Jump to content



Περιέργο πρόβλημα με λαπτοπ!


hunter_back

Recommended Posts

Ένα φορητό Acer 4810TZ (su2700 1.3, 3GB ddr3, 320GB hd, GMA4500MHD) δώθηκε σε ένα γνωστό μου όπου αυτός πέταξε τα vista που φόραγε και πέρασε 7αρια.

attachment.php?attachmentid=60516&stc=1&d=1391879740

Μετά απο 1-2 μέρες διαπιστώθηκε το πρόβλημα που φαίνεται στην συννημένη φώτο. Ανεξάρτητα με το τι θα κάνεις, μόλις τρέξει κάτι απαιτητικό εμφανίζονται αυτές οι γραμμές. Αν σκρολάρεις ή κουνήσεις το παράθυρο, τότε φεύγουν για λίγο.

Το πρόβλημα εμφανίζεται και σε εξωτερική οθόνη. ΔΕΝ εμφανίστηκε σε hirens Mini XP, ubuntu κλπ. Έκανα νέο φορμάτ, drivers κλπ και αυτό συνεχίζεται...

Μεμτεστ, δίσκος, θερμοκρασίες είναι όλα οκ.

Καμιά ιδέα?

post-9305-1416078124,0618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ασυμβατότητα με drivers? Δοκίμασε με κάποια άλλη έκδοση τους για πειραματισμό.

Στάλθηκε από το ICE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλα 2-3 παλαιότερες που βρήκα αλλά μάταια.. Δοκίμασα και μερικές παλαιότερες για τον flash αλλα @@...

Έβαλε ξανά τα sVISTA να δει αν το ξανακάνει;

Κατά 99% VGA - M/B.

mobo-gpu σκέφτηκα και γω εξαρχής απ'την περιγραφή αλλά σε mini xp και ubuntu παίζει άψογα.. Τείνω να συμφωνήσω με τον Πιτερ Παν για τον driver

Εγώ το έχω το λαπτοπ προς το παρόν, και δεν παίζει να το κάνω αυτό στον εαυτό μου!! Περνάω ΧΡ να δούμε εκεί τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

mobo-gpu σκέφτηκα και γω εξαρχής απ'την περιγραφή αλλά σε mini xp και ubuntu παίζει άψογα.. Τείνω να συμφωνήσω με τον Πιτερ Παν για τον driver

Τα mini xp και ubuntu φορτώνουν generic drivers χωρίς επιτάχυνση γι΄αυτό δεν παρατηρείται το πρόβλημα.

Αν φορτώσεις κανονικούς drivers θα στο κάνει κι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα mini xp και ubuntu φορτώνουν generic drivers χωρίς επιτάχυνση γι΄αυτό δεν παρατηρείται το πρόβλημα.

Αν φορτώσεις κανονικούς drivers θα στο κάνει κι εκεί.

True dat, αλλά ευτυχώς οι τσόμπανοι που εφτιαξαν τους drivers για τα 7αρια, είχανε κάνει σωστούς για τα ΧΡ, όπου το χρέπι πετάει χωρίς κανένα προβλημα (yet)!

tldr thanks peter pan!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.