Jump to content



Δεν εχω ηχο #βοηθεια#


Μαριεννα

Recommended Posts

Γεια σας.Εχω πραγματικα μεγαλο προβλημα.Ειμαι καινουρια χρηστης υπολογιστη και ως εκ τουτου ψιλοασχετη.Προ ημερων ο υπολογιστης μου επαθε κατι σαν βραχυκυκλωμα με αποτελεσμα να χαθουν τα παντα μεσα απο αυτον.Ειχα καποια cd Και ξαναπερασα καποιοα ''πραγματα''(windowsκτλ) Αλλα κατι συνεβη με την καρτα ηχου.Επισκεφθηκα το πλαισιο απο οπου εγινε και η αγορα του υπολογιστη και μου γραψανε ενα cd για να περασω μεσα μαλλον καποια ''δεδομενα''για την καρτα ηχου (asus ή καπως ετσι).Τελος παντων δεν ηταν καλογραμμενο και παλι δεν εγινε τιποτα.Δεν ξερω τι να κανω.Ελπιζω εσεις να μπορειτε να με βοηθησετε,θα σας ημουν ευγνωμων.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι έχεις κάρτα On-board(πάνω στην μητρική δηλαδή)

Όταν αγόρασες το Pc σου έδωσαν Cd με οδηγους για την μητρική που αν κατάλαβα καλά είναι Asus. Βάλε λοιπον το Cd αυτό και μέσα θα έχει drivers για την Onboard καρτά ήχου

Τους εγκαθιστάς και κάνεις Reset.

Link to comment
Share on other sites

Μαλίστα σκουρα τα πράματα. Έχεις δύο επιλογες

1. Πηγαίνεις το μηχάνημα σε κάποιον τεχνικό και το κάνει εκείνος.

2. Μπαίνεις στο internet στην σελίδα της μητρικής σου και ψάχνεις για να κατεβάσεις τους drivers και να τους βάλεις ή φωνάζεις ένα φίλο σου που ξέρει περισσότερα και το κάνετε μαζί

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου->Σύστημα->Υλικό(κάρτα)->Διαχείριση Συσκευών(κουμπί)-> και αν μπορείς πάρε μια φωτογραφία του πίνακα που εμφανίζεται και πόσταρε τον εδώ αν γίνεται με ανεπτυγμένες όλες τις υποκατηγορίες. (υποθέτω ότι έχεις xp)

post-71-1416071306,9931_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εμαθα τελικα οτι εχω Albatron KX600pro Και μου ειπαν οτι πρεπει να κατεβασω το προγραμμα απο το internet αλλα δεν γνωριζω απο που.Μηπως εσεις γνωριζετε; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μαριεννα επειδη δεν μπορουμε να μαθουμε αν εχεις την εκδοση 3.0 ή οχι της συγκεκριμενης μητρικης κατεβασε και τα 2 αρχεια πιο κατω..

CLICK ME

CLICK ME 2

Ενα απο τα 2 ειναι αυτο που χρειαζεσαι.

Εγκατεστησε τα και τα 2. Επειδη τα αρχεια ειναι σε μορφη ZIP αν δεν ξερεις πως να τα ανοιξεις ενημερωσε εδω για να σου πουμε που θα βρεις το καταλληλο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.