί


astrolabos

Recommended Posts

απο σένα περιμένω καμία 290x με waterblock να δούμε κάνα o/c και bench της προκοπής στο thelab απο AMD μεριά :D

Και η απλη η 290 μου κανει στα νερα για να μπεντσαρω :banging:δεν χρειαζεται η Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Να πω τι μαυρη μου αλήθεια ,παντα ήμουν fan της amd στις καρτες γενικώς ,λόγω φιλοσοφίας των,αλλα μια 7870xt που τη θεωρώ οτι πιο vfm και πολυ τουμπανιαρικο καρτακι μας εχει αλλάξει τα φωτα παιδιά,με κάθε driver ,άλλη συμπεριφορά μιλάμε,μια έφτιαχνε το ενα ,μια χάλαγε το άλλο ,απογοητεύτηκα.

Όπως οταν μου χάλαγε συνέχεια το Alfa Romeo και το husqvarna μου...

Τελικά ,οπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...

Δυστυχώς οι μάζες εχουν και τα δικια τους.

Nvidia και Toyota ,και ας με κοιροιδευουν οτι γέρασα οι ιταλοφιλοι.

Εγω δεν ειμαι κολλητός του μηχανικού πια.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εκπληκτικό άρθρο/έρευνα (part 1) για τους μύθους που αφορούν στις κάρτες γραφικών.

"Ξέρατε ότι τα windows 8 μπορούν να απορροφήσουν μέχρι και το 25% της μνήμης της κάρτας γραφικών σας; Ότι η κάρτα σας γίνεται πιο αργή ανάλογα με τη θερμοκρασία που αναπτύσσει; Ότι στο gaming αντιδράτε πιο γρήγορα στους ήχους παρά στις εικόνες; Ότι κάνοντας overclock μπορεί στην πραγματικότητα να έχετε χειρότερη εμπειρία; Ότι τα FPS δε λένε όλη την αλήθεια; Ετοιμαστείτε να εκπλαγείτε!"

Όλοι θα πρέπει να διαβάσουν αυτή την έρευνα!

The Myths Of Graphics Card Performance: Debunked, Part 1 - Performance That Matters: Going Beyond A Graphics Card's Lap Time

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει κάνει καταπληκτική δουλειά η Nvidia με το Maxwell. Τόσο καλή που βγάζει τον καινούριο Τιτάνα και δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται κανένας για αυτό.

Αλλά μιλάμε για Nvidia οπότε θα μας τα χαλάσει στην τιμή. Πριν λίγες μέρες είχαν διαρρεύσει τιμές που δείχνανε ότι η 750ΤΙ θα παίξει από τα 125€ χωρίς ΦΠΑ και πάνω. Οπότε ουσιαστικά δεν θα παίζει με αντίπαλο την 260Χ της οποίας την τιμή η AMD την έριξε στα $119 από $139 πριν λίγες μέρες, αλλά κόντρα στην 265 και την 270. Η 750 θα παίζει κόντρα σε 260 και 260Χ, αν και δεν θα με παραξένευε να την βλέπαμε και αυτήν ακριβότερη από αυτές τις δύο.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει κάνει καταπληκτική δουλειά η Nvidia με το Maxwell. Τόσο καλή που βγάζει τον καινούριο Τιτάνα και δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται κανένας για αυτό.

Αλλά μιλάμε για Nvidia οπότε θα μας τα χαλάσει στην τιμή. Πριν λίγες μέρες είχαν διαρρεύσει τιμές που δείχνανε ότι η 750ΤΙ θα παίξει από τα 125€ χωρίς ΦΠΑ και πάνω. Οπότε ουσιαστικά δεν θα παίζει με αντίπαλο την 260Χ της οποίας την τιμή η AMD την έριξε στα $119 από $139 πριν λίγες μέρες, αλλά κόντρα στην 265 και την 270. Η 750 θα παίζει κόντρα σε 260 και 260Χ, αν και δεν θα με παραξένευε να την βλέπαμε και αυτήν ακριβότερη από αυτές τις δύο.

H 780ti ειναι με 6gb μνημης και 1000 ευρω κοστος. Δε βλεπω το λογο για να ενδιαφερθει ο κοσμος να την αποκτησει. Ουτε πιστευω οτι η πρωτη φουρνια Μaxwell θα ειναι της προκοπης. Του χρονου Φεβρουαριο και βαλε θα εχουμε τα δυνατα χαρτια της nVidia.

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω και συνειδητοποιω οτι οι μεγαλυτεροι μαγκες Amd αδες ηταν αυτοι που χαν παρει 7990 στα 400ευρω.Τρελο deal ειχαν χτυπησει τοτε για BF.

ΕDIT ΟMG το maxwel ακομα και το 28nm παει να κλεισει μαγαζια.

Κοιταχτε εδω overclock που κανε το σαπακι των 75W

Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WindForce review - Overclocking

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω και συνειδητοποιω οτι οι μεγαλυτεροι μαγκες Amd αδες ηταν αυτοι που χαν παρει 7990 στα 400ευρω.Τρελο deal ειχαν χτυπησει τοτε για BF.

Μην το ξαναπείς αυτό... η 7990.... σαπάκι σαπάκι.... μάπα το καρπούζι... μόνον τα παιχνίδια που έδιναν δώρο άξιζαν! :hehe:

Όσοι την πήραν έκαναν την καλύτερα δουλειά φίλε μου... απλά όταν πρωτοβγήκε (άργησε κιόλας να βγεί) δεν υπήρχαν ως γνωστόν σωστοί Catalyst να την αξιοποιήσουν και έτσι όλοι είπαν το μακρύ και το κοντό τους!

Προσωπικά άμα την έβρισκα τώρα σε αυτά τα χρήματα θα την αγόραζα χθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τώρα τα γυρίζεις :p

Ήθελα πολύ να την πάρω αυτήν την κάρτα και ΑΣ μου έβγαινε πατάτα... αλλά τότε δεν είχα τα μαρούλια να το κάνω... nevermind θα περίμενω το επόμενο τρένο... πρός το παρόν είμαι μία χαρούλα με την 270X! Ποιός έξυπνος θα έδινε παραπάνω χρήματα για να είναι κομπλέ σε όλα, σε ένα monitor??? Τα θέματα κ@@λ@ς.. τα καταλαβαίνω.. είμαι και γώ στο club απο παλιά... πολλά λεφτά πεταμένα......

Όσο για την 7990 ναι είναι πλέον αξιόλογη κάρτα... αλλά WHO CARES ANYMORE???

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω και συνειδητοποιω οτι οι μεγαλυτεροι μαγκες Amd αδες ηταν αυτοι που χαν παρει 7990 στα 400ευρω.Τρελο deal ειχαν χτυπησει τοτε για BF.

ΕDIT ΟMG το maxwel ακομα και το 28nm παει να κλεισει μαγαζια.

Κοιταχτε εδω overclock που κανε το σαπακι των 75W

Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WindForce review - Overclocking

Ρε εγκεφαλικο επαθες?? Χαχαχαχαχα:rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Και καλά αστείο; Γιατί ο τύπος μόνο το fan δίνει :p

Αρχιζω και συνειδητοποιω οτι οι μεγαλυτεροι μαγκες Amd αδες ηταν αυτοι που χαν παρει 7990 στα 400ευρω.Τρελο deal ειχαν χτυπησει τοτε για BF.

ΕDIT ΟMG το maxwel ακομα και το 28nm παει να κλεισει μαγαζια.

Κοιταχτε εδω overclock που κανε το σαπακι των 75W

Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WindForce review - Overclocking

My sense of internet irony είναι low level - υποθέτω ότι το λες ειρωνικά έτσι; Γιατί ένα 10% δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.