Jump to content



Prescott 3.0E+Stock Intel Cooler+Arctic Silver-- ? Βαθμοί Κελσίου;


shodanjr_gr

Recommended Posts

Ότι λέει το θέμα.

Σε Setup P4 Prescott 3.0E σε stock συχνότητα, μαζί με stock ψύκτρα intel (την νέα που έβγαλε) και Arctic Silver, τι θερμοκρασίες να περιμένω;

Έχω βάλει και fan που βγάζει αέρα από το κουτί (είναι στην ευθεία με το fan της CPU).

Αν μπορείτε να προτείνετε καμία καλή ψύκτρα για P4 εγώ εδώ είμαι :)

Επίσης, πείτε μου ρε παίδες, η Arctic Silver ξεκολλάει εύκολα, ή θα μου μείνει το chip στο χέρι αν πάω να βγάλω την ψύκτρα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

δυστηχώς οι μετρήσεις θερμοκρασίας που δείχνει η κάθε μητρική, δεν αποτελούν μέτρο σύγκρισης μιας και η κάθε μία δείχνει τα δικά της.

Σε msi 875 με prescott 3.2 και άλλη ψύκτρα(ποιο ύσηχη αλλά λιγότερο αποτελεσματική) έχω 46 σε idle και 58 περίπου σε load.

Η arctic silver δεν κολλάει, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για μένα η καλύτερη λύση για αερόψυξη είναι SP94 + Enermax 90mm. Είναι αρκετά αποτελεσματική και δεν έχει χαμηλά επίπεδα θορύβου. Μπορείς στην ίδια ψύχτρα να βάλεις πιο γρήγορο (=πιο θορυβώδη) ανεμιστήρα (Delta 90mm ή Vantec Tornado 90mm).

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να είμαι ΟΚ. Πάντως θέλω σύντομα νέο cooler ρε γμτ...Τι να πρωτοπάρω...τροφοδοτικό, cooler, ram; Choices, choices...

BTW ξέρει κανείς σας που μπορώ να βρω επεκτάσεις για καλώδια molex;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πρην μερικες μερες την TOWER 112 και τα αποτελεσματα ηταν τα εξης :

Ο Prescot 3ghz 38 idle - 47full

O p4 στα 3ghz 32 idle - 40 full

με δυο 80ρηδες ανεμιστηρες επανω.

http://www.modthebox.com/reviews/thermaltake/silenttower/thermaltake14.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.