Jump to content



Kone Pure Vs Rival: the duel!


CENTRAL

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος από που στέλνει η steelseries;

Μη βρούμε κανα μπελά με τα τελώνια...

Από UK ;)

[ame]http://www.amazon.co.uk/SteelSeries-Rival-Optical-Mouse-PC/dp/B00FAN4M3S/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1387567805&sr=1-1-catcorr&keywords=steelseries+rival[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται amazon (Δεν έχει και πωλητή το ίδιο το αμαζον= κούκος αηδόνι). Από το ίδιο το site της και έρχονται από Δανία. SteelSeries International shop - SteelSeries Rival Optical Mouse - Mice

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπήρχε thread >> http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/gaming-mouse-epiloges-130218.html

Είτε το rival, είτε το roccat kone pure optical διαλέξεις είναι εξίσου καλά mouse.

Από εκεί και πέρα διαλέγεις ανάλογα τα features του καθενός και το σχήμα που σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχω πάρει πρόσφατα ένα Roccat kone xtd και είμαι ευχαριστημένος. Το λογισμικό του είναι παρά πολύ καλό! Μέχρι και τα μέτρα που κάνεις σου λέει .καλή ποιότητα κατασκευής , με τα έξτρα γραμμάρια για βάρος. Το πρηγούμενο ήταν ένα gigabyte m8000x ghost, εξίσου καλό με ποιο λιτό λογισμικό.

Στάλθηκε από το HTC Desire μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] το link κάνει κουλά, αντιμινιστράτορα λέει να σε ενημερώσω

μια που έγραψα, ας ρωτήσω κι εγώ, στα ποντίκια που πρότεινες οι ροδέλλες είναι εξίσου καλές ή καλύτερες από τα Kone; Τη θεωρώ πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε την κουβέντα...

Υπάρχει πόντικας με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

- ασύρματο

- replacement battery, παίζεις με την μία, φορτώνει η δεύτερη

- ρυθμιζόμενο correction

gigabyte aivia m8600. Ψαξε το εγω αυτο πηρα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρελλό διάβασμα και χίλιες αλλαγές άποψης κατέληξα στο Kone pure. Το βρήκα και σε καλή τιμούλα ιντερνετικά και η παραγγελία μπήκε!

Ελπίζω να βολέψει - πολλοί λένε ότι είναι "μικρό" αλλά όσοι το έχουν και κάνουν τη δική μου "λαβή" (hybrid claw + fingertips) το θεωρούν καλό...

Προσωπικά το τελευταίο που θέλω είναι ένα ογκώδες mouse.

Άντε να βρούμε και ένα mech πληκτρολόγιο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν τα βρίσκετε σε "καλή" τιμούλα ιντερνετικά τα κρατάτε για τον ευατό σας; μη το γράφετε τότε....

Νευράκια, νευράκια Χριστουγεννιάτικα;;;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14072]μια που έγραψα, ας ρωτήσω κι εγώ, στα ποντίκια που πρότεινες οι ροδέλλες είναι εξίσου καλές ή καλύτερες από τα Kone; Τη θεωρώ πολύ καλή.

Πως εννοείς το καλές?

Link to comment
Share on other sites

καλή παρατήρηση. Χμμ, πώς να το περιγράψω, εννοώ να είναι απολύτως ομαλή στην κίνηση, χωρίς «σκαλώματα», αθόρυβη, ανθεκτική. Γενικώς μου μοιάζει από τις καλύτερες ροδέλες που θυμάμαι -μέχρι τώρα τουλάχιστον- με πολύ καλή ισορροπία ανάμεσα στην ευκολία κύλησης και τη στιβαρή αίσθηση. Ειδικά όταν το πρωτοχρησιμοποίησα -το προηγούμενο ήταν ένα Logitech MX, το 500 νομίζω- η ροδέλα μου έκανε αμέσως εντύπωση.

Το ποντίκι έχει επίσης καλύτερο coating από το Logitech. Το μόνο που θεωρώ υποδεέστερο του προηγούμενου είναι η μεγαλύτερη δύναμη που χρειάζεται το πλήκτρο, ελαφρώς πιο κουραστικό στα δάχτυλα.

Γενικώς, ξεχνώντας θέματα software κι επιδόσεων, ποιο από τα ποντίκια που έχεις δοκιμάσει θεωρείς ποιοτικότερο ως κατασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από αυτά είναι προσωπικές προτιμήσεις imo.

Π.χ στην ροδέλα, στο scroll up-down προτιμώ να έχει "σκάλες".

(Τα kone δεν φημίζονται πάντως για την καλύτερη ροδέλα)

Για την δύναμη που χρειάζεται το πάτημα έχει να κάνει με τον διακόπτη.

Ποιοτικότερο ως κατασκευή θα πω deathadder το οποίο ακόμα βρίσκεται στην ντουλάπα, λειτουργικό και αναμένει κάποια στιγμή να γίνει kinzuadder. (Το χρησιμοποιούσα από 2009 μέχρι ~τέλος του 12).

Πάντως από τα mouse ποιο πάνω, safe επιλογές όλα τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.