Jump to content



Kone Pure Vs Rival: the duel!


CENTRAL

Recommended Posts

Βλέπω πολύ κινητικότητα σε gaming mice και θέλω πληροφόρηση…

Αξίζει τον κόπο και σε ποια παιχνίδια;

Εν ολίγοις, ποια είναι η λογική αγοράς ενός gaming mouse;;;

Link to comment
Share on other sites

εγω το χα ψαξει αρκετα και τελικα απο οτι καταλαβαινω σε θεματα αποδοσης ειναι ολα πολυ καλα (τα gaming κλπ). μετα ειναι το τι σε βολευει... μικρο μεγαλο κουμπια κλπ.

εγω με ρισκο τελικα πηρα ενα SteelSeries Kinzu V2 Pro Mouse μονο και μονο επειδη μ αρεσουν τα μικροτερα. αλλα τελικα τα κουμπια του ειναι καπως περιεργα, καπως ελαστικα. παρολαυτα σε αισθηση ταχυτητα ειναι θεικο. πανακριβο βεβαια.

long story short αν μπορεις δοκιμασε τα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε την κουβέντα...

Υπάρχει πόντικας με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

- ασύρματο

- replacement battery, παίζεις με την μία, φορτώνει η δεύτερη

- ρυθμιζόμενο correction

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βλέπω και τα roccat...

Καλή επιλογή φαίνονται κι αυτά.

το βασικό είναι είναι να σε βολεύει στο χέρι σου και να είναι ενσύρματο, όλα τα άλλα τα σκέφτεσαι μετά αφού κατασταλάξεις στο σχήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο τυπάκος...

Υπάρχει όντως διαμάχη για την καλύτερη τεχνολογία - αλλά είναι δύσκολο να πει κανείς ποιος έχει δίκιο και μάλλον εξαρτάται από τη χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το razer deathadder 2013, πανω σε ενα steelseries qck.

Το χρησιμοποιώ εδώ και κοντά 1 μήνα. Πολύ καλό ποντικάκι, ελαφρύ, πολύ άνετο στο χερι μου, ξεκούραστο ( είναι πιο ψηλό απο το προηγούμενο ποντίκι που είχα - corsair m60 - καθαρά εδώ παιζει ρολο το χερι του καθενός ) , όμορφο σχεδιαστικά , πολύ καλη υφή με φοβερό grip ( έχει επίσης δεξια κι αριστερά σαν λάστιχο είναι η επιφάνεια για να μη γλυστρα το χερι κατα την χρηση ).

Ακόμη κάτι που παρατήρησα είναι οτι στην πανω επιφάνεια δύσκολα λερώνεται ( και είμαι ψείρας με την καθαριότητα των περιφερειακων μου :p ). Γενικά είμαι ευχαριστημένος πολύ και δύσκολα θα το άλλαζα με άλλο. Να πω τα καλύτερα και όσον αφορα τον αισθητήρα του : δεν έχω δει κάποιο κόλλημα ουτε κάποια δυσλειτουργία μέχρι στιγμής.

Σε θέμα κατασκευής , εντάξει είναι πλαστικό , αρκετά καλής ποιότητας αλλά θέλαμε να είναι ελαφρύ , οποτε η χρηση κάποιου αλλου υλικού κατασκευής ίσως ανέβαζε το βαρος του.

Το μονο αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι οτι μαζεύουν εύκολα λιγα χνουδακια οι εσοχές γύρω απο τα mousefeet ( έχει κενό ενα χιλιοστό περιπου ) . Αλλά με ενα πανακι , του στυλ όπως τα μωρομαντηλα καθαρίζονται σε μισο λεπτο.

Θα θελα όμως και η ροδέλα να ηταν πιο στυβαρη και να μην κανει σαν να είναι έτοιμη να σπάσει ( κανει εναν θόρυβο Κλακ Κλακ Κλακ στο scroll up )

Τέλος να αναφέρω οτι δεν είμαι fanboy της razer απλα το ποντικι ειχε ωραιο σχεδιασμο και βολευει πολυ καλα στο δικο μου χερι. Αρκετά προϊόντα της είναι υπερτιμημένα. Όμως το deathadder , κατα την άποψη μου , ειναι απο τα προϊόντα που αξίζουν ειδικα αν το βρείτε σε καλη τιμή .

Link to comment
Share on other sites

Kone. Το DA αν σου πάθει κάτι, απλά θα ταλαιπωρηθείς. Κάνε μια αναζήτηση για το "υπέροχο" support της Razer...

απο προσωπική εμπειρία, μια φορά service απο κατάστημα που αγοράστηκε και ακόμα μια στέλνοντας το ποντίκι απευθείας στην razer γερμανίας αν θυμάμε καλά, και τις 2 φορές μου αλλάξανε τα ποντίκια με καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

απο προσωπική εμπειρία, μια φορά service απο κατάστημα που αγοράστηκε και ακόμα μια στέλνοντας το ποντίκι απευθείας στην razer γερμανίας αν θυμάμε καλά, και τις 2 φορές μου αλλάξανε τα ποντίκια με καινούργια.

Δεν αντιλέγω. Κάνε search εδώ να δεις πόσοι δεν είχαν ανάλογη εξυπηρέτηση και πρόσφατα, όχι παλιά, ώστε να μου πεις ότι άλλαξαν πολιτική.

Ένα πρόσφατο πχ:

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/razer-naga-problems-130213.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.