Jump to content


buzzing Με νεο τροφοδοτικο v700


ChrisPr

Recommended Posts

Καλησπερα, χθες αγορασα το coolermaster v700.

Απο ελληνικο μαγαζι και ηρθε κανονικα μεσα σε ζελατινες σφραγισμενο κλπ.

Cooler Master: V700

Πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να το συνδεσω με καλωδιο τροφοδοσιας μονο του τελειως

χωρις τιποτα αλλο συνδεδεμενο. Με το που ανοιξα το διακοπτη ακουγετε ενα μικρο buzzing

η δεν ξερω καιγω πως λεγετε,(για να το ακουσεις πρεπει αν βαλεις το αυτι σου διπλα αλλιως δεν πεζει

να το ακουσεις) το αφησα καμια ωρα ανοιχτο ετσι δεν μυρισε τιποτα καμενο.

Το εβαλα στο pc το buzzing ειναι ακριβως το ιδιο, φυσικα το τροφοδοτικο δουλευει μια χαρα,

τουλαχιστον απο τη δικια μου αποψη δεν φενεται να εχει προβλημα(αλλα ουτε και ειμαι ειδικος

να το μετρησω κλπ.) Επισης αν αρχισω και στρεσσαρω το Pc π.χ gaming αυτο το buzzing αρχιζει και

γινεται πιο δυνατο.. Καπου μετα το 0:45 τρεχει το game.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=M50XLMWhoMo]VIDEO0004 - YouTube[/ame]

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Να το παω πισω μηπως πεζει τιποτα ? Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει αλλα

δεν φενεται να ειναι φυσιολογικο αυτο.. :suicide2: Το εχω δοκιμασει και σε αλλες πριζες του σπιτιου,

αλλα και σε αλλο σπιτι (λολ)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να γκρινιάζει κάποιο από τα πηνία που έχει μέσα (Coil whining ).

Πήγαινέ το πίσω και βάλτους να το ακούσουν και να στο αλλάξουν !

Μπορεί ποτέ να μην σου πάθει ποτέ, τίποτε , αλλά γιατί να έχεις την "γκρίνια " του στα αυτιά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.