Jump to content



Προταση για ΤFT Οθονη 17''


jose

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Snips

ναι ρε παιδιά αλλά στο site της LG KAI για την 1730S ..12ms λέει ότι είναι.....Είναι δυνατόν να γράφουν ψέματα για όλα τα μοντέλα τους???????

Δεν ειναι ακριβως ψεμα,απλα το μετρανε αλλιως κ το πλασαρουν για λογους εντυπωσιασμου....

Link to comment
Share on other sites

Oσες ειναι του στυλ Contrast ratio: 450:1 LG 12 ms κλπ εχουν κατα κανονα μετριες γωνιες θεασης και υποφερτα χρωματα. Απο την αλλη εχουν πολυ χαμηλα response time που τις κανει ιδανικες για παιχνιδια αλλα μετριοτατες σε ταινιες ... :unsure:

Εγω προτιμω τα MVA panels που εχουν 170 μοιρες γωνιες θεασης,20-25 ms και καλες χρωματικες αποδοσεις...αλλα τα παντα εξαρτονται απο τα γουστα του καθενος ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθησετε και εμενα λιγο.Θελω να αγορασω νεα tft και ειμαι αναμεσα στις lg 1730s,lg 1720p αν και δεν ξερω αν αξιζει τετοια διαφορα στην τιμη απλα και μονο για το dvi και την eizo l550 χωρις κανεις να μου εχει πει τα καλυτερα δηλαδη οτι ειναι οι κορυφαιες οπως παλια και το κακο ειναι οτι δεν εχει εγγυηση 1 καμενο pixel.Την θελω για dvd σιγουρα ααλλα και για παιχνιδια τυπου nfs underground 2 και internet.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η 1730 είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ. ΓΡΗΓΟΡΗ

δεν ξέρω αν είναι 12ms τελικά ή όχι.....αλλά σίγουρα δεν έχω παρατηρήσει ghosting ή κάτι τέτοιο. Εξαιρετικά χρώματα και ευκρίνεια.

Έχει όμως ένα κακό για αυτούς (και για μένα δηλαδή) που ασχολούνται πολλές ώρες με παιχνίδια.....ΕΪΝΑΙ TFT. Η άισθηση είναι πολύ διαφορετική από CRT αλλά θα συνηθίσουμε ελέω ματιών. Τι να κάνουμε...

Την συστύνω ανεπιφύλακτα για την κατηγορία της.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ρε παιδια.Κατι διαβαζω για 6bit και 8bit panels στις tft αλλα δεν ξερω τι ειναι.Αν οντως ισχυει αυτο με τις lg περι περιορισμενης γωνιας θεασης τοτε θα εχω προβλημα γιατι βλεπω και ταινιες στο pc μου.Πως καταλαβαινω τι panel εχει και ποιο ειναι το καλυτερο για gaming,movies κτλ?Τοσα λεφτα θα δωσουμε, να ξερουμε τι να παρουμε.Αν μια οθονη εχει rt 20-25ms θα υπαρχει σιγουρα το ghosting?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Kalitera na zeis xoris na iparxeis , Para na iparxeis kai na min zeis . LoL =P

Μπορεις επισης να ζεις και να υπαρχεις χωρις να γραφεις greeklish.

μπορεις επισης και να μην υπαρχεις και καθολου σε αυτο το φορουμ, ειναι παρα πολυ ευκολο ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.