Jump to content



Φυσάκι ανεμιστήρα...


Ilias83

Recommended Posts

Το Σαββατο πήγα στο Ραδιο Κατουμα και πήρα ένα ανεμιστηράκι...

Το ανεμιστηράκι όμως δεν είχε φισάκι για να το συνδέσω πάνω στη μητρική...

Στο κατάστημα είχαν τελειώσει τα φισάκια, οπότε έφυγα.

Αφού γύρησα μερικά ηλεκτρονικάδικα στην περιοχή μου και δεν το βρήκα ξεκίνησα ξανά τη Δευτέρα.

Πάω στο Ακτίνιο... Ρωτάω, και μου απαντάνε οτι δεν έχουν τέτοιο πράγμα...

Μετά λέω, δεν πάω και μια βόλτα από Στουρνάρη μιας και θέλω να πάρω και κάτι άλλο, να ρωτήσω και για το φισάκι (που ξέρεις).

Κανένα μα κάνενα μαγαζί δεν είχε.

Λογικό βέβαια, δεν περίμενα να βρω κάτι που είναι είδος γα μαγαζί ηλεκτρονικών.

Εκείνο που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν οτι αφού τους ρώταγα αν έχουν, τους ρώταγα αν ξέρουν που μπορώ να βρώ.

Εεε όλοι μα όλοι μου λέγαν οτι δεν ξέρουν και οτι είναι απίθανο να βρώ...

Τελικά βρήκα αφού μπήκα σε ένα μαγαζί (το όνομα δεν το θυμάμαι, αλλά είναι απο την άπένταντι πλευρά, δηλαδή από την πλευρά που είναι το Πολυτεχνείο και το μεγάλο Πλαίσιο.

Είναι ακριβώς δίπλα στο RAM shop στη γωνία ακριβώς...

Δεν θυμάμαι πως το λένε, αλλά σίγουρα απο εδώ και πέρα θα πηγαίνω πρώτα εκεί για να πάρω κάτι.

Ρωτάω και μου λένε δεν έχουμε. Και αμέσως, αυτό θα το βρείς μου λέι σε κατάστημα με ηλεκτρονικά, εμείς έχουμε μόνο extention καλώδιο, αν σου κάνει για να το κόψεις και να χρησιμοποιήσεις αυτό, αλλά για καλύτερα σε μαγαζί με ηλεκτρονικά.

Απαντάω, ναι αλλά που, και αναφέρω οτι έχω πάει ήδη σε Ραδιο Κατουμα και Ακτινιο.

Μου απαντάει: πήγαινε στο Φανό (μαγαζί που αγνοούσα) εκεί θα βρεις σίγουρα.

Μου λέει και που είναι και πήγα...

Είχε, έκανε 0,1 και τελείωσε και η αναζήτηση αυτή.

Θα αναρωτιέστε γιατί τα έγραψα όλα αυτά...

Απλά γιατί μου τη δίνει που εδώ στη Ελλάδα, κανείς, ακόμα και να μπορεί, δεν βοηθάει έναν άνθρωπο που ψάχνει να βρει κάτι, απλά και όνο επειδή θα πάει σε άλλο μαγαζί...

Ρε μεγάλε, αφού εσύ δεν έχεις...

Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να μην ξέραν, αλλά αποκλείεται ολόκληρη Στουρνάρη να μην υπήρχε ένας άνθρωπος που να ήξερε που υπάρχει αυτό που ψάχνω...

Λοιπόν πολλά μπράβο στο κατάστημα που με βοήθησε.. (έτσι κέρδισε ένα πελάτη) και πολλά μπράβο στο Φανό που είχε κάτι που τουλάχιστον 10 μαγαζιά , μέσα σε αυτά 2 πολύ μεγάλα και γνωστά, δεν είχαν

Link to comment
Share on other sites

Ραδιο Κατουμας παντως στην Πραξιτελους εχει τα παντα....

ακομα και τα μικρα μαυρα φυσακια για τα reset, pwr κτλ της mobo....

κατι που δεν βρηκα πουθενα αλλου....

ενημερωτικα για οσους μπορει να ενδιαφερονται...

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου οτι θα χρειαστώ τέτοια φυσάκια...

Όντως έχει τα πάντα...

Απλά δεν είχε φισάκια προσωρινά και αναγκάστικα να ψάξω τη μισή Αθήνα.

Και το ξέρω γιατί από εκεί πήρα το ανεμιστηράκι και τον ρώησα εκείνη τη στιγμή και μου είπε δεν έχει κια θα φέρει μετά τις 15 του μήνα (για όποιοςν ενδιαφέρεται δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.