Jump to content



Ερωτηση για εγγυηση σε Dell laptop μετα απο αλλαγη OS


Freedom

Recommended Posts

Ωρες ωρες μου ερχεται να ξηλωσω τον SSD, να ξαναβαλω επανω τον 750αρη (ανεπαφος ειναι ακομα μεχρι να ερθει το caddy) και να ξαναδοκιμασω αλλα ο χρονος γμτ...

Αν έχεις την περιέργεια, δεν χρειάζεται να ξηλώνεις πάλι δίσκους. Μπορείς να κατεβάσεις το 13.10 ή το τελευταίο 12.04 (SP4), να το κάψεις σε ένα dvd και να μπουτάρεις με αυτό, χωρίς να πειραχτούν καθόλου οι δίσκοι σου. Θα μπει σε live environment και θα διαπιστώσεις αν παίζει το trackpad κανονικά ή όχι. Πάντως για προβλήματα με wifi έχω ακούσει (και έχω αντιμετωπίσει). Για trackpad, πρώτη φορά ακούω (και μάλιστα σε μηχάνημα που έρχεται μαμά με ubuntu).

Link to comment
Share on other sites

απλά δες το λίγο αυτό που λες οτι είχε θέμα μην είναι τίποτα άλλο .

Γενικά μην σκατε είτε linux είτε win έχουν τις δικές τους δυσκολίες στην τελική

Εμένα ήρθε το dell με ubuntu 12 κάτι , μετά απο 1 μέρα λειτουργίας (έβαλα κάποια προγράμματα κτλπ για να παίξω ) μου πέταγε κάτι σαν errors (δεν βρέθηκε το Α αρχείο ). Το μεγαλύτερο κακο για μένα είναι το "προγραμματάκι" αναζήτησης , σαν απλος-μέσος χρήστης το βρίσκω κουραστικό και ανούσιο (σκέτο εφέ δηλαδή ). Τα είχα ξαναπειράξει σε p4 3GHz και πάλι είχα θέματα με παγώματα (monomaxos blacktrack opensuse τα είχα δουλέψει λίγο χωρίς θέματα )

και εμένα σφραγισμένο ήταν αλλα με ταινία που λένε (πάνω είχε κάποια γράμματα δεν θυμάμαι και δεν το εχω εύκαιρο ) οχι με τα μονοκόμματα αυτοκόλλητα που συνήθως βλέπω (αυτό )

βγήκαν για να μπουν τα mint τα τελευταία οπως είχα προαποφασίσει και μέχρι σήμερα όλα καλά (εδώ τα συνήθισε η αδελφή μου )

σε virtual έτρεξα και μια έκδοση linux multimidia studio που μπορώ να πώ οτι αξίζει κάποιος να ασχοληθεί

στα mint το μονο πρόβλημα που εντόπισα ως τώρα είναι οτι δεν μπορώ να φτιάξω δίκτυο με το σταθερό (vista) και αυτό είναι πρώτα λόγο λίγων γνώσεων δικών μου (και σε λίγο πρέπει να ανοίξω θέμα:tomato: ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.