Jump to content



Νέος υπολογιστής - 650€ - επιτέλους


PetranEVO

Recommended Posts

αν παρεις το bitfenix merc προτιμησε την alpha εκδοση γιατι περνει 2 παραπανω ανεμηστιρες. παντως καλο ειναι το merc αλλα πρεπει να εισαι μαστορας για να φτιαξεις σωστα τα καλωδια:giveup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

για κουτί δεν εννοούσα αυτό εννοούσα το Merc Beta.Που έχει 36€.

Αλλά μάλλον θα προτιμήσω αυτό:

Cooler Master: N300

Που έχει και 42€ και έχει πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

τέλεια,δεν έχω πρόβλημα μεγάλο για την παράδοση αρκεί να γίνει :)

Για το συγκεκριμένο κατάστημα έχω μπεί τους έχω στείλει μύνημα και δεν μου απάντησαν ποτέ.Πόσο σου κόστισε η αποστολή και το έκανες μέσω εμβάσματος;

Η επικοινωνία που είχα ήταν πάρα πολύ άμεση παρόλο που είχα πέσει και σε κάτι αργίες που είχαν. Παρέλαβα αρκετά γρήγορα θα έλεγα σχεδόν σε 2,5 βδομάδες και αυτό γιατί είχα πετύχει και σε ένα τετραήμερο που ήταν αργία γι' αυτούς. Με UPS έστειλαν την παραγγελία σε άψογη συσκευασία όλα ήταν άθικτα. 1550€ μου κόστισε ο υπολογιστής. Σου παραθέτω και την παραγγελία για του λόγου το αληθές.. :rolleyes:

duyu.jpg

Edit: Ναι έμβασμα έκανα όλο το ποσό και μετά από 2 ημέρες που είδαν τα χρήματα ουσιαστικά τιμολόγησαν και την παραγγελία. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω το κόστος αποστολής δεν ξεπερνούσε τα 25€ παρόλο που ήταν δύο πακέτα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Η επικοινωνία που είχα ήταν πάρα πολύ άμεση παρόλο που είχα πέσει και σε κάτι αργίες που είχαν. Παρέλαβα αρκετά γρήγορα θα έλεγα σχεδόν σε 2,5 βδομάδες και αυτό γιατί είχα πετύχει και σε ένα τετραήμερο που ήταν αργία γι' αυτούς. Με UPS έστειλαν την παραγγελία σε άψογη συσκευασία όλα ήταν άθικτα. 1550€ μου κόστισε ο υπολογιστής. Σου παραθέτω και την παραγγελία για του λόγου το αληθές.. :rolleyes:

duyu.jpg

Edit: Ναι έμβασμα έκανα όλο το ποσό και μετά από 2 ημέρες που είδαν τα χρήματα ουσιαστικά τιμολόγησαν και την παραγγελία. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω το κόστος αποστολής δεν ξεπερνούσε τα 25€ παρόλο που ήταν δύο πακέτα τελικά.

μεγάλη παραγγελία.

Τώρα μένει να βρώ ένα καλό ήσυχο σχετικά κουτί.

Το Coolermaster N300 πιστευω οτι το καλύπτει παρά τα ανοιχτά σημεία του σωστά;

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αν και η παραγγελία τελικά έγινε απο Ελλάδα,γιατί με εμβάσματα κτλ. και μεταφορά γλύτωνα μόνο 30€ και αν 1/10 χρειαζοταν να το στειλω πισω για οποιοδηποτε προβλημα ΔΕΝ πληρωνανε πλεον εστω κατι για την αποστολη.Τοτε προτιμησα να τα δωσω για εδω.

Η ερωτηση της τελευταις στιγμης παροτι παρηγγειλα τον i5 4440. Βρήκα τον i5 4670 σφραγισμενο με εγγυηση απο ιστοσελιδα με ατομο με πανω απο 200+ θετικες αξιολογησεις στα 170€ στην ιδια τιμη εν μερη που θα παρω τον i5 4440.Αξιζει να παρω τον 4670Κ ;;;

Αν ναι , μας κανει η μητρικη για καλο θα ηταν να παρω καποιο αλλο μοντελο; περα του H87 Performance;

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αν και η παραγγελία τελικά έγινε απο Ελλάδα,γιατί με εμβάσματα κτλ. και μεταφορά γλύτωνα μόνο 30€ και αν 1/10 χρειαζοταν να το στειλω πισω για οποιοδηποτε προβλημα ΔΕΝ πληρωνανε πλεον εστω κατι για την αποστολη.Τοτε προτιμησα να τα δωσω για εδω.

Η ερωτηση της τελευταις στιγμης παροτι παρηγγειλα τον i5 4440. Βρήκα τον i5 4670 σφραγισμενο με εγγυηση απο ιστοσελιδα με ατομο με πανω απο 200+ θετικες αξιολογησεις στα 170€ στην ιδια τιμη εν μερη που θα παρω τον i5 4440.Αξιζει να παρω τον 4670Κ ;;;

Αν ναι , μας κανει η μητρικη για καλο θα ηταν να παρω καποιο αλλο μοντελο; περα του H87 Performance;

Intel Core i5-4440 3.1GHz CPU Compatible PC Motherboards

μπες και δες για να εισαι 100% σιγουρος

εχει τα παντα.. στην θεση σου θα κοιτουσα

1) την προταση της GIGA με κανα 5ευρο παραπανω και καπως καλυτερη απο την Asrock H87 fatal1ty

GigaByte GA-H87-HD3 - Best Compatible GigaByte GA-H87-HD3 Mobo

2) την προταση της MSI και περιπου ιδια με την Asrock και καπως καλυτερη

MSI Z87-G41 - Best Compatible MSI Z87-G41 Mobo

και σε λιιιιγο φτηνοτερη αλλα περιπου ιδια με την Asrock

MSI B85-G43 Gaming - Best Compatible MSI B85-G43 Gaming Mobo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.