Jump to content



Σύνδεση ενισχυτών


DjAzDeck

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Θέλω να κάνω ένα πάρτι στο.σπίτι μου και έχω 4 2καναλους ενισχυτές! Η μουσική θα προέρχεται από έναν μικτή με 2 εξόδους rca! Συνεπώς το πρόβλημα μου είναι πως θα συνδέσω τους άλλους 2 ενισχυτές και θα ακούγεται η ίδια μουσική!

Στάλθηκε από το C6903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικούς ενισχυτές ή ολοκληρωμένους; επειδη μάλλον ισχύει το δεύτερο,δεν γίνεται αυτό που ζητάς.

θα έπρεπε οι ολοκληρωμένοι να συνδέονται σε σειρά,ένα χαρακτηριστικό που μόνο οι τελικοί ενισχυτές έχουν ή οι μονομπλοκ (ξεχωριστός τελικός για κάθε κανάλι)

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω φώτο με τους ενισχυτές που έχω αυτή τη στιγμή! Αυτό το Σπλιτερ τι παίζει είναι σωστός αυτός ο τρόπος σύνδεσης η χάνω τίποτα ?

Στάλθηκε από το C6903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις μερικά rca splitter. Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://cdn.head-fi.org/1/1e/1e983023_37_split2.jpeg

Να διακλαδώσεις δηλ. την έξοδο του μίκτη σε όλους τους ενισχυτές.

ετσι

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ρώτησα σε ενα καταστημα ηλεκτρονικών που πηγα για να ρωτησω τιμες για αυτα τα spliter μου ειπε πως θα πεσει η αποδοση του ηχου ! Ισχύει ?

Όχι γιατί ο μίκτης ενισχύει το σήμα, δεν έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι να σου πω τώρα... αφού δεν ακούς κάνε ότι καταλαβαίνεις! Τραγουδάτε τότε όλοι μαζί να αντισταθμίσετε τη χασούρα.:p

χαχαχαχαχαχα !!! Οκ σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου !!! Θα ενημερωσω με τα αποτελέσματα !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, επανέρχομαι με μια νέα απορία καθώς τρόμαξα με τις γνώμες που άκουσα και θα ήθελα την έμπειρη γνώμη σας! Αρχικά στο πάρτι που θα κάνω έχω έναν μικτή

American audio vms4 και όπως προανέφερα θέλω να συνδέσω πάνω του 3 ενισχυτές η και 4. Ο μικτής έχει 2 εξόδους output rca και με rca splitter θα έχω 3 εξόδους που σημαίνει πως θα μπορώ να.συνδέσω και τους 3 ενισχυτές.πάνω και να έχω τον ίδιο ήχο από όλους! Τώρα το ερώτημα μου είναι αν θα δουλέψει η αν θα έχω πρόβλημα.. Μου είπαν θα καούν οι έξοδοι του μικτή καθώς δεν.θα μπορεί να.αντεπεξέλθει κτλπ δεν κατάλαβα τίποτα... Γνώμες ?

Στάλθηκε από το C6903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.