Jump to content



καινουρια τηλεοραση 40-42 ιντσες


absolom

Recommended Posts

καλησπερα παιδια , προκειται να αγορασω καινουρια τηλεοραση 40-42 ιντσων. επειδη δεν γνωριζω σχεδον τιποτα για το συγκεκριμενο θεμα θα ηθελα τη γνωμη σας. κυρια χρηση τα κλασικα ποδοσφαιρο,καμια ταινια ειδησεις, 40-42 ιντσες, μαξ 350-400 ευρω αλλα αν αξιζει μπορει να γινει υπερβαση. ειχα διαβασει σε θεματα εδω καλα λογια για τις πλασμα της panasonic.αξιζουν?, ειμαι απο επαρχια

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Tα plasma της Panasonic αξίζουν, αλλά με τα 350-400 που λες σαν budget η υπέρβαση είναι πολύ μεγάλη. Για τη χρήση που ζητάς ένα απλό μοντέλο θα σε καλύψει.

Προσωπικά θα έδινα 460 και θα πήγαινα σε Samsung UE40F6100. Τίμια για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

ωραια φαινεται αυτη που προτεινες

Samsung UE40F6100 | Skroutz.gr

καποιο αξιοπιστο μαγαζι υπαρχει ? λογω του οτι ειμαι απο επαρχια μηπως να δωσω κατι παραπανω να την αγορασω απο κοτσωβολο? για μεταφορικα. υπαρχει μεγαλη διαφορα 3d/lcd/led με πλασμα ?

για αυτη εδω μια γνωμη?

LG 42PN450B 42'' PLASMA TV HD READY BLACK - -

Link to comment
Share on other sites

Τηλεόραση Samsung UE40F6100 40" 3D LED Full HD | Τηλεοράσεις στα Public.gr

Τηλεόραση Panasonic L39EM6E 39" LED Full HD | Τηλεοράσεις στα Public.gr

Όπως βλέπεις η Σάμυ υπερτερεί σε χαρακτηριστικά. Επιμένω για την 6100 (όχι απαραίτητα από Public, τα λίνκς είναι ενδεικτικά για σύγκριση).

Link to comment
Share on other sites

Για all around TV η 6100 είναι ότι πρέπει.

Αν θα μπορούσες δώσεις 600€ τότε θα σου έλεγα να πας εδώ Panasonic TX-P42UT50 | Skroutz.gr

Η LG που έβαλες είναι HD ready 1024 X 768 , καλύτερη η Samsung.

ρε παιδια βλεπω καλα ?μπηκαν εκπτωσεις απο 600 πηγε 449?

TV 42" PLASMA TX-P42UT50E 3D FHD PDP PANASONIC|electronet.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,

χτες αγορα μια 42 ιντσων της sony,μοντελο: kdl 42w650a baep ,στα 500 ευρω.

Με δεδομενο οτι γενικα δεν βλεπω τηλεοραση (με της αηδιες που παιζουν τα βοθροκαναλα)και γενικα ταινιοφιλος δεν ειμαι,δεν το εψαξα σε εξαντλητικο σημειο.

Με βαση το budget μου επελεξα αυτη απο τις αλλες του ανταγωνισμου lg -samsung κτλ,επειδη μου αρεσε περισσοτερο αισθητικος (η βαση της η οποια δεν ειναι σα "λαιμος" η σαν ποδια χ αραχνης!)αλλα και επειδη ξερω οτι η sony δεν ειναι καμια τυχαια,

επισης επειδη πανω κατω λογο ανταγωνισμου ολες ιδιες θα ειναι,ειπα παρε αυτη που σου αρεσει περισσοτερο.

Τι γνωμη εχετε για αυτο το μοντελο και γενικα για τις sony.

Σαν εικονα στην αρχη απογοητευτικα οικτρα βαζοντας mega -star-ant1 κτλ,ομως βαζοντας το playstation παρουσιασιασεις- παιχνιδια -(που ειναι HD)πηγε η καρδια μου στη θεση της (μετα απο ρυθμισεις).Οπου τα HD τα δειχνει πεντακαθαρα,κρυσταλλινα,και ξεκουραστα.

Στα καναλια ομως της tv απο οτι διαπιστωσα και στη samsung40 ενος γνωστου μου,δεν τα δειχνουν αυτες οι τηλεορασεις τοσο καθαρα,σε σημειο μερικες φορες να σε κουραζουν.

Την ιδια στιγμη που με το ιδιο σημα,κατι παλιες tv τεχνολογιας crt(29ιnch)τα δειχνουν πεντακαθαρα και ξεκουραστα.

Αυτες τα δειχνουν ναι μεν καθαρα αλλα καπως που σε κουραζει θα ελεγα.

Γιατι συμβαινει αυτο?τι μονο για ταινιες και παιχνιδια και pc που τα σηματα ειναι Full HD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

χτες αγορα μια 42 ιντσων της sony,μοντελο: kdl 42w650a baep ,στα 500 ευρω.

Με δεδομενο οτι γενικα δεν βλεπω τηλεοραση (με της αηδιες που παιζουν τα βοθροκαναλα)και γενικα ταινιοφιλος δεν ειμαι,δεν το εψαξα σε εξαντλητικο σημειο.

Με βαση το budget μου επελεξα αυτη απο τις αλλες του ανταγωνισμου lg -samsung κτλ,επειδη μου αρεσε περισσοτερο αισθητικος (η βαση της η οποια δεν ειναι σα "λαιμος" η σαν ποδια χ αραχνης!)αλλα και επειδη ξερω οτι η sony δεν ειναι καμια τυχαια,

επισης επειδη πανω κατω λογο ανταγωνισμου ολες ιδιες θα ειναι,ειπα παρε αυτη που σου αρεσει περισσοτερο.

Τι γνωμη εχετε για αυτο το μοντελο και γενικα για τις sony.

Σαν εικονα στην αρχη απογοητευτικα οικτρα βαζοντας mega -star-ant1 κτλ,ομως βαζοντας το playstation παρουσιασιασεις- παιχνιδια -(που ειναι HD)πηγε η καρδια μου στη θεση της (μετα απο ρυθμισεις).Οπου τα HD τα δειχνει πεντακαθαρα,κρυσταλλινα,και ξεκουραστα.

Στα καναλια ομως της tv απο οτι διαπιστωσα και στη samsung40 ενος γνωστου μου,δεν τα δειχνουν αυτες οι τηλεορασεις τοσο καθαρα,σε σημειο μερικες φορες να σε κουραζουν.

Την ιδια στιγμη που με το ιδιο σημα,κατι παλιες tv τεχνολογιας crt(29ιnch)τα δειχνουν πεντακαθαρα και ξεκουραστα.

Αυτες τα δειχνουν ναι μεν καθαρα αλλα καπως που σε κουραζει θα ελεγα.

Γιατι συμβαινει αυτο?τι μονο για ταινιες και παιχνιδια και pc που τα σηματα ειναι Full HD

Κατ' αρχήν καλοδούλευτη. Γνώμη γιατί ζητάς αφού ο κύβος ερρίφθη; Αν σου αρέσει εσένα οι άλλοι περισσεύουν.

Μιλάς για Digea ? γιατί αν μιλάς για αναλογικό σήμα, σε πιάνουν τα κλάματα για όποια τηλεόραση και αν μιλάς. Φτάνεις όπως είπες να νοσταλγείς τις CRT.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ,να εισαι καλα.Ετεροχρονισμενα το ξερω αλλα ετσι ρωταω...

Μιλαω για digea ναι.

Eρωτηση: το 586i που μου βγαζει στις πληροφοριες της εκπομπης,ειναι η αναλυση του τρεχον σηματος?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.