Jump to content



BENQ GW2760 27''


AIRETIKOS

Recommended Posts

Για αρχή μου είπε ότι η οθόνη δεν χει πρόβλημα και ότι αυτό που φαίνεται είναι φυσιολογικό

(πραγματικά δεν το περίμενα...).

Αφου ειναι φυσιολογικο πες τους και ετσι δουλευει αυτη η οθονη, κρατηστε την και θα παρω αλλη, δεν με καλυπτει σαν προιον πες τους.

Σαν "αδαης" χρηστης, περιμενα και γω, το μαυρο να φαινεται μαυρο και οχι κιτρινο, δεν ειχα ενημερωθει πες για το νεο "φυσιολογικο κιτρινοfuture" της dell.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Για desktop το 1080p σε 27 ιντσες ειναι κακο, αντίθετα στα games που ειναι απροβλημάτιστο!

Nαι φυσικα, οταν μια οθονη εχει σωστο ppi, ειναι 'κακη'.

Εσυ παρε full HD στις 22 και στις 24" και διαβαζε με φακο.

Link to comment
Share on other sites

Nαι φυσικα, οταν μια οθονη εχει σωστο ppi, ειναι 'κακη'.

Εσυ παρε full HD στις 22 και στις 24" και διαβαζε με φακο.

Βασικα αναθεωρώ αυτο που ειπα για τα games γιατι σημερα ειδα το ΒΕΝQ 27 ιντσες 1080p 120hz του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]. Συνήθισα το 1440p και το 1080p μου φαινότανε σαν subHD Xbox ONE :hehe: στα παιχνιδια.

Οταν ανεβαινεις σε αναλυση δεν κατεβαινεις. Νομος Sebastian!

Δυνατο το Monitor του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] με σωστη ομοιομορφία και οντως τα TN εχουν κανει άλματα προόδου!

Μαλλον το επομενο μου monitor θα ειναι το ROG 120HZ GSYNC 1440p της ASUS!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αναθεωρώ αυτο που ειπα για τα games γιατι σημερα ειδα το 27 ιντσες 1080p 120hz του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]. Συνήθισα το 1440p και το 1080p μου φαινότανε σαν subHD Xbox ONE :hehe: στα παιχνιδια.

Οταν ανεβαινεις σε αναλυση δεν κατεβαινεις. Νομος Sebastian!

Δυνατο το Monitor του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] με σωστη ομοιομορφία και οντως τα TN εχουν κανει άλματα προόδου!

Μαλλον το επομενο μου monitor θα ειναι το ROG 120HZ GSYNC 1440p της ASUS!

Δηλαδη τι θες να πεις οτι με 27αρι στα 1080p στα gaming βλεπεις πιξιλιασμα/κακη ποιοτητα?

Στους ποσους ποντους εκατσες για να ψαξεις να βρεις τις διαφορες στα 20-30cm η ακομη πιο κοντα?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι θες να πεις οτι με 27αρι στα 1080p στα baming βλεπεις πιξιλιασμα/κακη ποιοτητα?

Στους ποσους ποντους εκατσες για να ψαξεις να βρεις τις διαφορες στους 20-30cm?:hehe:

Με το 27αρι 1440p καθομαι πολυ κοντα για να βλεπω τα details.... Με το 1080p μια ασαφια στην εικονα, ειδικα σε fps μεχρι το οπλο εδειχνε καλα το βαθος ηταν μια πιξελοθολουρα!

Το resolution ειναι το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ!

Το πρωτο πραγμα που ρωτησα τον Τακη ηταν εαν εχει βαλει καποια αλλη αναλυση πιο μικρη και δεν ειναι 1080p :p

Μπαίνω στα μενου και βλεπω 1080p! Παναγια μου λεω, η συνήθεια σε 1440p είναι άτιμο πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Με το 27αρι 1440p καθομαι πολυ κοντα για να βλεπω τα details.... Με το 1080p μια ασαφια στην εικονα, ειδικα σε fps μεχρι το οπλο εδειχνε καλα το βαθος ηταν μια πιξελοθολουρα!

Δεν εχω παιξω σε 1440P οποτε και δεν μπορω να εχω γνωμη!

1080p παντως σε gaming στις 27" ειναι μια χαρα δεν υστερει σε ποιοτητα/δεν βλεπεις κατι να σε προβληματιζει (συγκριση πχ με 24"@1080p) τουλαχιστον στο δικο μου ματι!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αναθεωρώ αυτο που ειπα για τα games γιατι σημερα ειδα το ΒΕΝQ 27 ιντσες 1080p 120hz του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]. Συνήθισα το 1440p και το 1080p μου φαινότανε σαν subHD Xbox ONE :hehe: στα παιχνιδια.

Οταν ανεβαινεις σε αναλυση δεν κατεβαινεις. Νομος Sebastian!

Δυνατο το Monitor του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] με σωστη ομοιομορφία και οντως τα TN εχουν κανει άλματα προόδου!

Μαλλον το επομενο μου monitor θα ειναι το ROG 120HZ GSYNC 1440p της ASUS!

Κλασικος sebastian, οτι ναναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παιξω σε 1440P οποτε και δεν μπορω να εχω γνωμη!

1080p παντως σε gaming στις 27" ειναι μια χαρα δεν υστερει σε ποιοτητα/δεν βλεπεις κατι να σε προβληματιζει (συγκριση πχ με 24"@1080p) τουλαχιστον στο δικο μου ματι!

Με ενα περασμα δεν σου φαινεται. Αμα συνηθίσεις μετα το καταλαβαινεις για πλακα!

Αρκει τα ματια σου να ειναι οκ.

Γιατι ο [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] δυσκολεύεται να δει την διάφορα του 720p με του 1080p. Αρα δεν θα καταλαβει την διαφορα του 1080p με το 1440p.

Eναν φιλο που εχω δεν εβλεπε διαφορα far cry III -> PC vs PS3.

Δηλαδη 1440p ultra VS subHD low :hehe:

Για παραδειγμα ο [MENTION=7117]nikchris[/MENTION] ποσταρει οτι ναναι! Who cares!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παιξω σε 1440P οποτε και δεν μπορω να εχω γνωμη!

1080p παντως σε gaming στις 27" ειναι μια χαρα δεν υστερει σε ποιοτητα/δεν βλεπεις κατι να σε προβληματιζει (συγκριση πχ με 24"@1080p) τουλαχιστον στο δικο μου ματι!

Δεν μιλαω για ppi αλλα για pure resolution.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο...Βεβαια καλο ειναι να συμβαδιζουν! Το ppi απλα οσο μεγαλωνει διορθωνει τα juggies με την συγκεντρωση πιο κοντα των pixels! Δεν προσθετει πληροφορια στην εικονα, δεν αναλυει τιποτα περισσότερο!

Το resolution προσθέτει more πληροφορία στην εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για ppi αλλα για pure resolution.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο...Βεβαια καλο ειναι να συμβαδιζουν! Το ppi απλα οσο μεγαλωνει διορθωνει τα juggies με την συγκεντρωση πιο κοντα των pixels! Δεν προσθετει πληροφορια στην εικονα, δεν αναλυει τιποτα περισσότερο!

Το resolution προσθέτει more πληροφορία στην εικόνα.

Και για αλλη μια φορα:

Οτι ναναι!!!

Stop embarassing yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για ppi αλλα για pure resolution.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο...Βεβαια καλο ειναι να συμβαδιζουν! Το ppi απλα οσο μεγαλωνει διορθωνει τα juggies με την συγκεντρωση πιο κοντα των pixels! Δεν προσθετει πληροφορια στην εικονα, δεν αναλυει τιποτα περισσότερο!

Το resolution προσθέτει more πληροφορία στην εικόνα.

θα συμφωνησω 100% με seb

καλό είναι όσοι δεν έχουν περάσει από 1440p να μην ΚΡΑΖΟΥΝ

η αμάθεια δεν είναι κακό

αλλά μην επιμένουμε κιόλας

αυτιά τα ολίγα

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω 100% με seb

καλό είναι όσοι δεν έχουν περάσει από 1440p να μην ΚΡΑΖΟΥΝ

η αμάθεια δεν είναι κακό

αλλά μην επιμένουμε κιόλας

αυτιά τα ολίγα

Στο team sebastian και εσυ;

Και πως διαβαζεις με τετοια ppi; Με μεγεθυντικο;

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο 24αρι LG 246WH-BN/TN (8ετιας) σε 27αρι Samsung S27C570H/AD-PLS.

Στα games και στις ταινιες δεν παρατηρησα κατι "στραβο", ισα ισα γουσταρω περισσοτερο (καθαρα λογω περισσοτερων ιντσων).

Αλλα στο word πχ. αν κατσεις κοντα στην οθονη, παρατηρεις pixelιασμα.

Για τα 1440p δεν εχω ιδεα. Δεν εχω "παιξει" ποτε με τετοια αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να κάνω,τα έχω παίξει.

Το e-shop λέει οτι δεν έχει πρόβλημα η οθόνη,η dell όμως το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα

και αν ήταν από την Ελληνική αντιπροσωπεία μάλλον θα είχα ξεμπερδέψει τώρα.Τι μπορώ

να κάνω ώστε να τελειώνω με το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελία....

1ον Έχουν διαπράξει απάτη, δεν σου είπαν οτι είναι παρεισαγωγή!

2ον Ας πάρουν την Dell Ελλάδος να ρωτήσουν.

Εχει αηδιάσει η μισή Ελλαδα με το eshop.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να κάνω,τα έχω παίξει.

Το e-shop λέει οτι δεν έχει πρόβλημα η οθόνη,η dell όμως το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα

και αν ήταν από την Ελληνική αντιπροσωπεία μάλλον θα είχα ξεμπερδέψει τώρα.Τι μπορώ

να κάνω ώστε να τελειώνω με το θέμα?

Καταρχάς η αγορά έγινε online?

Σύμφωνα με την παράγραφο 1 και 2 του παρακάτω αποσπάσματος απο τον νόμο N_2251_1994 η αντιπροσωπεία είναι υποχρεωμένη να σου αλλάξει την οθόνη και ας είναι παραεισαγωγής μιας και φέρει το σήμα της επωνυμίας. Το ίδιο θέμα υπήρξε παλιότερα θυμάμαι με ένα ελαττωματικό ανταλλακτικό στο μηχανάκι μου YAMAHA και η αντιπροσωπεία έκανε τότε αλλαγή σε όλα τα μηχανάκια αντιπροσωπείας ή παραεισαγωγής.

Επιπλέον στην παράγραφο 3 του ίδιου άρθρου φαίνεται η ευθύνη του e-shop, στην προκειμένη περίπτωση εφόσον εισάγει μόνο του τα προϊόντα, είναι υποχρεωμένοι και να τα επισκευάζουν/αλλάζουν όπως η αντιπροσωπία.

Δες τα λίγο.

post-3978-1416078162,0636_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ο γολγοθας συνεχίζεται...

Σήμερα με πήραν από το κατάστημα και μου είπαν ότι πήγα την οθόνη

χωρίς κουτί και οτι δεν μπορούν να βρουν το order No.

:giveup:παραδίνομαι στο μεγαλείο του e-shop

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το eshop ,θα το ξαναρωτήσω ,μέλι εχει ρε γμτ μου;

Πόσες ακομα τραγικές ιστορίες θα ακούσουμε;

Εχει σπάσει ολα τα ρεκόρ μιλάμε.

Ποτε θα παρει κανένας καμια μολοτωφ...

Να μου το θυμηθητε ,καποια στιγμη θα παρει χρήμα, θα βαρεσει φαλιμέντο ,θα τον ψάχνουν ολοι,και σαν κυριος θα πουλάει σαν pc1...

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν ξανά σήμερα απο το κατάστημα.

Πατέντα eshop Νο2

Θα σας φέρουμε καινουρια οθόνη αλλά θα την ανοίξουμε για να την ελέγξουμε...

Φυσικά δεν το δέχτηκα και απέτισα καινουρια σφραγισμένη οθόνη.

Αύριο με βλέπω να ξεκινάω τη διαδικασία καταγγελίας μιας και δεν βλέπω φως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.