Jump to content



Gaming - Movies - etc (23-24" 200e MAX!)


Predator_Crack

Recommended Posts

τελικά εγώ κλείδωσα εδώ λέει και καλά ότι έχει Flicker-free Technology

BenQ Europe | Products - LCD Monitors - RL2455HM

για να ούμε

Επικοινώνησα σήμερα με Digideli. Και η RL2455HΜ και η P2414H δέν είναι άμμεσα διαθέσιμες αλλά σε περίπτωση που έκανα παραγγελία σήμερα θα την είχα Παρασκευή στο νησάκι μου. Μεταφορικά-αντικαταβολή είναι δωρεάν και είναι ένα μεγάλο ΣΥΝ. Ρώτησα και για εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας και για τις 2 και η απάντηση ήταν ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 2.

@ ARMAGEDDON Εσύ είσαι του FPS GAMING και γενικότερα FPS ONLINE/MULTIPLAYER ή όχι ? Έχει καλή τιμή η RL2455HΜκαι λέω και γώ να το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

i like you !!!

ξέρουμε τι εγγύηση δίνει η BenQ με τα pixel κλπ

edit

[MENTION=12834]Predator_Crack[/MENTION]

Ναι ποιο πολύ είμαι του fps και αν είδες είχα ανοίξε θέμα αλλά επειδή τα οικονομικά είναι πάτος και για να πάρεις 120hz + πρέπει να στάξεις 300 κατοστάρικα και βάλε καλοιγβ στην παραπάνω τώρα τι θα βγει θα δείξει απλά ρωτάω για την εγγύηση που δίνει η BenQ μπας και ξέρει κανένας να μας διαφωτίσει !

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με Digideli.

Απο εκει πηρα και εγω την δικια μου.Παρα πολυ εξυπηρετικοι, οτι μου ειπαν, οσο αφορα την ημερομηνια παραδοσης ετσι και εγινε, και επειδη πηγα και την πηρα απο εκει ο ιδιος μου εκοψαν και ενα 10ευρο στην τελικη τιμη.

i like you !!!

ξέρουμε τι εγγύηση δίνει η BenQ με τα pixel κλπ

Για την δικια μου που πηρα τηλ μου ειπαν πανω απο 4 pixel

Link to comment
Share on other sites

μόλις παράγγειλα ηλεκτρονικά την BENQ για να δούμε πότε θα έρθει ! :p

θα πήγαινα για DELL αλλά τα ms της είναι χάλια , εδώ έχω μια 22" Asus 1680*1050 με 2 ms και απλά μ@μ@ει και δέρνει, πλέον την πήρε ο πατέρας μου και δεν την δίνει πίσω :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο (επέτρεψέ μου το φιλαράκο δέν βρίζω) όταν παραλάβεις πλήζ ενημέρωσε για τα πάντα εκτός από θρέντ σου και ΕΜΕΝΑ :). Αύριο ή το αργότερο μεθαύριο θα έχω όλα τα πάρτσ και θα ξεκινήσω να στήνω το νέο μπίλντ μου. Μιάς και έχω πολλά πράγματα να ΤΕΣΤΑΡΩ αλλά και να ΣΕΤΑΡΩ (virtual machines, softwares, stability tests.....) θα κάνω υπομονή για καμιά βδομαδούλα ακόμα μέχρι να αποφασίσω τελικά ( Έχω ένα ΑΞΙΟ 17"άρι για να ασχοληθώ). Θέλω να ακούσω την εμπειρία σου δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

μόλις με πήραν τηλέφωνο από την DIGIDELI ...

τα νέα ήταν δυσάρεστα διότι η οθόνη είναι σε έλλειψη και μου πρότειναν μια άλλη Benq 27αρα εγώ είπα, no no no θα παραμείνει έτσι η παραγγελία μέχρι να είναι διαθέσιμη και να είμαι από τους πρώτους στην γραμμή προτεραιότητας ...

τώρα για το πότε θα έρθει ότι πει ο προμηθευτής ...

ποιός φούστης διαβάζει thelab και αγόρασε τhν τελευταία βδομάδα χωρίς να πει τίποτα ο παρτάκιας :p

edit

ααα επίσης την 27αρα μου την άφηναν στα 185 ευρώ και αύριο ετοιμοπαράδοτη σπίτι μου

για αρχή ας πούμε ότι του δίνω +1 του μαγαζιού

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν τους έστειλα mail με ερώτηση για το Ζ μοντέλο δεν μου απάντησαν ποτέ... :TD:

Ξέρω θα μου πείτε αν καίγεσαι πάρε τηλέφωνο, επειδή ακριβώς δεν καίγομαι όπως μ' έγραψαν αυτοί έτσι τους έγραψα και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

update :

Και αυτη στο 200αρι πρεπει να παιζει Iiyama GB2488HSU-B1 24 inch LED Monitor 1920 x 1080 Height Adjustable | Stuff-uk.net

στελνουν ελλαδα κανονικα.

review δεν εχω δει ακομα ομως :(

UPDATE 2 :

τα χρωματα λενε ειναι μια χαρα, το ghosting σχετικα λιγο για 144αρι, αμα θελει καποιος να το εξαλειψει τελειως πρεπει να παει σε 120hz mode για να ενεργοποιηθει το overdrive, αμα θελει direct input (παει το input lag απο 20ms στα 10ms ) παλι χανεi το overdrive, τουλαχιστον ετσι καταλαβα απο το google translate, δεν ξερω τπτ απο γαλλικα :(http://www.lesnumeriques.com/moniteur-ecran-lcd/prolite-gb2488hsu-p19788/test.html

Link to comment
Share on other sites

~ εν τω μεταξύ, έχει γίνει ΟΡΝΤΕΡ όλων των PARTS και οθόνη δέν έχω αποφασίσει ακόμα.... είμαι πιό άθλιος από τον κύριο του Insomnia φαίνεται.

Μην το λες αυτο φιλε εγω εχω το pc τρεις μερες κ ακομα δεν εχω βρει οθονη .....

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες αυτο φιλε εγω εχω το pc τρεις μερες κ ακομα δεν εχω βρει οθονη .....

Το budget μου έχει ανέβει πλέον ένα 50άρι (250) πάντως την στιγμή που μιλάμε και γράφω το παρόν. Το μηχάνημα δέν έχει στηθεί ακόμα λόγω ανωτέρας βίας και τρέχα οπότε θα κάνω λίγη υπομονή. Πού ξέρεις μπορεί να δούμε και καμιά ευκαιριούλα για

Asus VG248QE .

Κάτι στα 280-300 πάντως δέν υπάρχει και κρίμα (Λόγω αναμονής όπως φαίνεται κάνω όνειρα για 120hz+)

Link to comment
Share on other sites

Το budget μου έχει ανέβει πλέον ένα 50άρι (250) πάντως την στιγμή που μιλάμε και γράφω το παρόν. Το μηχάνημα δέν έχει στηθεί ακόμα λόγω ανωτέρας βίας και τρέχα οπότε θα κάνω λίγη υπομονή. Πού ξέρεις μπορεί να δούμε και καμιά ευκαιριούλα για

Asus VG248QE .

Κάτι στα 280-300 πάντως δέν υπάρχει και κρίμα (Λόγω αναμονής όπως φαίνεται κάνω όνειρα για 120hz+)

Ρε φιλε την βρηκα στο amazon με αρκετη διαφορα στα χρηματα.

[ame=http://www.amazon.com/VG248QE-24-Inch-Screen-LED-lit-Monitor/dp/B00B2HH7G0]Amazon.com: ASUS VG248QE 24-Inch Screen LED-lit Monitor: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλέφωνο την digideli να δω τι γίνεται με το μόνιτορ , την Παρασκευή θα την φέρει ο προμηθευτής την BenQ 2455 και από την άλλη βδομάδα λογικά θα την παραλάβω

From mobile phone ....

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας ρωτας και για την iyama που εβαλα πιο πανω ρε μαν, 190-210 παιζει στην Αγγλια, προτιμω να την παρω με +50 ευρω καπελο απο Ελλαδα παρα να πηγαινουν οι λιρες μου στην αδερφαρα τον Cameron :p

Θυμαμαι ειχε παλια benq XL2411T στα 277.

Link to comment
Share on other sites

430712-Image.jpg

:hehe:

Ξαναλεω οποιος βρει καμια ουσιαστικη πληροφορια για την iyama καλο ειναι να το ποσταρει εδω !

Μεχρι αυτη τη στιγμη ξερουμε οτι

1)συμφωνα με το γαλλικο review (και το google translate :p) η οθονη εχει αξιοπρεπη χρωματα για TN,ελαχιστο ghosting, 10ms input lag, 20 αμα ενεργοποιησουμε το overdrive απο OSD, το overdrive δουλευει στα 120hz αλλα οχι στα 144 !! ( Iiyama Prolite GB2488HSU : Test complet )

2) πλεον στο stuff-uk ειναι διαθεσιμη μονο "κατοπιν-παραγγελιας" ενω μεχρι προσφατα ειχε 20 κομματια :o ( Iiyama GB2488HSU-B1 ProLite GB2488HSU (24 inch) LED Backlit LCD Monitor 1000:1 350cd/m2 (1920x1080) 1ms DVI/HDMI/DisplayPort/USB (Black) | Stuff-uk.net )

3) Ο γαλλος στο esr που ειναι ακριβως στην ιδια φαση με εμενα, παρελαβε την δικια του πριν λιγες μερες και τωρα την εβγαλε στο σφυρι επειδη λεει εχει συνηθισει τοσα χρονια σε 16:10 ( ESR - 144hz - Hardware Forum )

Link to comment
Share on other sites

Λόγω 2 rma που ετοιμάζω στο νέο build (gpu-psu) αναβάλλεται πάλι η αγορά της οθόνης. Πολύ μαρέσει που το θέμα έχει καταλήξει σε γενική συζήτηση.

Ο κύριος grunt με έψησε για τα καλά πλέον για 120-144 και απλά περιμένω να ξεμπλέξω με το build. Θα πάμε για κάποια του εξωτερικού. Παρακαλώ μήν κλείσουν οι μόντ το θέμα. Κύριε grunt και λοιποί αφήστε κάνα μύνημα άν πετύχετε κάτι καλό στα 120-44 απέξω ή εδώ...! σε κάνα ΠΜ έστω. Θα σας είμαι ευγνώμων. Εύχομαι να έχει τελιώσει το ζήτημά μου σε κάνα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.