Jump to content



DIY NAS Thread


it.expert

Recommended Posts

[MENTION=31334]it.expert[/MENTION], ευχαριστώ. Αυτό ήθελα να μάθω.

[MENTION=29160]avpap[/MENTION]. Το apple tv το έχω για το ραδιόφωνο, να τραβάει μουσική από το itunes και σε συνδυασμό με το plex στον σταθερό έβλεπα και καμία σειρά μιας και διάβαζε και εξωτερικούς υπότιτλους. Βολεύει επίσης και το airplay όταν θέλεις να δεις τις φωτό και τα βίντεο στην τηλεόραη αλλά και να χαζέψεις στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

3tb δίσκος δεν παίζει σωστά

Sent from my Note II

Εννοεις δεν παίζει γενικά ή σε συγκεκριμενα os; σε win8 το έχω δει να παίζει με τα μάτια μου. Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν γίνεται να μπουταρει απο 3τερα σκληρο (ο φίλος έχει τον 250αρι για os).

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις δεν παίζει γενικά ή σε συγκεκριμενα os; σε win8 το έχω δει να παίζει με τα μάτια μου. Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν γίνεται να μπουταρει απο 3τερα σκληρο (ο φίλος έχει τον 250αρι για os).

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Δεν πάιζει το RDM στον ESXi

Link to comment
Share on other sites

Να τον πάρεις από το amazon.es όπως έκανα και εγώ. ~190€ τελική τιμή με μεταφορικά.

Amazon και για όσα κομμάτια έχουν μείνει, γιατί η hp έχει ανεβάσει τις τιμές προσπαθώντας να σπρώξει gen8

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην απίθανη περίπτωση που μπορεί να είχε προεπιλεγμένη γλώσσα την ισπανική θα άλλαζε με δυο κλικ σε αγγλικά. Το part no. βέβαια αναφέρεται στο μοντέλο που κυκλοφορεί σε όλη την ευρώπη οπότε είμαστε κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα και με PM αλλα το αναφέρω και εδώ για όποιον ενδιαφέρεται. Έκανα την παραγγελία 04/04 και σήμερα έφυγε με ups από Ισπανία. Επέλεξα την απλή μέθοδο αποστολής οποτε θα μου έρθει σε μια εβδομάδα περίπου. Η ups μου δίνει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 15/04.

Θεωρώ πως αυτή τη στιγμή για 190€ ειναι ευκαιριάρα!

Link to comment
Share on other sites

2 δίσκους x 4TB = 8TB @ 368€?

3 δίσκους x 3TB =9TB @ 360€? ή

4 δίσκους x 2TB =8TB @ 360€

Τι προτείνετε;

Το 2o για να μπορείς να στήσεις τουλάχιστον raid 5. Αν στο ΑΜΕΣΟ μέλλον έχεις σκοπό να δώσεςι χρήματα για άλλον έναν 4άρη, τότε προχώρα με 2 Χ 4T

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.