Jump to content



gaming headset + mouse - γνώμες προτάσεις


Nitoras

Recommended Posts

πες το όπως θες .. marketing ? ψαραγορά ? όπως γουστάρεις ..

Όταν όμως η εταιρία το δίνει ως " gaming " και εγώ ψάχνω να αγοράσω " gaming " mouse με 324113421342 κουμπιά για να με βολέψει στο mmo μου προφανώς και θα ψαχτώ για gaming mouse.

παραθέτω και 2 φωτός για να δεις τις διαφορες .

157876_zps4fdc3409.jpg

images_zps00ce2060.jpg

Θέλω να σου φέρω ένα προσωπικό παράδειγμα, αυτή τη στιγμή έχω τα Razer Electra, τα πλήρωσα 35€ , μετά από καιρό χρήσης δε με βολεύουν γιατί είναι για γοριλοκέφαλα και είναι και βαριά. Τα είχα αγοράσει γιατί σύμφωνα με την Gaming κοινότητα του εξωτερικού ήταν πολύ καλά value for money " GAMING " ακουστικά. Ψάχνοντας όμως στο φορουμ, μέσα από εμπειρίες και απόψεις των παιδιών θα δεις ότι υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις στα χρήματα αυτά. Δες τα superlux στο αντίστοιχο θέμα, 30 κάτι ευρώ έχουν όσο και τα "gaming" razer electra. Αμα γνώριζα πριν ότι υπήρχαν δε θα έτρωγα την "gaming" μάπα στη μάπα !

Και φίλε μου εννοώ για προϊόντα ίδια κατηγορίας μη μπερδεύουμε τα πράγματα. Ισως έπρεπε να στο εξηγησω καλύτερα αλλά ήμουν απο κινητό.

Αν σε βολεύει στο χέρι κλπ το logitech go for it !

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα k θα υπάρχουν καλύτερες προτάσεις. γενικά απότι έχω καταλάβει razer είναι overpriced.

εγώ είπα ότι πήγα σε logitech λόγο του ότι έχω δοκιμάσει παλιότερα το 510 και μετά το g300 και αφού έμεινα ικανοποιημένος είπα να προτιμήσω ξανά αυτή την εταιρία.

ίσως και λόγο απρόσωπης επικοινωνίας να παρεξήγησα . πάσο my friend.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ρε πειράζει και γω τα Razer τα θεωρώ υπερεκτιμημένα. Από την σειρά μόνο το Deathadder με έχει αφήσει ικανοποιημένο γιατί ; επειδή βολεύει πολύ στο χέρι μου ( να φανταστείς τα πολυδιαφημισμένα dpi κλπ 5400-100000 ξέρω γω δε με ενδιαφέρουν και τόσο όσο με ενδιαφέρει ο αισθητήρας και η άνεση που προσφέρει το ποντίκι - :p 1800 το έχω btw ) αν πάνω δεν έγραφε Razer και για παράδειγμα έγραφε TOYOTA ( :laughing: ) το ίδιο θα το αγόραζα, πάντα με γνώμονα την άνεση και εμπειρία που προσφέρει το κάθε προϊόν αγοράζω, ( Περιφερειακά ). Κι όπως ειπα και προηγουμένος είναι πολύ καλό το logitech ! Go for it :D καλές αγορές

Link to comment
Share on other sites

[old schooler's rant] ενα ητανε το aim-bot combo επι εποχης 1.5, intellimouse explorer 3.0 + hyperglides + usb hack για 500hz + steelpad S&S ( εναλλακτικα 4D και fUnc 1030 )

Oταν βγηκε για μια περιοδο εκτος παραγωγης το συγκεκριμενο "τρωκτικο" τοτε τα BnB αρχισαν να το αντικαθιστουν σταδιακα με logitech mx510 και 518, αυτα ητανε ισως πιο αξιοπιστα σε χαμηλο sensitivity (σε αντιθεση με το οποιοδηποτε laser εχει βγει απο τοτε μεχρι σημερα :sick: ), αλλα ειχανε αρκετα πιο διαφορετικο καλουπι απο τα microsoft και angle snapping, το τελευταιο "μειονεκτημα" ελαχιστοι το ειχανε παρατηρησει τοτε, θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν ανοιξα thread στο gotfrag επεσαν οι φασιστες οι admins να με φανε και το κλειδωσαν :S

[/old schooler's rant]

Για μενα ενας ειναι ο "βασιλιας" στην κατηγορια των εργονομικων mouse, και συντομα θα δουμε στα ραφια τον καταστηματων τον διαδοχο :whistle2: CM Storm Mizar & Alcor Review by Takasta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.