Jump to content



February Team Cup Warm-up Contest @ HWBOT


Recommended Posts

February Team Cup Warm-up Contest @ HWBOT

teamCupWarmupLogo.jpg

Αλλος ένας διαγωνισμός overclocking , μεταξύ ομάδων.

Κάτι σαν προθέρμανση εν'όψη του φετινού Team Cup , θα ξεκινήσει από αύριο 1η Φλεβάρη στο HWBOT.ORG

//

Η ομάδα μας

Hellas Overclocking Team @ HWBOT

Οποιος δέν είναι μέλος της H.O.T. (Hellas Overclocking Team) , και επιθυμεί να γίνει , μπορεί πολύ εύκολα να κάνει register.

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

//

Παλιό hardware ... Σπάνιο hardware.

Θα έχει πλάκα σίγουρα.

Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το παρακάτω link

February Team Cup Warm-up Contest @ HWBOT

.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

2 ώρες έμειναν , μέχρι την έναρξη του cup.

Participate

February Team Cup Warm-up Contest is not yet open for submissions. It starts on 1 Φεβρουάριος 2014.

This competition is between teams.

You can make submissions for Hellas Overclocking Team by submitting benchmark results before 28 Φεβρουάριος 2014.

Stages (5)

#1: Cloud Gate GT 610 starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#2: HWBOT Prime AMD 1xCPU starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#3: Wprime 32M Pentium II starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#4: Rare Vendor 3DMark03 starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#5: SDR-Ram Memory Clock starts on 1 Φεβρουάριος 2014

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες έμειναν , μέχρι την έναρξη του cup.

Participate

February Team Cup Warm-up Contest is not yet open for submissions. It starts on 1 Φεβρουάριος 2014.

This competition is between teams.

You can make submissions for Hellas Overclocking Team by submitting benchmark results before 28 Φεβρουάριος 2014.

Stages (5)

#1: Cloud Gate GT 610 starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#2: HWBOT Prime AMD 1xCPU starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#3: Wprime 32M Pentium II starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#4: Rare Vendor 3DMark03 starts on 1 Φεβρουάριος 2014

#5: SDR-Ram Memory Clock starts on 1 Φεβρουάριος 2014

Τίποτα απ' αυτά δεν έχω!Και το κατεβαστήρι μου s478 με ddr2 τρέχει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

κατι θα γινει με αυτο το bench (SDR-Ram Memory Clock starts on 1 Φεβρουάριος 2014)

εχω μια asus cul2-c με εναν pentium 3 1000αρι και μερικες μνημες SDR στο παταρι μαλλον ηρθε η ωρα τους για μερικα νουμερα :coax:!!

αντε βρες ide δισκο τωρα :hm:!!

Link to comment
Share on other sites

κατι θα γινει με αυτο το bench (SDR-Ram Memory Clock starts on 1 Φεβρουάριος 2014)

εχω μια asus cul2-c με εναν pentium 3 1000αρι και μερικες μνημες SDR στο παταρι μαλλον ηρθε η ωρα τους για μερικα νουμερα :coax:!!

αντε βρες ide δισκο τωρα :hm:!!

και 1 20πινο τροφοδοτικό μαζί βέβαια! :whistle2: :help1:

Link to comment
Share on other sites

και 1 20πινο τροφοδοτικό μαζί βέβαια! :whistle2: :help1:

χαχαχα εχεις δικιο με το 20αρι αλλλα ο παλιος ειναι αλλιως εχω λοιπον ενα 24αρι

που δε το χρησιμοποιω απο παλια και τοχω κοψει μεταξυ 20-24 και κουμπωνω μονο μεχρι το 20 !!!:p

edit : βρεθηκε και 1ας δισκος 40αρις σε ide seagate :clap: !!

lets the fun begin :D !!

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε και ενας sempron palermo 754 socket αλλα δε βοηθαει καθολου η μητρικη δε εχει ρυθμιση καθολου για oc οποτε ανεβασα σε στοκ !!

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

post-3216-1416078114,5648_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατι εγινε με τις μνημες σημερα αν και μετα απο καποια προβληματακια που ευτηχως ξεπεραστηκαν!!!

αν και ειναι αρχη ακομη θα δοκιμασω αν μπορεσω κατι σε πιο ψηλα αν και δε το βλεπω!!

τασο οπως ειπα εχω ενα θεμα με το fsb μεχρι 166/166/ πανε με τους διαιρετες μετα φευγουν ψηλα και δε παλευονται απο το setup και γιαυτο δεν συνεχισα πανω απο τα 160/160 (στα 1200 την cpu την εφθασα εκει) λογω οτι οι αλλοι 2 στη καταταξη πανε στα 176 και 195 αντιστοιχα

επισης το ειδα και με το setfsb και δε βλεπω να πηγαινει κατι αλλο σχεδον μου τερματισαν οι επιλογες μου αν παιζει κανα καλο tip μου λες

οι διαιρετες ειναι 100/100/33>>> 133/133/33 >> 133/100/33 αν ειδα καλα και αναλογα αρχιζεις και ανεβαζεις !!

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

post-3216-1416078115,4359_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα 24πινα τροφοδοτικά, είναι 20+4 και έτσι μπορείς να το βάλεις και σε παλιές μητρικές ;)

Το θέμα δεν είναι εκεί, είναι ότι κάποια 24πινα είχαν προβλήματα και δεν έδιναν την σωστή τροφοδοσία στα πρώτα είκοσι και έτσι δεν έπαιζαν τα μηχανήματα (4 έχω μέχρι στιγμής!). Με αλλαγή με 20πινο τροφοδοτικό όλα δούλεψαν ως δια μαγείας!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι εκεί, είναι ότι κάποια 24πινα είχαν προβλήματα και δεν έδιναν την σωστή τροφοδοσία στα πρώτα είκοσι και έτσι δεν έπαιζαν τα μηχανήματα (4 έχω μέχρι στιγμής!). Με αλλαγή με 20πινο τροφοδοτικό όλα δούλεψαν ως δια μαγείας!

Δέν είναι θέμα pins.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στις προδιαγραφές της stand-by τάσης (+5 VSB).

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι θέμα pins.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στις προδιαγραφές της stand-by τάσης (+5 VSB).

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω! Δεν σημαίνει ότι κόβοντας τα τελευταία 4 θα δουλέψει στάνταρ και ένα παλαιότερο μηχάνημα με 20πινο! :)

Link to comment
Share on other sites

τασο το παλευω οσο μπορω με τις μνημες αλλα δε βοηθανε το ρευμα πηγε 3.72v με τo jumper στο 1-2 !!

επαιξα μεχρι εδω για τη ωρα στο 174.2 και τη cpu στα 1306 με 2.10 ρευμα(βιος)!! τουλαχιστον κραταω τη 3 θεση καθως ανεβασε και αλλος νουμερα αλλα θα το παλεψω ως το τελος

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

τασο και κωστα thanks για τα tips :hug:!!

post-3216-1416078119_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.