Jump to content



Πρόβλημα με 1366 gigabyte x58-ud3


nightElf

Recommended Posts

Καλημέρα!!! Αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Ενώ μέχρι προχτές δούλευαν όλα κανονικά πήγα να ανοίξω το μηχάνημα της υπογραφής μου και μου έβγαλε στην εκκίνηση των windows 7 ultimate bosd 0x0000001e και δε με άφηνε ούτε για safe mode. Σπάω το raid 0 και πάω να κάνω φρέσκια εγκατάσταση και μου βγάζει το ίδιο πριν ακόμα ψάξει για σκληρούς. Βγάζω μνήμες, αλλάζω κάρτα γραφικών βγάζω όλες τις PCI, και όλους τους σκληρούς αλλά τίποτα. Έκανα clear CMOS και έβαλα τις πιο απλές ρυθμίσεις αλλά πάλι. Δοκίμασα μια μια όλες τις μνήμες αλλά τίποτα. Γενικώς δοκίμασα τα πάντα!! Η μητρική δουλεύει κανονικά στο bios και τα βλέπει όλα. Μόνο όταν πάω να κάνω νέα εγκατάσταση είτε windows 7 είτε windows 8.

Μπορεί κάποιος να προτείνει τίποτα άλλο;;; Δεν έχω άλλη ιδέα!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

αν σου βγαζει αυτο: 0x0000001e KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED in win32k.sys

απ'οτι λεει το site tis microsoft συνιθως το προκαλει ιος, ι κατεστραμενο αρχειο απο προγραμμα

Ναι αλλά σε νέα εγκατάσταση το βγάζει επίσης μετά από format.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει η δυνατότητα, δοκίμασε και με άλλον σκληρό δίσκο να κάνεις φρέσκια εγκατάσταση.

Θα το δοκιμάσω και αυτό αλλά ακόμα και χωρίς δίσκους δεν προχωράει η εγκατάσταση.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εκκίνησε με ένα ubuntu live dvd και πες μας αν έχεις προβλήματα. Αν όχι, είναι κάτι που έχει να κάνει με τα win.

Με άλλο psu δοκίμασες;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Θα κάνω την αναβάθμιση του bios και μετά Ubuntu . Για άλλο psu θα δοκιμάσω

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.