Jump to content



Τα πρώτα αποτελέσματα SLI


JohnnyX

Recommended Posts

http://hardocp.com/image.html?image=MTA5NzYwMzIxNWNGVnNoMkFBMEZfMV8xX2wuZ2lm

Τα τεστ αφορουν :

DOOM3 - 1600x1200,32-bit, 4XAA

Halo - 1600x1200, 32-bit, NoAA

3DMark05 - 1024x768 Default

Athlon 64 4000+ 1GBDDR400, ASUS nForce4 SLI

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

το πρόβλημα με το SLI είναι ότι μάλλον δε θα προτιμηθούνε από τους σκληροπυρηνικούς ocers (το πρόβλημα των γι αυτούς δε υφίσταται) γιατί υπάρχει τοίχος στην αλλαγή της ψύξης τους.

Root τον γοργό και χάριν έχει :p

Ζαχούλη δε περίμενα τίποτα καλύτερο από σένα :flower:

Link to comment
Share on other sites

vdeseris το reportaz μου, λέει ότι η ATI δε μπορεί να εφαρμόσει παρόμοια τεχνολογία με την SLI, δε μπορεί να δώσει καλά καλά drivers για όλα τα OS θα δώσει για SLI????? (φαίνεται της παίρνουν πολύ χρόνο τα Cheats :p )

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις οτι 2χ6600GT δεν πιανουν 1χ6800GT στο doom??? Μηπως δειχνει τι παιζει με τα βαρια προγραμματα και την μειωση αποδοσεων που αυτα φερνουν σε πετσοκομμενες hardware-ικα καρτες. Ουτε 2 καρτες δεν μπορουν να εξισορροπησουν την αποδοση που χανεται απο τα pipelines....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

Ζαχούλη δε περίμενα τίποτα καλύτερο από σένα :flower:

Αφου ξερεις βρε οτι σ'αγαπαω καργα....

Οσο για το SLI στους extreme o/cers κατι θα σκεφτουν. Εχετε δει εσεις ποτε βαση κεφαλης προμι για VGA? ε, τοτε οι extreme o/cers πως το κανουν? απλα πραγματα...

Αν θελεις να εισαι πρωτος θα πειραματιστεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Παρατηρησε κανεις οτι 2χ6600GT δεν πιανουν 1χ6800GT στο doom??? Μηπως δειχνει τι παιζει με τα βαρια προγραμματα και την μειωση αποδοσεων που αυτα φερνουν σε πετσοκομμενες hardware-ικα καρτες. Ουτε 2 καρτες δεν μπορουν να εξισορροπησουν την αποδοση που χανεται απο τα pipelines....

Στα αλλα 2 ομως φαινονται πιο δυνατες οι 660 GT ..ενω οπως εχω διαβασει εδω και εκει θα ειναι ιδιαιτερα αποτελεσματικες σε υψηλες αναλυσεις.

Παντως σε κοστος 2x6600GT μας κανουν οσο μια 6800 GT .

Ομως PCX 6800 δεν εχουμε δει ακομα και φανταζομαι θα ειναι λιγο πιο ακριβες απο τις αντιστοιχες AGP

Link to comment
Share on other sites

endu αυτοι που ειναι τρελαμενοι θα πανε 100% για SLI....αν δεν το κανουν θα τους περασω εγω ο "μικρος"...γιατι καλυτερες 2χ6800 ultra SLI watercooled παρα MIA με dual cascade...

Ωστοσο πιστευω οτι θα κοψουν τα @@ τους αλλα θα καταφερουν να βαλουν πολυ καλη ψυξη και στο SLI...

Βασικα εχεις τον καλυτερο με αερα και SLI 6800 GT την στιγμη που αυτος εχει δωσει τα ρεστα του...

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι με 2 μαζι κερδιζεισ 75-80% εξτρα αποδοση,τωρα αν αυτο που δημοσιευθηκε στο harocp αληθευει λογικα και με αερα θα περασεις καποιον που οσο και να το πουσαρει δεν θα παει πανω απο 9000.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

vdeseris το reportaz μου, λέει ότι η ATI δε μπορεί να εφαρμόσει παρόμοια τεχνολογία με την SLI, δε μπορεί να δώσει καλά καλά drivers για όλα τα OS θα δώσει για SLI????? (φαίνεται της παίρνουν πολύ χρόνο τα Cheats :p )

Μην ξεχναμε ομως οτι η ΑΤΙ εχει εμπειρια απο καρτες με 2 πυρηνες (Maxx).

Απο εκει και περα δεν βλεπω πως με αυτες τις τιμες μπορει να θεωρηθει σοβαρος ανταγωνισμος το SLI.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Μην ξεχναμε ομως οτι η ΑΤΙ εχει εμπειρια απο καρτες με 2 πυρηνες (Maxx).

Απο εκει και περα δεν βλεπω πως με αυτες τις τιμες μπορει να θεωρηθει σοβαρος ανταγωνισμος το SLI.

άλλο δύο πυρήνες και άλλο δύο κάρτες να επικοινωνούν απευθείας με το corelogic, αλλά επειδή δε ξέρω πια είναι η ουσιαστική διαφορά τους μπορεί και να έχεις δίκιο... :unsure:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.